Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekesek, hogy bírjátok...

Kisgyerekesek, hogy bírjátok ezeket az élhetetlenül meleg nyarakat?

Figyelt kérdés

Két kicsivel vagyok itthon, 3,5 és 1,5 évesek, borzasztó volt itthon ez a nyár is. Az Alföldön lakunk, heteken át 33-40 fokok vannak, reggel 9-kor már pusztulat, délután 4-kor még pusztulat. A házunk is új, kicsik a fàk, kevés az árnyék, de 40 fokban mondjuk az is mindegy.


Egész nap be vagyunk zárva szinte a házba, pedig tavasszal és ősszel meg kint vagyunk egész nap, és így olyan baromi nehéz.



aug. 26. 08:58
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
28%

Jól. Nem zárkózunk be, pedig még udvarunk sincs, ahol felallíthatnank egy medencét, fölé kihúznék egy napvitorlat, ha mar fa nincs. Nem is értem, hogy nem talalod fel magad

Lakásban nehezebb, mert a játszótérre el is kell jutni valahogy, mégse gubózunk be. Alföld pedig

aug. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Van medence és árnyékoló, de az én gyerekeim nem igazán szeretnek medencézni. A kicsi egyáltalán nem, sokszor sír, már ha beleteszem, max. 10 percet van el benne, a nagy is fél óràt.


Van trambulin, homokozó, hinta, de ezeket nem tudom mindet árnyékolni, meg amúgy se maradnak meg rajta sokat, folyton mennének ki a napra, aztán már a gyeeek mondja, hogy be akar menni, mert meleg van.

aug. 26. 09:09
 3/36 anonim ***** válasza:
79%

Mi se járunk játszóra, mewrt már délelőtt tűz a nap és forróak a játékok is. Este meg 7 után kezd elviselhető lenni de akkor már lassan kezdődik a vacsi, esti rutin.

Egyedül a homokozó felett van napvitorla oda néhányszor kimentünk, de mikor a gyerek nem érti meg hogy ott kell alatta maradni, akkor nem maradunk, mert leég csak, vagy napszúrást kapna.

Vagy beltéri programokat kell csinálni, pl játszóház, vagy rokonozni, ahol más gyerekek is vannak vagy nálunk kiderült van beltéri játszószoba is, de még nem voltam eddig.

Egyébként mi is otthon vagyunk.

aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
81%
Masfel eves gyerekem van szinten, terhes is vagyok, de mi egesz nyaron nem voltunk bent, pedig az Alfoldon lakunk. Kint vagyunk delelott 11-ig, aztan delutan 16:30tol 19-ig kb. Lakasban lakunk mi is. Voltunk strandon sokszor, Balatonon, kisvasutazni, vadasparkban stbstb, nem unatkoztunk, jol telt a nyar.
aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
39%

Két éves fiammal medencezunk az udvaron, illetve estefelé járunk ki játszani amikor már nincs az a tűző nap

Reggel sétálni megyünk 8 körül, mondjuk ilyenkor beugrunk boltba, vagy postára, így osszekotjuk a kellemest a hasznossal.

Régen is voltak meleg nyarak, mégis felnőttek a szüleink is és mi is, sőt, a nagyszüleink is.

Nem kell ezt tragikusan felfogni.

aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%
Este 7 kor megyunk jàtszóra.Amugy medence ès a hűvös lakàs.
aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%
Régen is voltak meleg nyarak - csak nem ilyen hosszan, hogy 2.5 hónapig 30 fokok meg afölött. Én megértelek tökre - mi sem mentünk kb sehova, mert: vannak emberek, akik imádják a nyarat, akik Szicíliába meg Egyiptomba mennek nyaralni, és 25 fok alatt már fáznak. Nekik ez való. De ez nem én vagyok - a népem sem bírja a meleget, nem jó semmit sem csinálni kint.
aug. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
94%
Jobban bírtam, mint most, hogy dolgozni kell a 33 fokos irodában.
aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
63%

Mi simán kinn vagyunk 10-11ig. Majd 4 után újra.

Medencézünk, Homokozunk, Napernyő alatt pléden kiskocsizunk/legózunk/babázunk/stb


Emellett rengeteget csavargunk. Kisvasút, állatkert, vadaspark, Balaton, strand.... Ezek egész napos programok.


Mi sosem unatkozunk.

aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Mi is eljárunk reggelente, de mikor már reggel 8-kor 28-30 fok van, nem buli a tűző napon menni az aszfaltos úton.
aug. 26. 10:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!