Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekesek, hogy bírjátok...

Kisgyerekesek, hogy bírjátok ezeket az élhetetlenül meleg nyarakat?

Figyelt kérdés

Két kicsivel vagyok itthon, 3,5 és 1,5 évesek, borzasztó volt itthon ez a nyár is. Az Alföldön lakunk, heteken át 33-40 fokok vannak, reggel 9-kor már pusztulat, délután 4-kor még pusztulat. A házunk is új, kicsik a fàk, kevés az árnyék, de 40 fokban mondjuk az is mindegy.


Egész nap be vagyunk zárva szinte a házba, pedig tavasszal és ősszel meg kint vagyunk egész nap, és így olyan baromi nehéz.



aug. 26. 08:58
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
40%
Akkor képzeld milyen azoknak, akik dokgoznak.
aug. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
81%
Hát nekem a nyár mindig is szenvedés Volt, nem csak mióta gyerekem van. Mindig utáltam, hőségben sosem találtam fel magam. De mindjárt jön az ősz! :)
aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
78%
Bent a 4 fal között ventillátorokkal 😫
aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
91%
Lakásban lakunk. Játszóterezni járunk. A lakásban klíma van.
aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
78%

7 éves lányom van. Míg nagyon meleg volt, napközben a házban volt. Klíma ment szinte folyamatosan.

Este esetleg játszótérre mentünk, amikor dolgoztam.

Mikor otthon voltam szabadságon, reggel megfőztem, délelőtt programoztunk: vadaspark, játszótér, pláza, boltok az iskolai cuccok vásárlásához, Strand.

aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
72%
Mi is szenvedtunk, del-dunantul. 35-39C os hohullambol volt 3 legalabb. Egesz nap beszorultunk a hazba, pedig nagy az udvar es sok a jatek. Medencet tobbszor probaltuk, falun lakunk, sajnos eselytelen a darazsaktol. 20 -30 repked felette. En allergias is vagyok a csipesre, de a gyerekek is felnek.:( 8kor mar be kellett jonni, este 19 utan kezdett jo ido lenji, de 20tol vagy elobb arnyekban tamadtak a szunyogok, veres,sebes mindenki laba. A bugyrom tele van az egesz nyarral, egy nagy kaka volt az egesz. Ejjel tetoter 31C,fszt en van klima,de ott nem alszunk. Azt is meg kell jovore csinalni, de 1 m ft lesz. A medence fole meg venni kell egy orias, halos satrat. Nem aludtunk szinte egesz nyaron, csak kinlodas volt az egesz a melegtol. 28C boven eleg lenne,de nem afelé haladunk.:(
aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
61%

Én egy 3 èvessel és egy 3 hónapossal vagyok itthon. Szintén Alföld, kertes ház nagy udvarral ahol egész nap tűző nap van... Nyilván a kicsi miatt se megyünk ki túl sokat, de mondjuk abban a 40 fokokban már a 3 éves is mondta, hogy menjünk inkább be a hűvösre (pedig csak boltba mentünk 15 percre, d.e 10-kor). Magam vagyok velük kb d.u 3-4-ig, hát nehéz, na. Mostmár talán egy fokkal jobb a helyzet ami a hőséget illeti, d.u 4 körül kimegyünk és kint vagyunk fürdèsig. Amikor reggel időben kelnek akkor reggel is kimegyünk, így volt ez egész nyáron. Kint a nagy medencèzik, homokozik, saraskodik, bent mesét olvasunk, könyvet nézegetünk, èpítőkockázik, van ilyen fa csavarozó készlet amiből különböző járműveket tud készíteni.

Én mondjuk mindig is szerettem a nyarat, de nem ezeket a 42 fokos maximumokat... Mostmár alig várom, hogy 30 fölé ne menjen a napi hőmérséklet. Látom a nagyobbik fiamon is, hogy kikezdi az eseménytelensèg. Számunkra így élvezhetetlen a nyár, nem szereti a családból senki. Mielőtt belém kötne valaki, falun lakunk, aszfalt, tűző nap, játszóház nincs, így túl sok lehetőségünk nem volt ebben a kánikulában 🤷🏻‍♀️ most kezdjük tervezni az állatkertezèst és a hasonló programokat amikor nem kell arról tartanom, hogy hőgutát kap mindkét gyerek.

aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
61%
Hát nektek még így is könnyebb. Mi tömblakásban élünk, erkély sincsen, max a játszótérre tudunk kimenni, de ott is meleg van és ott sem lehet állandóan az ember. Ahol van árnyékos udvar és medence, sokkal elviselhetőbb, mint a meleg lakásban.
aug. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
30%
Miert nem lehetsz allandoan a jatszoteren? Mi is erkely nelkuli panelban lakunk, jarunk sima jatszoterre, vizes jatszoterre, szokokutakhoz szaladgalni, siman setalni a parkba, motorozni, koran reggel piknikezni, strandolni, sarazni stb. Nem ertem, szegeny gyerekeket azert zarjatok be, mert meleg van? Miert?? Semmi baja nem lesz, napkalap, naptej es lehet jatszani…
aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Nem bent a városban lakunk és nincs kocsink.


Amúgy szoktunk menni a játszótérre, de az 15 perc gyalog és soha senki nincs ott kb. rajtunk kívül, ezért meg is unják. Ha kakálniuk kell, onnan hazamenni se két perc, hogy ott legyünk.


Ez az egy játszótér van, park nincs, itt mást nem tudnak csinálni a gyerekek.


Az utcában sok a gyerek, de mindenki bölcsiben, oviban délutánig.


Napkalap, naptej, hát azt cseszhetjük a 35 fokban, attól még rohasztó idö van és maga a gyerek mondja, hogy menjünk be, mert melege van. Pedig átmeneti időszakban behívni nem lehet őket.


Nem tudom, kicsit túltoljátok ezt, én nem hiszem el, hogy hogy 1-2-3 éves gyerekekkel naphosszat a 35-40 fokokban vagytok.

aug. 26. 20:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!