Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha egy kisgyereket...

Normális ha egy kisgyereket zavarja, ha koszos?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam utál koszos lenni. Ha maszatos lesz a keze, nyújtja, hogy töröljem meg, ha rámegy valami a ruhájára törölgeti le magának a konyharuhával. Pocsolyába véletlenül se lép bele, messziről kikerüli. A gazos részeket is inkább kerüli.

Ez mennyire normális? Van másnak is ilyen kisgyereke? Kinövik ezt?

Lehet köze hozzá hogy otthon nagyon tisztaságmániás vagyok?


aug. 21. 17:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem normális. Ahogy az sem,hogy tisztaságmániás vagy.
aug. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Simán lehet, hogy a tisztaságmániád okozza. Ideje szakemberhez fordulni
aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Az ok a tisztaságmániád lehet, MINDKETTÖTÖKNEK pszichológusra van szüksége, de föleg neked
aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Szenzoros, vagy te alakítottad ki benne a szorongást.
aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Más autisztikus vonásai nincsenek?
aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem jó, hogy ezt csinálom, pont ezért kérdezem, hogy valószínű csak tőlem látta ezt, vagy valami gond lehet a háttérben. Egyébként azért ne beteges tisztaságmániát képzeljetek el, csak szeretem ha a lakásban rend és tisztaság van, minden este elpakolok, felporszívózok, felmosok, de nem állítok mindent az élére állandóan.
aug. 21. 17:54
 7/18 A kérdező kommentje:
4-es, nem igazán, vagyis elég válogatós, talán ez még. De egyébként nagyon nyitott, barátságos gyerek, minden érdekli, jól alkalmazkodik, mindenhol jól érzi magát.
aug. 21. 17:59
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként azért ne beteges tisztaságmániát képzeljetek el, csak szeretem ha a lakásban rend és tisztaság van,


Jaja, ezt mondják a betegesek is…

aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Baszki, ennyiből eldontottétek, hogy a gyereke autista?

Durvaaaa

Kérdező, az én fiam is 2,5 éves és nekem is jön, hogy töröljem meg a kezét ha koszos.

Főleg ha ételtol piszkos neki

aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Azért attól is nagyban függ hogy tőled mit lát. A lányom 90 százalékban azt csinálja amit én. Ha kiborul valami, megy feltörölni, ha vízben áll akkor jajgat (nyuszott már el), ha olyan kaja van a kezén ami zavarja akkor nyújtja hogy szedjem le, random elkezd törölgetni tárgyakat.

De ha zavar és gondolod hogy valami baja van akkor vizsgáltasd ki. Egy általános vizsgálat sosem árt.

aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!