Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam decemberben lessz 2...

Szofiflori kérdése:

A kisfiam decemberben lessz 2 eves es ugy erzem hogy vagy nem is tudom hogy irjam hogy enyhe autizmusa lehet..vagy figyelem zavaros? Vedononel haziorvosnal voltunk de lerazott annyival hogy foglalkozzak vele tobbet,pedig minden percben vele vagyok.

Figyelt kérdés
Tapsol , pápázik ( nem reg kezdte ezt is es csak nekem szokott),kukucs jatekot jatsza,de szokott forogni is , a kocsikat sorba szokta rakni de szokott jatszani is vele, szeret epeiteni,a nevere nem nagyon hallgat, puszit sem ad 1-2 alkalommal adott kb , baba nyelven beszel , amit mondani szokott: add ide,cici,anya , az apja hangjat megismeri olyankor mar szalad hozza de mas csaladtaghoz annyira nem sot a keresztanyjatol menekul,ha mas szol neki akkor ra sem nez inkabb jatszik vagy elmegy onnan,mas gyerekekkel nem mindig jon ki, de ha latja hogy jatszanak oda megy erdekli ot is de van amikor elvan a maga kis vilagaba.. hirtelen ennyit tudtam mondani a viselkedesrol.

aug. 21. 21:47
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
60%
Semmi baja,tipikus másfél éves.
aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:
Nekem azért furcsa mert sem a lanyom sem a tesoim gyerekei nem viselkedtek igy hogy nem kommunikal senkivel..marmint velem szokott meg az apjaval de massal nem es amikor akarom tanitani akkor elkezd hisztizni ugy hogy alig tudom tanitani..
aug. 22. 08:04
 23/53 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem egy kis huncut ,okos kisfiú lehet amit meg mèg nem tud megtanulja.

A mi fiúnk közel 5 éves és van,hogy nagy ívbe tojik a vàlaszadàsra, leírtad,hogy kommunikàl tapsol ,pâpàzik.

A mi fiúnk is sorba rakja a kocsikat és már elmondja,hogy parkol velük...

(Ennyit a sorbarakàsról,azt látják, hogy az autók kinnt parkolnak otthon meg utànozzàk,a pszihomókus erre azt mondaná tünet...)

aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

sem a lanyom sem a tesoim gyerekei nem viselkedtek igy


Mert minden gyderek más, még az ikrek sem feltétlenül azonos személyiségűek. A felsoroltak mindegyike teljesen normális ebben az életkorban, nem váletlenül nem diagnisztizálnak korán...

aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:
Nem mindig kommunikál..van amikor nem ha kommunikál is velem nem sokáig utana megy jatszani a kocsikkal..lefekszik a foldre es igyztologatja oket utána sorba rakja őket..ha mondom hozd ide a labdat akkor nem mindig hozza oda neha mint ha itt sem lenne
aug. 22. 10:14
 26/53 anonim ***** válasza:
73%

Digitális autizmus: olvass utána!

Nem valódi autizmus.

Annyit jelent, hogy arra hajlamos gyerekek a túl sok képernyőidő hatására autisztikus tüneteket mutatnak. Hogy mennyi a túl sok, az gyerekfüggő. 2 év alatt 0 perc kellene egyébként is.

aug. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem anyukaként a sajat megérzesedre hallgass.

Nem irtad mennyi meset néz, de akármennyit is, azzal teljesen álljatok le!!

aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:
Most mar kevesebbet! Van hogy egy meset vegig nez! A verdák a kedvence.utana viszem az udvarra játszani van kis lapatja es azzal szokott kerteszkedni nyugodt kis fiu de ha valami nem ugy van ahogy akarja akkor hisztizik de nagyon..de felhivtam a nevelesi tanacsadot es holnap var minket hat felek nagyon :(
aug. 22. 11:18
 29/53 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ennek a gyereknek az ég adta világon semmit baja nincs. Vidd el orvoshoz, ha a lelkivilágodnak jobb lesz, de ilyen kicsiként nem lehet diagnosztizálni az autizmust még akkor sem, ha valóban az. Sok sok megerősítő vizsgálat kell majd 4-5 éves kortól. Addig szerintem felejtsd el ezt a hülyeséget!
aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
54%

Nem szabad tanítani beszélni! Ezt minden szakember elmondja neked,ha megkérdezed. Olyan stresszt teszel a gyerekbe,hogy még 4 évesen se fog beszélni!!

Gyorsan felejtsd el!


Helyette sokat fusson,mászókázzon,libikókázzon, hintázzon,hogy fejlődjön az idegrendszere.


Jó tanács,hidd el! Ne tanítsd!


Max ennyit tehetsz: szótanuló könyvet nézegessetek. (Egy kép,alatta egy szó).

Rámutatsz,mondod cápa pl. Ha ő is mondja utánad, akárhogy ejti ki, utánaismétled helyesen,hogy igen,cápa.

Nem kijavítani akarod, csak helyeselsz. Kedves legyen a hangod!


Ez a maximum.

aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!