Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom decemberben lesz 3...

Kislányom decemberben lesz 3 eves. Sokszor előfordul olyan hogy perceken belül teljesen máshogy viselkedik, mint előtte, mindjárt írom részletesen, a férjem már néha azt hozza fel, hogy lehet hogy skizofrén. Van ennek jele ilyen fiatal korban?

Figyelt kérdés
Szóval mondjuk játszik, csung az apjan, ölelgeti, együtt jatszanak, majd eltelik két perc, valami atkattan és elkezdi ütni az apját, meg mondja hogy nem szeretlek apa, teljesen elutasító lesz. Semmi de semmi nem indokolja ezt az égvilágon, alapvetően sem, mert nagyon jó a viszonyuk, a férjem imádja, soha talán még egy hangos szó sem volt a részéről , nemhogy bármi más, és az adott szituációban sem, szóval nem értjük ez miért lehet. Néha a mamaval is csinálja ezt, bár talán nem ennyire szélsőségesen. Velem szemben még nem fordult elő. Mostanában mondja már a férjem hogy reméli nem skizofrén, és ezt felig viccből mondja de nekem mar teljesen befészkelte magát a fejembe a gondolat és tiszta ideg vagyok 😀 mit gondoltok? Érdemes lenne elvinni szakemberhez? Viselkedett így már valakinek a gyereke?
szept. 7. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyerek példát láttam. Nekem volt párom ilyen, egyik pillanatról a másikra változott....őt antiszociálisnak diagnosztizálták fiatal korában.

Persze gyerekként más életkorban, nem biztos, hogy van valami pszichés baja.

Azért járd körül a témát szakemberrel.

szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokat nem vesztetek vele, ha elviszitek szakemberhez. Ha nincs gond vele, megnyugodnátok.

Nekem ennyit meg szokott érni egy magánorvosi vizsgálat.

szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Skizofréniát nem diagnosztizálnak gyerekkorban,mivel nem lehet személyiségzavar még ki se alakult személyiséggel. Szóval ez egy baromság, felejtsd el. 7 évest ismertem egyébként, akire azt mondták, valószínűleg az lesz, de neki csomó más tünete volt és nála is csak feltételezés.

Ettől függetlenül el lehet vinni, csak ne azért, hogy kizárják, vagy megerősítsék a skizofréniát, mert olyan nem lesz.

szept. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

3!


Ne vezesd félre!


Nem diagnosztizálnak gyerekkorban. Ez igaz. De VAN gyerekkori skizofrénia. Youtube-on követhető a kislány. Pár éves csak. Sőt van másik család is. Ott mindkét kisgyerek skizofrén sajnos.


Diagnózist nem kap,de attól még skizofrén.


Mint az én lányom. Ő autista. 5.5 évesen kapott diagnózist, de nem akkor lett auti. Születésétől az volt.

szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy kérdező! Nézesd meg a gyereket,de nagy valószínűséggel nincs semmi komoly baja. Majd a szakember eldönti.
szept. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kombinalnék, ebben a korban nagyon akaratosak, azt csinálják, amit gondolnak.

Persze elviheted szakemberhez, de nem kell a legrosszabbra gondolni.

Én azzal próbalkoznék, mert ezek szerint beszél, hogy mondja meg ő, miért csinálja ezt. Beszéljétek vele erről a saját nyelvével. Általában akkor szokott viselkedésbeli változás lenni, vagy szélsőséges változások, ha valakitől látta (pl bölcsi) vagy nálatok van valami változás (pl kistesó). Nagyobb figyelmet akar, nem tudom apuka sokat dolgozik? Délután van-e csak vele? Lehet csak ezt próbálja a saját maga nyelvén megfogalmazni, mert azért te gondolom mindig vele vagy, de mondjuk a mamát ritkábban látja.

szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4! Mi az, hogy ne vezesd félre? Itt pont te vezeted félre. Azért nem kap diagnózist, mert jelenleg nem diagnosztizálható. Ha nem kap diagnózist, akkor mi alapján az? Mert te azt mondod? A kérdező leírása alapján meg vicc kategória lenne rásütni, hogy skizofrén. Ugye, te se gondoltad komolyan, hogy egy kalap alá veszed az autizmust, meg a skizofréniát?🤦🏽‍♀️
szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, tanacsokat!

Valószínűleg elvisszuk szakemberhez, már csak a saját megnyugtatasunk miatt is, remelem nem fog problémát találni.

Igen, beszél egyébként, nagyon nagy szókincse van, messze meghaladja a kortársait ebben, de ha erről kérdezzük, hogy miért csinálja, csak “bolond” dolgokat mond, szóval semmi olyat ami tényleg összefüggés lehet. Mondjuk nem tudom, megkérdezzük hogy de miért mondod azt hogy nem szereted apát? Azért mert a kutya ugat. Na szóval ilyesmiket kell elkepzelni, szóval válaszol valamit, de nem ezzel összefüggésben, szóval igy ezzel nem jutottunk előre vele sajnos!

szept. 7. 14:34
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Én ezen azért nem akadnék fenn, lazán lehet életkori sajátosság is. Ilyenkor azért elég hektikusan tudnak viselkedni a gyerekek.

Pl. a 2,5 éves kislányomnál lazán vannak olyanok, hogy megkérdezem tőle elmegy-e pisilni egyet, apa segít. Rávágja nagy hévvel, hogy igeeen, elkezd szaladni a wc felé, majd kb. az ötödik lépés után sírva kezd ordítani és szalad vissza hozzám, hogy "neeem megyek apával, anyaaaa gyereee". :D Na ilyeneket eljátszunk egynap tízszer kb.

Amikor így játék közben változik meg hirtelen, akkor lehet nem úgy nyúl hozzá, megszúrja a szakálla, véletlen megcsípi, vagy csak "nem olyan a szaga", mit tudom én és már fordul is.

Lehet ilyen megborulás valamilyen érzelmi labilitás miatt is. Nálunk pl. szerintem azért van most ilyenből extrém sok, mert érkezik hamarosan a kistesó.

Én biztosan nem cipelném most ezzel semmilyen szakemberhez. Ha nem látnék összefüggést, javulást, vagy esetleg romlik is, majd akkor, 1-2-3 év múlva.

szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!