Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tart tőlem, nem hallgat...

Nem tart tőlem, nem hallgat rám a 3 éves fiam Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Semmibe nem hallgat rám ha nevelni akarom, ha nem engedek meg neki valamit.

Inkább le áll hisztizni, rúgdossa a falat, kaput, ajtót éppen ami ott van, belém is belém rúg, rám csap.

Hogy kell ezt jól kezelni?

Próbáltam már mindenhogyan de semmi nem hatásos, csak akk ha minden úgy van ahogy ő azt akarja.

Egyébként nagyon okos, mindent tud, mindenről lehet vele beszélgetni, sokat vagyok vele, szeretgetem egész nap, játszok vele rengeteget.



aug. 6. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
ha rájössz a megoldásra, oszd meg velem is légyszi. Ugyanez, csak 2,5 éves fiú. Imádom, de kinyír idegileg.
aug. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Dackorszak. Majd kinövi. Tartania nem is kéne tòled, az kifejezetten rossz lenne.
aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Fiam nemsokára lesz 5 éves.

Tavaly nyáron még tombolt a dackorszak,olyanokat húzott be nekünk amikor kötöttük be a gyerekülèsbe,meg karmolt is,aztán mostanra lecsillapodott,ezek elmúltak de van más 😁

A nagyszülők meg nagynènik azt mondják a legrafkósabb kisgyerek akit eddig láttak.

Sokat beszèlgetünk,bringàzunk ilyesmik.


Tényleg kinövi,ha értelmes okos dolgokat mond nincs miért szerintem aggódni

aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Kb minden gyerek ezt csinálja. Szerintem: csak azt tiltsd vagy írd elő, amit tényleg muszáj, ilyenből minél kevesebb legyen. A várható dolgokra (pl játszótérről hazamenés, lefekvés) előre többször is figyelmeztesd, ne érje váratlanul. A dühe az ő szempontjából jogos, frusztrálva van, mert nem az történik, amit ő akar. Te is dühös lennél ilyenkor. Nem ellened szól. Az agressziót határozottan, rövid rászólással és csúnya nézéssel állítsd le, fizikailag is lefogva, ne legyen lehetősége befejezni a megkezdett mozdulatot. Próbálj meg nyugodt maradni, az érzéseit szóban kifejezni, kedvesen megérteni, pl Tudom, hogy szeretnél még maradni, de már ebédidő van. Amit viszont elhatároztál jó okkal, ahhoz tartsd magad, akárhogy hisztizik. Neked is meg kell tanulnod érzelmileg 3 lépés távolságot tartani a hisztitől, adott esetben elviselni. A gyereknek stabilitás kell. Van, aki a karbavevésre-átölelésre esküszik ilyenkor.
aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk abban a pillanatban, hogy belém rúgna, kapna olyat vissza, hogy elmenjen a kedve tőle a továbbiakban.

Tudom-tudom, manapság már nem divat nevelni a gyereket, teljesen hétköznapi dolog, hogy 2-3 évesen terror alatt tartják az egész családot, sőt, lehetőleg még mosolyogni is kell a család többi tagjának ehhez. Hát, nálam meg a lófsznak is van vége, úgyhogy nem hagynám eddig elfajulni a dolgokat.

aug. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Agresszióról agresszióval lenevelni! Na gratulálok, biztos sikerülni fog neked, 5-ös ... Mondjuk, nem is téged fog verni, bár az se kizárt már kamaszkorában, hanem az óvodástársait.
aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mantis religiosa ***** válasza:
17%
Amikor kezdődik a hiszti-műsor, jó hangosan ki kell nevetni, és a közelben levők figyelnét is fel kell hívni, mennyire mulatságos. Ha meg kezet emel valamelyik szülőjére, akkor nyugodtan a kezére kell ütni, vagy elfenekelni. Én egyetlen egyszer vágtam hozzá édesanyámhoz a homokozólapátomat, de egy életre megtanultam a leckét, hogy szülőre, nagyszülőre nem emelek kezet.
aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

#6

Nagyon jó a példád, mert az ovistársai is pont ugyanúgy vissza fogják adni neki a csicskalángost, ha azt hiszi, hogy akármit megtehet. Gondolom ő lesz a legjobban megsértődve... Az iskolában meg pláne visszakapja. Úgyhogy nem árt, ha időben megtanulja, hogy ha ilyet tesz, annak biza következménye van.

Egyébként két gyerekem van, 8 és 4 évesek. Nem vagyok agresszív, sosem ütöttem meg őket. Továbbmegyek, engem se ütöttek meg gyerekkoromban. Valahogy mégis sikerült nekik átadnom, hogy ilyennel ne próbálkozzanak, mert érdekes módon soha nem ütöttek-rúgtak-csíptek-haraptak se engem, se az apjukat. És igen, HA megtették volna, AKKOR biztos, hogy ebben a korban már a fenekükre húztam volna egyet. Egy óvodás már tisztában van vele, hogy ez fáj a másiknak, azért ez nem ugyanaz a kategória, mint amikor a szopizó baba ráharap a mellbimbóra, vagy hasonló. És nincs olyan univerzum, amiben engem büntetlenül csépelhetne egy taknyos gyerek, legyen az a sajátom, vagy másé. Le lehet nyugodtan pontozni :D (#5)

aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Az enyémek már felnőttek. Ezért biztosan mondhatom a dackorszak elmúlik. Ha nálunk otthon kezdődött a hiszti, földön vergődés, egyszerűen nem figyeltem oda. A gyereknek is csak addig érdekes, amíg van közönség. Én ilyenkor mindig bementem a fürdőszobába WC-t pucolni. Úgy gondoltam, hogy az elég undorító meló, azon már nem ront egy ordító gyerek a háttérben. Mire végeztem, le is nyugodott. Utána mindig megbeszéltük, hogy miért hisztizett. Ha nyílvános helyen történt, akkor sem engedtem neki. Megfogtam a kezét, hogy biztonságban legyen, de nem próbáltam nyugtatni, és végképp nem adtam meg azt, amit akart. Emlékszem egy esetre, mikor a boltban álltunk sorba és az egyik fiam üvölteni kezdett valami édességért. Ha szépen kérte volna, talán beteszem a kocsiba. De így nem. Végigordította a sort, nekem égett a fejem, de kibírtam. Közben azon rágódtam, vajon mit gondolnak rólunk az emberek. Pár nap múlva újra ugyanaz a pénztáros volt. Megismert és azt mondta, hogy este mesélte a férjének, hogy végre látott egy "normális" anyukát, akit nem tudott a gyerek a viselkedésével manipulálni. Hát ezt gondolta rólam. Tehát kitartás!
aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
A következetesség fontos. Mit jelent ez? Ha valamire egyszer nemet mondtál, az maradjon nem. Ne tudja kihisztizni. Később, ha nagyobb lesz, pl 10 éves, már lehet tárgyalni, alkudozni. De ilyen kicsi gyereknek világos szabályok kellenek. Ki tudja hisztizni az édességet vagy a tévézést? Az baj. Gondolj bele: ki tudná hisztizni, hogy egy drótot dughasson a konnektorba vagy kiugorhasson az ablakon? Ugye nem? Mit tennél, ha ezt akarná? Bármi módon megakadályoznád, bárhogy vergődne. Pont így kell hozzáállni a kisebb dolgokért való hisztizéshez. Rá fog jönni, hogy nem érdemes. A szülő megütése, rúgása tabu. Soha nem ütöttem meg a gyerekem, nem üvöltöttem vele agresszíven, de mikor megütni próbált, tudtam úgy nézni rá és olyan hangsúllyal szólni, hogy egy-két kísérlet után nem tette többet. Ha kellett, elkaptam a kezét. Itt az a kulcs, hogy nem szabad ilyenkor nevetni, mert milyen aranyosan dühöng, ehhez is úgy kell hozzáállni, mintha valami veszélyesen csinálna. Az én gyerekem már kamasz. Mindent, amit magamban belül komolyan gondoltam, rá tudtam szoktatni, pl minden este, reggel fogmosást, kézmosás WC után, stb. Amit kényelemből nem vettem komolyan, azzal a mai napig probléma van. Nálam ilyen volt a házi munka. Gyorsabb volt, ha mindent én csináltam, mert sokszor dupla energia volt rendet rakni, takarítani, ha ő is segített, így erre nem szoktattam rá, nem is vontam be. Most bánom, mert most nagyon keveset segít. Amire pici korában nem szoktatod rá, az esélyesen később sem fog menni.
aug. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!