Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves mindenen ordít, hisztiz...

3 éves mindenen ordít, hisztizik ami nem ugye van ahogy ő szeretné, valami tipp?

Figyelt kérdés

Tehát 3 éves most kezdte az ovit.


Ha valami nem úgy történik ahogyan az o szeretne, ordít. Ha valamire azt mondom, hogy nem, ordít. Ha velem van az apját szeretne, ha vele, akkor fordítva.


Ha rájön rugdosodik, ram csap.


Amikkel próbálkozom:

Szepen megbeszelem vele, tudom, hogy ezt nem is szeretnéd de ez es ez van…

Ra szolok erényesen, hogy hagyja abba

Elmondom, hogy ha meg egyszer meg rúg pl akkor ezt a játékát kidobom.


Semmi nem hat ra.


Nem gondolom, hogy rosszul lenne nevelve, sokat foglalkozom vele sokat beszélgetünk, egyébként pedig nem hulye gyerek. Iszonyú akaratos.

Nem, nem verekszunk itthon, mas sem a családban, senkitől nem lát ilyet.

Sokszor látom rajta, hogy rúg egyet es mar abban a másodpercben rosszul érzi magát, szégyelli, mintha az mar jönne neki, es utana jon ra, hogy hopp ezt nem szabad


Ha van ezeken kívül bármi tanácsotok szivesen fogadom.

Ha lehet nem kell bántani, az eletem a gyerekemrol szól, probalok mindent a lehető legjobban csinalni. Ha valaki azt mondja, hogy neveletlen attol tudok igazán a falra mászni…. Nevelem, foglalkozom vele. Vannak ilyen akaratos gyerekek es vannak olyan gyerekek akiket leteszel a sarokba es egyedul tok jol el játszanak. Egyik sem jobb vagy rosszabb mint a masik, nekik is van személyiségük, ahogyan nekunk…


2022. okt. 6. 12:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen, a játék kidobásra emlékszik. Kb fel éve 2.5 volt a plázában voltunk, kapott egy buborekfujot, lehulyezett, mondtam ha meg egyszer ezt kimondod kidobom, kimondta kidobtam, azota nem meri kimondani es mondja is h kidobtam a buborekfujot es o nem beszel csúnyán
2022. okt. 6. 13:09
 12/16 A kérdező kommentje:
Babyhavior nem kötötte le
2022. okt. 6. 13:31
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

5

Majdnem ez volt az unokahúgomnál. Rugdosott, nem használt a szép szó. Én is csak megakartam fogni a lábát, de ugye magasságbeli különbségek vannak és ahogy megfogtam ő elesett. Na, soha többet nem rugdosott senkit.

Illetve szokása volt eldobni magát hisztinél. Na egyszer anyukám ugyanúgy eldobta magát és levágott egy hisztit. A gyerek köpni nyelni nem tudott. Megkérdezte tőle hogy mama te mit csinálsz? Ő elmagyarázta és a gyerek megállapította milyen csúnya viselkedés és utána többet nem volt gond.

2022. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam kínálni alternatívákat is. Nálunk ez is nagy segítség volt. Pl ha rugdos, és tegyük fel nem álmos, nem frusztrált, nincs éppen semmi, ami kiboríthatja, akkor azt mondanám, hogy sajnos engem/adott dolgot, amit nem szabad, nem rugdoshatsz, mert fáj/rossz, akármi, de ha szeretnél rugdosni valamit, akkor labdázhatunk. Növény tépkedés ment itt, amitől agyvérzést kaptam már, ehelyett nálunk a gyerek lett az élő iratmegsemmisítő, azóta szerencsére növényt se tépked, hanem az összes levélszemetet belecafatolja a szelektívbe. Szóval lehet tetszik neki valami, és azt is érti, hogy veled nem szabad, de attól még kipróbálná. Beszélj vele sokat az érzésekről, hogy mit érez, mert neki is segít, ha tud szavakat rendelni a frusztráltságának. Ezek sokszor apróságok is lehetnek, amikre mi nem is gondolnánk, de neki sokat jelent. Nálunk pl egyszer tajtékzó hiszti kerekedett indulás előtt, és egyszerűen nem bírtam kitalálni mégis mi a facom van már megint, aztán mikor erőt vettem magamon, és egyszerűen csak rákérdeztem higgadtan, hogy mi kéne ahhoz, hogy el tudjunk indulni, rájöttem, hogy az volt a baj, hogy az apja reggel nem köszönt el tőle, mivel ment orvoshoz kivételesen, és ez ott ütközött ki, mert a menetrend szerint ott szokott köszönni neki, addig nem is izgatta...

Felhívtuk telefonon, elköszönt, utána mentünk. Úgyhogy nálunk is vannak néha ilyen hmmmmmmtizigkellszámolni pillanatok, de ha hátrébb lépsz és kívülről nézed kicsit, sokkal egyszerűbb megérteni az okokat. Kitartást!

2022. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem emlékszik a büntire, hanem azt értettem,hogy az ha másnap nem megy nagyihoz már nem olyan erős bünti hisz maga a büntetés nem egyből következik be. Másnapi büntinek nem akkora az ereje mint mikor egyből dobtad a játékot. Érdekes se én se más hozzám hasonló korosztály nem volt ilyen, mert a mi szüleink nem pátyolgatták ennyire a lelkünket. Ki volt mondva családi és eszünkbe sem jutott pl a földön fetrengeni, rúgni pláne pedig csak 30-as éveimben járok,de akkor egy haverom sem volt ilyen, ellenben kései kistesóm már totál el kett kényeztetve amint oviba került,mert akkor tanult a többi rosszul nevelt kölyöktől.
2022. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
75%
A lányom is ilyen és sajnos az óvodában is megmutatkozott az agresszió nála. Kiderült, hogy SNI-s, fejlesztésekre jár. Ez tavaly volt. Azóta az agresszió szinte megszűnt, de ugyanolyan hisztis, akartos. Úgy érzem, ez idővel változik. Anno beszéltem az óvoda pszichológusával, azt mondta, még kicsi, így vezeti le a feszültséget, nem tud mit kezdeni vele, terápiára nincs szüksége.
2022. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!