Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam decemberben lessz 2...

Szofiflori kérdése:

A kisfiam decemberben lessz 2 eves es ugy erzem hogy vagy nem is tudom hogy irjam hogy enyhe autizmusa lehet..vagy figyelem zavaros? Vedononel haziorvosnal voltunk de lerazott annyival hogy foglalkozzak vele tobbet,pedig minden percben vele vagyok.

Figyelt kérdés
Tapsol , pápázik ( nem reg kezdte ezt is es csak nekem szokott),kukucs jatekot jatsza,de szokott forogni is , a kocsikat sorba szokta rakni de szokott jatszani is vele, szeret epeiteni,a nevere nem nagyon hallgat, puszit sem ad 1-2 alkalommal adott kb , baba nyelven beszel , amit mondani szokott: add ide,cici,anya , az apja hangjat megismeri olyankor mar szalad hozza de mas csaladtaghoz annyira nem sot a keresztanyjatol menekul,ha mas szol neki akkor ra sem nez inkabb jatszik vagy elmegy onnan,mas gyerekekkel nem mindig jon ki, de ha latja hogy jatszanak oda megy erdekli ot is de van amikor elvan a maga kis vilagaba.. hirtelen ennyit tudtam mondani a viselkedesrol.

aug. 21. 21:47
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
87%
Csak én érzem úgy, hogy minden ilyen "autista lehet?" kérdésnél felsoroltak tök normális, az adott korú gyereknél tipikus viselkedési normák, "tünetek"? Nekem még csak 3,5 hónapos a kisfiam, szóval nem ástam magam még bele ilyesmibe, hogy hogyan kell(ene) viselkednie 1,5 vagy 2 vagy 3 évsen, de iszonyú sok kérdés van ilyne és ehhez hasonló, és a legtöbbnél nem értem mi a probléma. Kérdező: mondjuk 2 évesen nem nagyon kellene neki mesét néznie, pont azért, mert a legtöbb gyerek zombi lesz tőle, nem szabadna ezzel "stimulálni" a fejlődésben lévő agyukat.
aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
100%

9 vagyok.

Az én fiam is ilyen, hogy le sem toj ha épp valamibe bele van merülve. Szerintem ez normális. Őszintén, ha te például a telefonodon olvasol/nèzel valami nagyon izgalmasat, amibe bele vagy merülve, közben szólnak hozzád, hát nem biztos, hogy reagálsz. Vagy minimum visszakérdezel, hogy tessék? Na most a gyerekeknek ez ugyanez, csak jobb esetben nem telefonnal, hanem jàtékokkal. Mellesleg, mint írtad egész nap együtt vagytok, gondolom már megszokta, h egész nap magyarázol neki 😅 így nem vagy érdekes.


De ha te aggódsz, akkor vidd el orvoshoz, nyilván te làtod nap,mint nap, de a leírtak alapján semmi különös nem mutatkozik nála. Ha te megnyugszol, akkor màr megérte elmennetek szakemberhez.

aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%

Probald ki először is, hogy mi törtenik ha nem néz mesét. Ha eleve van egy hajlama az önmagába fordulásra, a TV rengeteget ronthat rajta! 2 év alatt eleve egyáltalan nem ajanlott digitalis eszközt néznie senkinek (telefon, tablet, TV, bármi), de a ti esetetekben különösen nem. Mennyit nézi? Olvass utána a "digitális autizmus"-nak.

Amúgy ebből még bármi lehet, de én érzékelem a leírásból hogy mi a furcsa. Kinőheti. De a TV helyett feltétlen találj ki valami mást!

aug. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
17%
12es azért az orvosokkal is óvatosnak kell lenni mert van olyan aki mèg meg is erősíti a szülő fals gyanújàt.
aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen korú gyereknél még nem lesz megállapítható az autizmus. Ezek a "tünetek" utalhatnak rá, valóban, de egyáltalán nem feltétlenül. Szerintem marhára korai ezen izgulni még. Szeressétek, legyetek ott neki. Ha 4-5 évesen is markáns lesz, hogy nem tart szemkontaktust, nem hallgat a nevére, máshogy játszik mint a kortársai nagy része, akkor vigyétek megnézetni, addig felesleges.

Üdv,

Egy auti

aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:

Lehajti? Ez milyen nyelven van?


Lehajtja helyesen.

aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező akkor a férfiak nagyrésze autista :D A férjemhez aztán szólhatsz ha tv-t néz vagy a telefonját nyomja, max ha reagál is annyit, hogy aha, nem is hallotta mi volt a kérdés :D
aug. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi tévét, képernyőt néz? És mennyit foglalkozol vele? Ténylegesen. Mármint se tévé, sr telefon, se zene. Csak egymásra koncentrálva.
aug. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

"Vedononel haziorvosnal voltunk de lerazott annyival hogy foglalkozzak vele tobbet,pedig minden percben vele vagyok."

Aztán meg írod, hogy mesét néz... az nem foglalkozás, nagyon káros!

2 éves kor alatt 0 perc képernyőidő ajánlott!

aug. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:
Eleg sokat nezte a meset a tesóval van egy 6eves lanyom es ő mesezik kis kora ota megsem csinalt ilyent..tudom nem minden gyerek egyforma..miota nem hagyom nekin atv-t nezni az igaz hogy valtozott de nem sokat..en is a tv-re gondoltam hogy ott rontottam el :(
aug. 22. 07:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!