Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktátok úgy érezni, hogy...

Szoktátok úgy érezni, hogy mindent megtettetek, mégsem sikerült úgy nevelni a gyereketeket, ahogy akartátok?

Figyelt kérdés
6 éves gyerekem van és úgy akartam nevelni, hogy kijavitom az én szüleim minden gyereknevelési hibáját, gyönyörű gyerekkora lesz. Erre törekszem minden nap. Sosem volt magára hagyva, rengeteget beszélgetünk az érzelmeiről is. Van döntési joga, kikérem a véleményét. Vannak persze kötelezettségei is. Udvariasságra nevelem. Rengeteg közös változatos programunk van....De a vége mindig minden napnak ugyanez: hiszti és elégedetlenség. Ezekkel sosem ért el semmit, mégis folytatja. Semmi sem jó neki, fujjog az ételre, gúnyolódik velem, sajnáltatja magát, fetreng, elégedetlenkedik, ellent mond. Már a fegyelmezés minden formáját kipróbáltam, semmi nem működik. Próbáltam vele megbeszélni is. Egyszerűen nem jövök rá, miért csinálja. Miért kell elrontani a szép, nyugis napokat? Aztán ha látja, hogy elromlott a kedvem, megígéri, hogy többet nem csinálja. Aztán másnap kezdődik előről. Én már úgy érzem tényleg mindent megtettem.
2022. júl. 9. 23:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Gének. A fiam 4 hónapos és már most látom, hogy (sajnos) olyan lesz mint én. Igyekszem csiszolni rajta és a lehető legjobbat kihozni belőle. 🤷‍♀️
2022. júl. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Kis felnőttként kezeled és nem gyerekként így viszont nincsenek fix határok. Kikéred a véleményét ergo nem ő a gyerek és te a felnőtt, nem érzi úgy hogy van szavad. Egy 6 évessel amúgy miért kell folyton átbeszélni az érzéseit. Túlságosan az ellenkezőjét akartad mint amit a szüleid csináltak veled,de így meg te is elrontottad csak másképp. Mint amikor valaki gyerekként nem kap játékot,ezért az ő gyereke meg mindent megkap,de így meg elkényezteti.
2022. júl. 10. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
4 hónaposan még semmi egyéni jellemzője nincs egy babának 1. Valaszo. Jesszus... szegény gyerek.
2022. júl. 10. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Estère mindig az a vége...-nem lehet hogy azt már a fáadtság hozza ki?
2022. júl. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, annál tuti jobb vagy, mint amit tegnap anyuval konkrétan visítva röhögtünk ki (nekem is van gyerekem, 25 éves).

Szépkilátó, 3 év körüli kislány, 5-6 éves kisfiú. Anyuka a magától eltartott mobilba pofázik, a két gyerek egymást öli. Kisfiú leköpi a kislányt... Mire anyuka (a telefont továbbra sem lerakva, a gyerekei közelébe se menve, 10 méterről elkezdi a nevelést: 95 % betöltöttségnél jár a rosszaságod, még lehet 5, és kapsz egy pofont. Tudod, hogy én erre hiperérzékeny vagyok. Meg kell tanulnod a társadalmi együttélés szabályait...

Ilyen duma, majd pofázik tovább a telefonba. A gyerek kb semmit nem értett a szövegből. De legalább a körülötte lévők hazáig jól szórakoztak, megvolt a téma. Mi nagyon gyorsan beültünk az autóba, ott robbant ki belőlünk a röhögés.


Kérdező, mindig lesz, amikor elbizonytalanodsz. Ő gyerek, és ezért viselkedik gyerekként.

2022. júl. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Vannak hozott dolgok amiken nem valtoztathatsz, ez sajnos ilyen. A lanyom is ilyen orok elegedetlen, van hatalmas szive is de sokszor rontja el a csalad egyebkent jokedvet a hisztikkel, beszolasokkal, kotozkodessel. Egyik sem tanult viselkedes, a tesoi nem csinaljak, mindhez ugyanugy alltam, ugyanazok a szabalyok. Vhol ezt el kell fogadni.
2022. júl. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom pontosan mit értesz döntési jog alatt, de szerintem egy kisgyereknek arra még pont nem sok szüksége van. Legfeljebb néha választhat 2 dolog közül, de mondjuk nem minden téren. Az én véleményem az, hogy neki fárasztó és terhes, hogy te folyton döntési helyzetbe hozod, és hogy állandóan az érzéseiről akarsz beszélgetni. Ő még pici ehhez, nem igazán úgy mennek át neki ezek a dolgok, ahogy te szeretnéd. Minden jószándékod ellenére 🙏 Én hagynám kicsit jobbam gyermeknek lenni.
2022. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Döntési jog, hogy nem kenyszerítek rá semmit, hanem kikérem a véleményét sok dologban (messze nem mindenben persze,inkább az ő személyes terét illetően). Dönthetett a szobájában a falszínről, bútorok elrendezéséről, arról, hogy mit és mikor szeretne enni,meg ilyenek. Amikor én gyerek voltam, a szüleim mindent rám kényszerítettek, pl. az én lányom csak egy pohár tejet szokott reggelizni mert reggel nem éhes (én is ilyen vagyok), nekem anno kötelező volt kenyeret, virsli enni , pedig felfordult a gyomrom. De ez csak egy kis példa, mindent kizsaroltak belőlem, egész gyerekkoromat görcsöléssel töltöttem. Na ez nálunk nincs, de úgy látszik, így se jó.
2022. júl. 10. 10:01
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy te aszerint próbálsz korrigálni, hogy neked mi volt rossz, ami teljesen érthető ugyan, de a te gyereked nem te vagy, masik személyiség.

Lehet ő szeretne virslit reggelizni (ez csak egy példa láttam hogy azt írtad, hogy nem). Vagy neki rosszabb hogy túl sok döntést bízol rá és mivel gyerek nem látja úgy át, hogy mi szerint kéne választania.

Kicsit esetlen, de saját példa annak idején voltak ezek az elszíneződő bugyis gyűjthető babák és cserélgettük egymás között. Volt egy sokkal idősebb testvérem, akinek a barátnőjével cseréltem a nekem tetszőre, majd azt mondta nekem a tesóm, hogy ő biztos nem azt választotta volna. Utána csomó ideig őrlődtem, hogy rossz cserét csináltam, nem jól választottam stb.

Ugyanez mikor anya vett nekünk valami apróságot, hátratett kézzel állt, hogy válasszunk és kb. csak a színe vagy a mintája volt más, de mindig hagytak engem választani mert kisebb voltam, és naná, hogy a másik mindig jobbnak tűnt utána, ami miatt nem éreztem jól magam.

De még ha ugyanaz a személyiség lenne mint te vagy nem tudhatod hogy egy másik nevelési módszerre te magad hogyan reagáltál volna kicsinek, mivel nem próbáltad. Lehet egy harmadik lenne az igazi.

Sajnos ennél hasznosabbat én sem tudok írni, de remélem sikerül megoldani.

2022. júl. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen ügyekben hogy mikor és mit egyen rohadtul nem engedném ennyire választani. Igenis te vagy anyja ,igenis kellenek szabályok. A szobája színe is hülyeség ha mondjuk neonzöldet választ stb . Van egy határ a választások területén és ehhez túl kicsi. Te pedig zsarolasnak élted meg hogy nevelnek erre tessék itt a következménye hogy te meg konkrétan nem neveled...
2022. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!