Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszakra jó tipp?

Dackorszakra jó tipp?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves lesz októberben. 80%-ban egy kis tündér, de a maradék 20%-ban...az,hogy minden nem-nem, az oké, de amikor rám emeli a kezét, vagy meg is üt, akkor baromi dühös vagyok. Mi sosem utottuk meg, de ilyenkor nagyon nehéz nyugodtnak maradni. Vagy pl ma készültünk medencezni, de mire odajutottunk, tökre fújt a szél és lehult az idő. Persze jött a hiszti, amit meg is értettem, el is mondtam neki, hogy sajnálom, tudom, hogy nagyon szeretne de nem tudunk. De ő csak ordít, hogy nem-nem medence.

Ehhez hasonló szituációkat ti hogy kezeltek, van valami bevalt tippetek?

Én néha azt érzem kirohannek már a világból ilyenkor.



júl. 28. 22:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Plusz, annyira az sem segít, hogy a nagyszüleinel minden engedve van. Imádom őket, és imádjak egymást az unokával, sokat is vagyunk együtt. De pl mikor eszünk, a kislányom elmegy az asztaltól és kiabál a nagyapjanak vagy nagyanyjanak, akkor ők pattannak és mennek. Múltkor mikor a férjemnek kiabált, mondtam neki, hogy maradjon a fenekén, eszünk. Tanulja meg, hogy egyrészt eves van, másrészt nem fogunk felpattanni az asztaltól, mert ő kiabál. Lehet, hogy ez az én hulyesegem persze. Meg rangatja a nagyanyja ruháját, majdhogynem letepi róla, ő meg csak nevet rajta. Velem, itthon szerencsére ezt nem csinálja. Valamilyen szinten el tudja kuloniteni a dolgokat.
júl. 28. 22:36
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ma pont ugyanez volt, szo szerint kergettem a medenceben, o csapkodott, rohogott, majd mikor rajott,h valoban kimegyunk, nem jatszok, mert tokre fuj a szel, elment a nap, akkor jott az orditas. Kiraktam, aztan megnyugodott hamar :D nalunk a hangulatingadozasok brutalisak, ki akar menni, majd nem, akkor duhos lesz akkor nem megyunk ki! Oke, kisfiam, akkor nem, ahogy szeretned. De megyunk, most azonnal ki akarok menniiii! S ordit. En mar a szo szoros ertelemben beleoszultem a dackorszakba 31 evesen... :D neha olyan jol elvagyunk, aztan buum... kisfiam igazi hurrikan, komolyan kivagyok, pedig nevelve van, nem hagyok ra semmit, de agyfsz. Szomszed epp ma mondta, hogy iden nem mennek nyaralni, mert a lanyuk (fiam ovis kis baratnoje) olyan brutal hisztiket vag, hogy nem hajlandoak max egy napos furdozesre menni, semmi Horvatorszag nem lesz, mert idegoleg tonkre vannak menve :D ja es hozzateszem a poent: az ovonenik szerint ok ketten a legjobban viselkedo gyerekek a csoportjukban. Itthon meg nyirjak a szulok idegeit, szofogadatlanok, sikitoznak, rendetlenek.... en mar tegnap boroztam este kinomban :D
júl. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem vagyok szülő, és nem az én tisztem beleszólni, de most kéne még megnevelni, de nagyon. Később már sokkal nehezebb lesz.

"az,hogy minden nem-nem, az oké, de amikor rám emeli a kezét, vagy meg is üt, akkor baromi dühös vagyok. Mi sosem utottuk meg, de ilyenkor nagyon nehéz nyugodtnak maradni." - na ez az, amit soha nem hagynék. Nyilván nem pofonokra gondolok, de semmi baja nem lesz, ha a kezére rácsapsz amikor megüt.

Nagyszülőknek meg tessék megmondani, hogy legyenek szívesek nem elkapatni a gyereket mert nem ők fognak szívni vele, ha nevelhetelen és elkényeztetett lesz.

júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 én is 31 vagyok, biztos, hogy bele fogok őszülni :) és még inni sem ihatok, mert szoptatom a 4 hónapost :D


#2 a férjem egyszer a kezére csapott finoman, de erre a lányom, visszautott, így nem tudom ez mennyire jó módszer. Engem ütöttek gyerekkoromban, fakanállal is, nekem egy kis ütés is elborzaszt, el akarom ezt kerülni, ha lehet, de köszönöm :)

A nagyszülők amúgy normálisak, tényleg mindenben IGYEKEZNEK alkalmazkodni, csakhat ő az első unoka, és imádjak aztán 1-2, dolog elfelejtodik. De beszéltünk róla, hogy ki az, amit nem kéne, pont emiatt, amit írtál, hogy mi szívunk miatta.

júl. 28. 22:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb megoldások közt tartják számon, hogy bármilyen ütéssel reagálsz az ütésre, mert ezzel gyakorlatilag legitimizálod a tettét. Van benne valami. Mondjuk én is beleestem már idegből ebbe a hibába, nem tagadom. Manapság már inkább otthagyom ha úgy van, kifújtatom magam pár mp-ig, aztán ha lenyugodtak a kedélyek, elmagyarázom hogy ez bizony tilos. De ehhez az kell, hogy én se üssek rá még a kezére sem ilyenkor, mert azzal a tetteimmel homlokegyenest mást mondanék, mint amiről jártatom a számat. A legjobb amit mondani tudok, hogy tanuld meg a saját indulataidat jobban kontrollálni, tényleg türelmesebbnek lenni. Tudom, könnyű mondani, de muszáj módszereket keresni. Menj a fürdőbe és folyass jéghideg vizet az alkarodra pl., vagy mindfullness, stb
júl. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Még nem annyi idős a gyerek, de minap láttam egy anyukát a lányával.

Nagyon szimpatikus volt ahogy kezeli a helyzetet.

Határozott volt, de nem erőszakos. A kislány még maradni akart a játszótéren, az anyuka mondta neki hogy még X perc és mennek. Letelt az idő, mondta neki hogy akkor most megyünk, letelt az idő. Egyebkent a kislány tudta mi a helyzet mert mondott is rá valami olyasmit hogy még 3-at lapátolok.

Utána nyilván nem akart menni, felvette az anyuka odavitte felvenni a cipőt és amikor a kislány nem akart menni, hanem maradni akart akkor az anyuka elment tőle távolabb de úgy hogy lássa, a kiscsaj leült a lépcsőre az anyuka pedig türelmesen megvárta. Kb két percet kellett várnia és ment a lány.

Na kb én is ezen az elv mentén megyek

júl. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
7, több kommented is láttam már, menj el kezeltesd ki magad.
júl. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha rombolni kezd, akkor rá kell szólni minél hamarabb határozottan, hogy itt, és ne tovább. Ha csak ordít, én azt hagyom neki, de beküldöm a szobájába. A fenti helyzetben én gyorsan megpróbáltam volna valami alternatív programot kitalálni, pl. akkor süssünk valami sütit.
júl. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt:

Mamánál, papánál mások a játéjszabályok és ezt neked is el kell fogadnod. Tehát ne a nagyszülőknél neveld őt, az maradjon a gyerek számára a béke szigete, hanem otthon igazgasd.


Másrészt: következetesség! Beígérted neki a medencét, készíted a vizet stb, gyerek beizgul és erre közlöd, hogy bocsi mégsem mehetsz bele. 15 fokra hűlt a levegő, hogy nem mehetett bele? Felül kéne vizsgálnod, hogy a hisztik hàny százalékát okozza a következetlenség. Azért csapkod, mert dühös és csak tudja kifejezni az érzelmeit, a csalódottságot stb. Nem azért, mert agresszív lett.

Mozgatjátok őt eleget?- tapasztalataim szerint, mikor fullon vannak energiával és nincsenek lemozgatva a dacolás is erősebb.

Otthon pedig a szabály az szabály, mindent tartass be vele, ami szent és sérthetetlen. Asztalnál ülve eszünk, megvárjuk (megpróbáljuk megvárni), míg végeznek a többiek. Mondjuk ezt egy 3 évestől erős elvárni szerintem.

Majd az óvodában szocializálódik erre is amúgy. Jó, ha vannak erős alapok, de a szülőkkel dacol a gyerek, oviban könnyebben el fogja fogadni.

júl. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja még annyit fűznék hozzá, hogy a nagymama szóljon rá a gyerek a saját házában és te csak akkor, ha már nagyon minősíthetetlen.
júl. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!