Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha egy kisgyereket...

Normális ha egy kisgyereket zavarja, ha koszos?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam utál koszos lenni. Ha maszatos lesz a keze, nyújtja, hogy töröljem meg, ha rámegy valami a ruhájára törölgeti le magának a konyharuhával. Pocsolyába véletlenül se lép bele, messziről kikerüli. A gazos részeket is inkább kerüli.

Ez mennyire normális? Van másnak is ilyen kisgyereke? Kinövik ezt?

Lehet köze hozzá hogy otthon nagyon tisztaságmániás vagyok?


aug. 21. 17:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%
Csak az érdekesség kedvéért, nem Szűz a csillagjegye?
aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Ernus ***** válasza:
91%
En is utaltam koszos lenni gyuloltem ha ragad a kezem. Es nem voltak tisztasagmaniasok a szuleim
aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
Nehogy elhidd, amit írnak, teljesen ok. Lehet, hogy tőled is tanulta, hogy nem szereti a koszt, de ez miért baj?
aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Egyéni dolog. Az elsőszülöttünk ilyen volt. Onnantól, hogy egyedül meg tudta mosni, nekem nem volt vele dolgom. Sulis korában màr mindent meg tudott fogni faxni nélkül.

Nem tudom van- e összefüggés, de nagyon ügyes kezű ember lett.

aug. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem biztos, hogy a te tisztasagmaniad az okozza, de az sem, hogy szenzoros, meg nem olvastam végig, miket írtak még. De pl én is utáltam koszos lenni gyerekként, finnyás voltam a sarra, nem igazán szerettem pocsolyazni, utáltam, ha maszatos lett a szám, kezem kajanal (mai napig), mégsincs ilyen bajom, amiket leírtak. Alkati kérdés is lehet simán így, de amúgy te ismered a gyereked.
aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

A pocsolya kivételevel az én lanyom is ilyen. És én egyáltalán nem vagyok tisztaságmániás. Ő sem szenzoros, és nem autista, semmi baja nincs. Csak nem szereti, ha piszkos... mondjuk azt én is utálom, ha a ruham piszkos, leettem vagy ilyesmi (bát otthon még igy sem szoktam azonnal lecserélni), de ennyi.

Szóval normalis!

aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
81%
Persze hogy normális. Nem kell mindenben rémeket látni.
aug. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, ne cseszegessétek már. Én nem vagyok tisztaságmániás, mégis mindkét gyerekemnek volt olyan időszaka, hogy minimális koszt, zsírt, kaját, egyebet se viseltek el a kezükön, emlékszem a fiam segített a kertben a mamájának virágot ültetni, és ha ráment 1 gramm föld a kezére, már nyújtotta, hogy töröljem le :D

Mint ahogy olyan időszakuk is volt, hogy minden röpködő szirszartól féltek, aztán az is elmúlt.

8 és 4 évesek most, nem szenzorosok, nem is autisták...ezek átmeneti dolgok. Bárcsak most is zavarná őket, akkor talán kevesebbszer kéne rájuk szólnom, hogy ne úgy egyenek már, mint két malac...

aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!