Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyerekek miért ordítanak/...

A kisgyerekek miért ordítanak/üvöltenek annyit? Idegrendszeri éretlenség miatt?

Figyelt kérdés

Épp ma dobott fel a Facebook egy posztot, amiben egy 2 gyerekes anyuka panaszkodta ki magát, hogy mennyire elfogyott a türelme mostanában, mert soha semmi nem jó, és a gyerekei felváltva ordítanak valami miatt.

Hogy tudnak a szülők ép ésszel gondolkodni ennyi hiszti meg ordítás után? Én megőrülnék..😳


aug. 14. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Neveletlenségből. Az én gyerekem nem ordít, nevelve van.
aug. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez a legnagyobb tévhit, hogy amelyik gyerek ordítozik, az nincs nevelve, meg nem foglalkoznak vele.

Én pedagógus vagyok, rengeteget foglalkozom a gyerekemmel, hiszen már alig vártam hogy a több éves tapasztalatomat végre itthon is kamatoztassam, és a saját gyerekembe fektessek energiát. Nálunk szigor van, határokat szabok, tudja a szabályokat. Betartani viszont nem hajlandó. És inkább 20 perces hiszti rohamokban tör ki. Egyelőre nem tudjuk hogy milyen eltérés okozza nála, de most ADHD gyanú miatt járunk kivizsgálásra.

aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es, szerintem sem nevelés kérdése a hiszti és az ordítás, ez csak egy tévhit.

Remélem, hogy nincs semmiféle rendellenessége a gyerekednek. 🙏


3-as, tévedsz, mert nem én írtam ki azt a kérdést.

aug. 14. 23:39
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Minden ordításnak megvan a maga oka.

Nem lehet általában beszélni ezekről.

Lehet pl. dackorszak miatt is.

aug. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt: a dackorszak egy külön világ. Igazából sokszor ő sem tudja mit akar, vagy nem megy 🤷🏼‍♀️. Banális példa: ő akarja a cipőt felvenni. Sietni kell, anyuka rádja: visítás, mert ő akarta. Nem kell sietni, anyuka engedi próbálkozni, nem sikerül: visítás. Mellé próbál határokat feszegetni, kitapasztalni meddig lehet menni.

Másrészt: az érzelem kezelés egy tanulandó folyamat, amihez nyilván kell egy érzelmi "éretség" is. Van amelyiknek könnyebben van amelyiknek nehezebben megy ez, de megkell tanulnia az érzelmeit, indulatait kontrollálni. Hogy nem vágom magam földhöz, ha pl nem tetszik valami (erős érzelem, nem tudja kezelni, "kitör" belőle), hanem van más útja is ennek a levezetésének. Tipikus, hogy erős érzelmeknél kezdenek ordítani, nagyon szeretne valamit, nagyon nem szeretne valamit, nagyon sok inger éri stb. Ezt megkell tanulni kezelni, kontrollálni, amihez idő, tanulás és érettség kell. Nyilván egy 2 évestől nem várható el az, ami egy 6 évestől, mert más szinten vannak. A nagyobb (jó esetben), már érett erre és megtanulta, példák és minták mentén, hogy hogyan kell kezelni és teljesen más az idegrendszere is. Ami egy kicsi totyogót "kiborít", az egy kisiskolásnál már nem üti meg az ingerszintet.

aug. 15. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Ne vallalj akkor gyereket ha te megőrülnél.

Mire jók ezek a hülye kérdések

aug. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

#1

Tehát 1 db gyereked van, aki tökéletes általad, és ez alapján vonod le következtetést.


Lehet, újat mondok, de akinek több van, tudja, hogy az állításod hülyeség.


Elsőre én is megkaptam a beetetős gyereket.

Azt a fajtát, akinek szépen elmagyaráztam a dolgokat és megértette, tudta, mit szabad és mit nem, stb.


Aztán megszületett a második.

Picit több figyelmet igényelt ugyan, jobban kereste a veszélyes helyzeteket, nehezebben értette meg a dolgokat, de nem volt vészes.


És jött a harmadik. Az ordítós, egesznap cicin lógós, 0-24-es gyerek. Az idegrendszeri éretlenség meg lett állapítva, később más is. Most töltötte a 6-ot, ősszel lesz felülvizsgálat.


És a 3 gyerek személyisége teljesen más, nem lehet összehasonlítani.


Ja, és mindre más és más probléma jellemző.

aug. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

1000 okból:

fáj valamije, elesett és megijedt, hisztizik, nevelés hiánya, pszichésen beteg, stb.

Szülőnek kell tudnia az okát és kezelni.

aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
#3 Tényleg nem ő tette fel a kérdést, de egy visszatérő kérdező. Már jó ideje teszi fel a kérdéseit terhesség, szülés, gyereknevelés témában, felismerem a stílusát. Eddig még nem derült ki, mi motiválja, többen arra tippeltek, hogy valamilyen blog, újságcikk, esetleg könyv céljából gyűjti ezeket a válaszokat. Egy időre eltűnt, de pár napja megint előkerült.
aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!