Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktátok úgy érezni, hogy...

Szoktátok úgy érezni, hogy mindent megtettetek, mégsem sikerült úgy nevelni a gyereketeket, ahogy akartátok?

Figyelt kérdés
6 éves gyerekem van és úgy akartam nevelni, hogy kijavitom az én szüleim minden gyereknevelési hibáját, gyönyörű gyerekkora lesz. Erre törekszem minden nap. Sosem volt magára hagyva, rengeteget beszélgetünk az érzelmeiről is. Van döntési joga, kikérem a véleményét. Vannak persze kötelezettségei is. Udvariasságra nevelem. Rengeteg közös változatos programunk van....De a vége mindig minden napnak ugyanez: hiszti és elégedetlenség. Ezekkel sosem ért el semmit, mégis folytatja. Semmi sem jó neki, fujjog az ételre, gúnyolódik velem, sajnáltatja magát, fetreng, elégedetlenkedik, ellent mond. Már a fegyelmezés minden formáját kipróbáltam, semmi nem működik. Próbáltam vele megbeszélni is. Egyszerűen nem jövök rá, miért csinálja. Miért kell elrontani a szép, nyugis napokat? Aztán ha látja, hogy elromlott a kedvem, megígéri, hogy többet nem csinálja. Aztán másnap kezdődik előről. Én már úgy érzem tényleg mindent megtettem.
2022. júl. 9. 23:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%
A korábbi válaszolók által leírtak mellett még ezt emelném ki: "Aztán ha látja, hogy elromlott a kedvem, megígéri, hogy többet nem csinálja."- ez azt jelenti, hogy már hatévesen azért "viselkedik", hogy NEKED megfeleljen, hogy NEKED ne romoljon el a kedved. Pedig a gyerekkornak baromira nem rólad, az anyáról kell szólnia.
2022. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
@3: dehogy nincs, még korábban is van.
2022. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12-es: de semmi olyan amit nevelni kéne,ugyan hova nevetsz egy 4 hónapost? Enyém most 9 hónaposan kezd ténylegesen egyéniség lenni addig max sima baba volt,persze nyűgös stb de ebből még nem.latszik milyen lesz,mert átlagos baba tulajdonság. Aki már egy 4 hónaposban rossz szokást lát az megszállottan keresi is benne,mert mániákusan fél valamitől ami nincs is ott. Ennyi erővel apám alkesz a kisbabám meg olyan erővel issza a tejet,hogy tuti hogy ő is az lesz( ez csak ironikus akart lenni)🤦‍♀️
2022. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nevelsz akart lenni
2022. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja persze, olyan nem, ebben egyetértünk! :) Csak az én most 6 éves lányom természete már 2 hónaposan elég egyértelműen látszott (nyugis, de rettentően akaratos). Nyilván nem látok bele dolgokat. Akkor eszerint félreértettem, amit írtál.
2022. júl. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!