Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez lehet autizmus...

Szerintetek ez lehet autizmus vagy inkább idegrendszeri éretlenség és szenzorosság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2 éves kisfiam aki elég furcsán viselkedik. Voltunk már tsmt terapeutánál, csináltak egy longikid nevű felmérést. Ott azt mondták éretlen az idegrendszere és eléggé szenzoros, valamint egyensúly problémák is vannak. Most kezdjük majd a tornát.

Azt vettem észre a kisfiamon hogy gyakran végez ismétlődő mozdulatokat. Főleg ha nem találja fel magát, csak mászkál ide-oda, magában beszél, mindenféle szavakat mond csak úgy és ismételgetni is szokta. Néha lábujjhegyen jár, és berogyasztott térddel is szokott menni gyakran. Vagy körbe forog. Grimaszokat vág, és vannak érdekes kézmozdulatai. Kb 1 éves kora óta gyakran törölgeti a szemét, orrát ok nélkül. ( erre is azt mondták hogy lehet tikkel) Feltűnően érdeklik a porszívók, ventillátorok, minden mással játszana csak nem a játékaival. Kivéve ha én leülök vele játszani. Enni tudna egyedül de nem akar, folyton elkalandozik és más érdekli. Van hogy kerüli a szemkontaktust.

A védőnőnek és orvosnak is mondtam már de azt mondták várjunk őszig és ha nem változik akkor elindítjuk a kivizsgálást.

Különben okos, érdeklődő kisfiú, mindent megért, most kezd beindulni a beszéde is. Mutogat, szerepjátékozik, megérteti magát, a gyerekeket is figyeli hogy játszanak, néha bevonódik a játékba. Egyre barátságosabb másokkal is. Van valakinek hasonló tapasztalata? Változhat még ez a dolog? Előre is köszönöm a válaszokat! Egy aggódó anyuka... :(



#autizmus #idegrendszer #Szenzorossag #ismétlődő mozdulatok
júl. 7. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Az 5 éves gyerekem gyakran jár-kel céltalanul, mindig motyog magában, kezeit lóbalja, megállni nem tud. Kiemelt témája a dínók....stb.

ÉS NEM autista.

Miért vagyok biztos benne? Mert a nővére az.

júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem teljesen normális a viselkedése. Az én 2 évesem is ilyen, a bátyjának durvább idegrendszeri éretlensége volt, most 5 éves korára kezd elmúlni.
júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Szakszolgálathoz vidd. De ELŐSZÖR fejlődésneurológushoz!!!
júl. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 2 évesemre is igazak ezek (kivéve az egyensúly problémát) de még nem merült fel semmilyen vizsgálat szükségessége senkiben. Illetve bennem néha mert néha nehéz vele, de szerintem a legtöbb gyerekre ez igaz.
júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, szerintem ez alapján többet nem lehet mondani, mint amit tudsz. Nem zárható ki az autizmus, mert egyik gyereknél se zárható ki ebben a korban, mert még nem is feltétlenül van tünete ha enyhe. De gondolom nem véletlenül mondták akik vizsgálták, hogy inkább idegrendszeri éretlenség.


Másrészt az autizmus egy spektrum. A súlyos érintettségűekről azért korán egyértelmű szokott lenni. Az enyhéknél meg nem is az a fontos, hogy autistának számít-e még éppen, hanem hogy a meglévő sajátosságai mennyire zavarják a boldogulásban (és ez nem feltétlenül függ 100%-osan össze azzal, hogy megüti-e a diagnosztikai kritériumot az illető).

júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!