Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves mindenen ordít, hisztiz...

3 éves mindenen ordít, hisztizik ami nem ugye van ahogy ő szeretné, valami tipp?

Figyelt kérdés

Tehát 3 éves most kezdte az ovit.


Ha valami nem úgy történik ahogyan az o szeretne, ordít. Ha valamire azt mondom, hogy nem, ordít. Ha velem van az apját szeretne, ha vele, akkor fordítva.


Ha rájön rugdosodik, ram csap.


Amikkel próbálkozom:

Szepen megbeszelem vele, tudom, hogy ezt nem is szeretnéd de ez es ez van…

Ra szolok erényesen, hogy hagyja abba

Elmondom, hogy ha meg egyszer meg rúg pl akkor ezt a játékát kidobom.


Semmi nem hat ra.


Nem gondolom, hogy rosszul lenne nevelve, sokat foglalkozom vele sokat beszélgetünk, egyébként pedig nem hulye gyerek. Iszonyú akaratos.

Nem, nem verekszunk itthon, mas sem a családban, senkitől nem lát ilyet.

Sokszor látom rajta, hogy rúg egyet es mar abban a másodpercben rosszul érzi magát, szégyelli, mintha az mar jönne neki, es utana jon ra, hogy hopp ezt nem szabad


Ha van ezeken kívül bármi tanácsotok szivesen fogadom.

Ha lehet nem kell bántani, az eletem a gyerekemrol szól, probalok mindent a lehető legjobban csinalni. Ha valaki azt mondja, hogy neveletlen attol tudok igazán a falra mászni…. Nevelem, foglalkozom vele. Vannak ilyen akaratos gyerekek es vannak olyan gyerekek akiket leteszel a sarokba es egyedul tok jol el játszanak. Egyik sem jobb vagy rosszabb mint a masik, nekik is van személyiségük, ahogyan nekunk…


2022. okt. 6. 12:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Pedig neveletlen. Ha nem hat a szép szó, könyörgés, nem fog belehalni ha rácsapsz a lábára, kezére. Vagy esetleg nem csak fenyegeted hanem tényleg meg is bünteted. Az nem nevelés prütyike prütyike ennye nem szabad, de szankció nincs. Igen vannak akaratos gyerekek. Nekik még inkább szükség van a szigorú és következetes nevelésre
2022. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Koszi a kedvesseget!

Ha agressziorol szeretném leszoktatni nem hiszem, hogy jo megoldás azt agresszióval, erőszakkal tenni.

Vannak szankciók, mint mondtam, el van neki mondva ha mégegyszer ezt es ezt csinálod ki dobom ezt a játékod be is van tartva. Pl ha a nagy szülőktől nem akar eljönni es hisztizik el van neki mondva, hogy holnap ezért nem jovunk. Stb. Ez éppen par példa.

2022. okt. 6. 12:21
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Ha tényleg nem lát ilyet (tvben se) lehet azért agresszív mert máshogy nem tudja kifejezni a dühét. Meg kellene vele beszélni mindig miért mérges, hogyan tudja ezt elmondani anélkül hogy ütne..stb..keresni megoldást ahol a fölös energiát levezetheti vagy ha semmi nem használ orvoshoz vinni.
2022. okt. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg a dühét fejezi igy ki. Rendben, fogok vele erről beszelni.

Igen, pszichológusra is gondoltam, nagy baj nincs vele, most beteg itthon van, unatkozik, fájdalma is van, igy a napokban ez sokkal jobban számottevő volt mind eddig es en is kezdek besokallni, persze nem ez az átlag, de akkor is jelen van kisebb mértékben, szóval simán lehet erről is szó.

2022. okt. 6. 12:35
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsém szintén ilyen rugdalózós volt dackorszakában, engem nem mertegrugni, mert én azt csináltam, hogy amikor lendítette a lábát megtfogtam, és percegig úgy tartottam fenn a lábát, ahol elkaptam, amíg már kényelmetlen lett neki. Mikor már ingott letettem a lábát, és mondtam, hogy legközelebb megnézzük bírja-e tovább. 2x próbálkozott utána többet nem.
2022. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Ha hisztizik ültesd bünti székre pár percre. Amúgy neveletlen, mert épp dackorszaka van és igazából nincsenek határok. Az hogy kidobod a játékot nem hatja meg, 3 évesen nem is emlékeznék másnapi büntetésre...
2022. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne emlekezne. Decemberben lesz 3 a fiam, mai napig mondja, hogy egyszer kidobtam a játékát mert dobált vele. Fél éve kb.

Következetesen.. Amit mondasz legyen úgy mindig. Sok beszélgetés az ő szintjén, de túlrizsázni se kell, van ami nem választható, hanem úgy van és kész. Éles határok, megnyugtatas. Kis dolgokban ő válasszon. Azért csinálja mert úgy érzi nincs beleszolasa a tortenesekben, a hisztit pedig tudja uralni.

2022. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Két gyerekem van, együttérzek veled. Van egy dolog, ami mindkettőnél nagyon sokat segített, illetve van, ami csak az egyiknél jött be.


A nagynál 1,5 éves korában kezdődött hasonló, és 3,5-4 éves kora között csengett le teljesen, de 26 hónapos korától sokat tudtam rajta javítani. A kicsinél 2 évesen kezdődött, és hamarosan 3 lesz, de már látszik a fény az alagút végén, nem egyformák a gyerekek, és különböző dolgok váltak be náluk. A nagynál van enyhe szenzorosságra gyanú (érzékenyebb az átlagnál a különböző ingerekre, mint pl. címke a ruhában, zajok, fények, alvásból ébrenlétbe átmenet, éhség, fáradtság, és ezekre haarabb, és nagyobb mértékben, hangosabban reagál). Nála az vált be, mondjuk 10-ből 7-szer, hogy el kezdtem nagyítóval figyelni, hogy mikor álmos vagy éhes, illetve merült le a szeretettankja (=van szüksége egy nagy ölelésre, közös időre, amiben 10 percig legalább csak azt csináljuk, amit ő szeretne). Jó trükk volt nála a fürdés is, segített megnyugodnia.


A kicsinél a beszélgetés segít, de játékon keresztül. Eljátszunk egy konkrét szituációt pl. a plüsseivel. Általában onnan látom, hogy beletrafáltam egy témába, ami foglalkoztatja, hogy sokadszorra is eljátszatja velem ugyanazt, pl. egy időben, mikor a bölcsit kezdte minden este el kellett mutogatnom, ahogy a plüssnyuszi egyenként elviszi az összes plüssállatot a bölcsibe, leveszi a cipőjüket, együtt kezet mosnak, és elköszönnek. Aztán ez egyszercsak abbamaradt.


Ami mindkettőjüknél nagyon bevált, az a mesélés. Ha elmondok egy konkrét dolgok nekik, hogy mit szabad és mit nem teljesen máshogy fogadják, mintha ugyanezt mesébe fűzöm. Mi ehhez használunk egy appot is, amiben három különböző funkció van, már több kérdésnél is ajánlottam itt, a Gyakorin. Van a problémamegoldás, ott kiválaszthatsz konkrét problémát, és arra mutat egy videót a Bella és Bellos rajzfilmes szeretettündérekkel (ezek a tündéres mesék elérhetőek ingyen youtubeon is a Babyhavior nevű csatornán). És utána, ha együtt csinálja a tündérekkel, amit kérnek tőle, akkor nyithat egy virágot a fáról a Jutalom menüpont alatt. Előre megbeszélitek, hogy ha 10 ilyen viág összegyűlik, akkor milyen jutalmat kap (mi pl. gyűmölcsjoghurtrot szoktunk engedni, hogy válasszon magának). Öltözéshez fogmosáshoz, ovikezdéshez, fürdéshez nagyon jók ezek a videók.

A mesék fül alatt meg van rengeteg hangosmese, külön témákra bontva, az én gyerekeim imádják. Mindegyik mese direkt egy-egy problémára van megírva, így én pl. innen szoktam ihletet meríteni, amikor épp fejből akarok mesélni valamit, és akkor kicsit átalakítom, de az eredeti mesék is nagyon jók, az én gyerekeim nagyon szeretik őket. [link] Itt van fönt róla több infó, meg le is tudod tölteni. 3 napig ingyenes.


Írod, hogy most kezdte az ovit, ez eddig is így volt, hogy ilyen, vagy azóta durvult be?

2022. okt. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanácsokat. Igen, azota durvább.
2022. okt. 6. 12:53
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

8-as vagyok, akkor érdemes lenne eljátszani az ovis történéseket, az egész elválás folyamatát, illetve ott bent, amiket tapasztalhat, pl. elveszik tőle a játékot, vagy nem játszhat azzal, amivel szeretne. A Babyhavior appban a meséknél a Pinni rosszkedvű pl. segíthet, ez a környezetváltozásról szól, és az új helyre való beilleszkedésről. A Babyhavior könyvek között meg van kifejezetten verekedéssel kapcsolatos: [link]

Illetve van hisztihez is:

[link]


Meg nekünk még a Gaston érzelmei sorozatból nagyon bejött úgy általános problémákhoz a Dühös vagyok című: [link]

2022. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!