Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekesek, hogy bírjátok...

Kisgyerekesek, hogy bírjátok ezeket az élhetetlenül meleg nyarakat?

Figyelt kérdés

Két kicsivel vagyok itthon, 3,5 és 1,5 évesek, borzasztó volt itthon ez a nyár is. Az Alföldön lakunk, heteken át 33-40 fokok vannak, reggel 9-kor már pusztulat, délután 4-kor még pusztulat. A házunk is új, kicsik a fàk, kevés az árnyék, de 40 fokban mondjuk az is mindegy.


Egész nap be vagyunk zárva szinte a házba, pedig tavasszal és ősszel meg kint vagyunk egész nap, és így olyan baromi nehéz.



aug. 26. 08:58
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
64%

7#-el egyetértek. Én amúgy mindig vártam meg imádtam a nyarat, de nekem nem rémlik, hogy heteken át 38-39-40 fokok voltak egy kis eső nélkül. Szerintem egész nyáron volt itt 2x eső, most az utóbbinál még fülledtebb lett utána az idő, mint volt. Gyerekkoromba rémlik, hogy tök sokszor jött egy kellemes lehűlés, de még pár éve is, most azt érzem már 11-kor kint, hogy megpusztulok. Szó szerint várom a telet pedig világ életembe utáltam. :D


Nehezen kérdező egyébként. 11-ig megyünk ide-oda, játszótér, strand, stb., de már nálunk se élvezi a gyerek sem. Itthon klímával. Délután 4-5 körül megyünk megint. De volt, hogy 13:00-ra kaptunk védőnőhöz, dokihoz időpontot, 40 fokba azt éreztem megmaradni se lehet. Gyerekkoromban délután 1-kor simán mentünk bármerre, kellemes meleg volt, nem ilyen őrült módon.


19-es Simán lehet, hogy a gyerek nem bírja. Nekünk is van már, hogy délelőtt ő mondja, hogy menjünk haza, mert már nem bírja a meleget... pedig ha nincs ezer fok imád egész nap is kint lenni.

aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
19%
Nem toljuk tul, enyem meg is bolondulna bent, pedig mondom 30+ hetes terhesen nekem is lenne jobb elfoglaltsagom.. de azert mert en kinlodok a melegben, nem fogom elcseszni az o nyarat. Ha meg a gyereked nem bir kint lenni akkor mi a kerdes? Foglald le bent. Ha valamiert bent kell maradnunk akkor sem azt varom hogy egesz nap a meglevo jatekaival jatsszon, kitalalunk benti programot, akadalypalya, benti pacsalas, szenzoros jatekok.. Nem unatkozza vegig a nyarat emiatt. En nem voltam tul regen gyerek de mar az en gyerekkoromban is voltak egesz nyarakon at ilyen melegek, akkor sem voltunk a hazban bent, de meg szinte a kertben sem, uton voltunk allandoan, orultek a szuleim hogy nyari szunet van, es tudunk egyutt programozni.
aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
53%
22, Akkor elég fiatalka lehetsz, tényleg nem túl rég lehetett az a nyár. :D
aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%
Igen, 25, valami problemad van ezzel? 😅 Biztos ennyi az oka annak, hogy kepes vagyok osszeszedni magam es nyaron is kimenni a gyerekemmel. Csak nem ertem, hogy ha mindenki hulye, aki nem a hazban tesped azert mert 30 fok felett mutat a homero, akkor mire fel a kerdes? Ha nehez bent, ki kell menni, ha nem akarsz kimenni, oldd meg, hogy ne unja szet az agyat a gyerek a te kinlodasod miatt… 🤷🏼‍♀️
aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
14%

"én nem hiszem el, hogy hogy 1-2-3 éves gyerekekkel naphosszat a 35-40 fokokban vagytok"

Akkor ne hidd!

Veled ellentétben mi nem unatkozunk. Koránkelők, így 7-től már kint vagyunk, ebédre jövünk be, nincsenek cukorból, nem olvadnak el.

Nyaralni is 40+ fokos helyen voltunk, ott se bújtunk el napközben. Az se akadály hogy hófehér bőrű az egész család, van megoldás rá, nem égtünk meg idén se.

Nálunk már csak a kisebb esik bele az 1-3 korosztályba, de a naggyal is így toltuk a nyarakat.

aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
60%

Manapság mar az is szaranya aki a 40 fokban nem megy a gyerekkel maratoni sétára ?

Újdonság...

Egyébként aki reggel héttől kint van egész délelőtt, majd délután négytől egész estig az mikor csinál valamit otthon?

Vagy mikor főz?

aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
13%
Delben amig alszik a gyerek. Meg a felkelestol delutan 4-5ig amig elindulunk ujra.
aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
68%
Megsugom, nagy hőségben TILOS is lenne kivinni kisgyerekeket, mert egészségügyileg veszélyes. De ti azt szranyazzatok le, aki nem főzi meg a gyereket a negyven fokban. Nagyon gázak vagytok. :D
aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
56%

28, én magamat sem főzöm meg nem még a gyereket.

Amúgy meg mi még tavaszon sem vagyunk kint egész nap.

Nyáron meg pláne.

Mégis fejlődik a gyerek, motorozni tud, csúszdát imádja, hintát ugyanúgy

Pedig csak naponta ha két-harom órát vagyunk kint.

aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
22%
24, Nincs gondom vele, kis fiatalka vagy még akkor, ez jó dolog.:D De akkor még tanulj picit az életről, mert úgy látom van még mit. Más is képes és kimegy a gyerekével, nem olvad el 40 fokban sem, de nem mindenkinek ugyanakkora a toleranciája a melegre és nem minden gyerek tankönyvre épül.:D Nem tespedés, ha egykor a legnagyobb melegben bent vagy. Mi is kint vagyunk egész délelőtt, de én például jobb szeretem a kellemes meleget, amikor ki tudunk menni bármikor úgy, hogy ne ájuljon el senki. Ha pedig már a gyerekem is jelzi, hogy nem bírja, akkor már tényleg meleg van. Kimegy az ember most is, de valakinek ez élhetetlen már. Valakinek meg ez az oké és remeg a keze a 45-50 fokért, azzal sincs gond, de nem ez az általános. De azért nem lesz egyiktől sem jobb vagy rosszabb szülő valaki azért. Egyébként sem kötelező minden kérdésre válaszolni.
aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!