Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszakra jó tipp?

Dackorszakra jó tipp?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves lesz októberben. 80%-ban egy kis tündér, de a maradék 20%-ban...az,hogy minden nem-nem, az oké, de amikor rám emeli a kezét, vagy meg is üt, akkor baromi dühös vagyok. Mi sosem utottuk meg, de ilyenkor nagyon nehéz nyugodtnak maradni. Vagy pl ma készültünk medencezni, de mire odajutottunk, tökre fújt a szél és lehult az idő. Persze jött a hiszti, amit meg is értettem, el is mondtam neki, hogy sajnálom, tudom, hogy nagyon szeretne de nem tudunk. De ő csak ordít, hogy nem-nem medence.

Ehhez hasonló szituációkat ti hogy kezeltek, van valami bevalt tippetek?

Én néha azt érzem kirohannek már a világból ilyenkor.



júl. 28. 22:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ki kell rántani ebből a helyzetből ilyenkor és kötni az ebet a karohoz. Lehet, hogy hieztitik, de akkor is meg kell tanulnia, hogy a nem, az nem. Ilyenkor én elmagyarazom neki, hogy mit miért nem szabad csinálni, persze ordít a fejembe, ellök magától, de aztán par perc után úgy is lenyugszik. Ilyenkor még vigasztalom és megint elmondom neki, hogy mi történt. Elterelem a figyelmet valami masra. Amúgy túlélés és következetesség. Ez a lényeg
júl. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, végül más program lett, az vetett végett a hisztinek.


#9 Köszönöm, hogy ennyi mindent írtál :) nem 15 fok lett, hanem 25 és leszallt a fejünk, úgy fújt a szél, én így nem viszem be a medencébe. Mi sem így terveztünk, meg is értettem a gyereket is, hogy kiakadt.

Nem azt várom el tőle, hogy üljön végig, amíg eszünk, ahhoz még valóban kicsi, de mi, felnőttek ne pattogjunk fel az asztaltol, mert ő kiabál nekünk.

A nagyszülők konkrétan semmiért nem szólnak rá, pl lehuzhat ha akar egy egész tekercs WC papírt, csak nevet rajta a mama. Én is úgy gondolom, hogy ott más szabályok élnek, és ez jól is van így. De attol még raszolok, ha úgy érzem.

Sokat mozog, kint is, bent is van hely a rohangálásra, megyünk biciklizni is sokat. Tisztában vagyok vele, hogy dühből akar megcsapni, eszembe sem jutott, hogy agresszív lenne.

júl. 29. 08:35
 13/13 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor kitalálnék valami tűrhető alternatívát: pl. beülünk a kádba ketten, és pancsolunk egyet helyette. Amúgy nálunk is katasztrófa volt, tipikus levágja a földre magát és ordít, illetve sok ,,meltdown" , verekedés is volt. Remek önismeret :D Ajánlom a Kapcsolódó nevelés c. Fb oldalt, nagyon sokat segített nekem, más megvilágításba helyezi a kicsik viselkedését. Kitartás, 3 éves kora óta határozottan jobb a helyzet.
júl. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!