Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy kisgyereket...

Hogy lehet egy kisgyereket lefogyasztani? A fiam mindjárt 6 éves. 32 kiló és 130 cm. Szóval óriási. És csak most lesz nagycsoportos. Családi házunk van, mozog bőven, de farkas étvágya van. Mindent megeszik és sokat. Meg nyáron csak befigyel

Figyelt kérdés
délutánonként egy kis jégkrém ebben a melegben. Meg többször van nasi is, én is engedékenyebb vagyok, hiszen nyári szünet van. De nagy pocakja van és jó széles háta. Csak ez így nem jó.
júl. 25. 11:23
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
34%
Hat éves unokám, kislány, 38 kilós és a vállamig ér (nem tudom milyen magas, én 154 cm vagyok). Apja 120 kilós, hatalmas, nagyapja szintén. Az apa főleg húson, gyümölcsön és túrón/sajton él. Unokám sajnos nem akar semmi gyümölcsöt, főzeléket megenni, hús, krumpli a fő tápláléka (kenyeret ritkán fogyasztanak).Édességet napi szinten kap ( egy fagyi vagy egy kisebb szelet csokoládé), üdítőt életében nem fogyasztott, tiszta vízen és tejen kívül semmit nem iszik meg. Tudom, hogy a táplálkozása nagyon egészségtelen a rostszegény étrend miatt. A húga 2 éves, alig 11 kilós és nagyon szereti a gyümölcsöket, főzeléket, salátát, megesik hogy az ebédből csak a paradicsomot fogyasztja el. A háromhónapos kisfiú szopik, majdnem hét és fél kiló. Szóval a genetika is és a táplálkozás is nagyon befolyásolja a súlyt.
júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
56%
18# Azért mert 100g krumpliban 17g szénhidrát van, míg pl. ugyanennyi brokkoliban csak 4g!
júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
51%

Szintén zenész. Lányom 9 éves lesz, 40 kg/145cm. Nálunk gond van az étkezéssel. Nagyon sok mindent nem eszik meg (zöldségek jó része, ami zöld, azt egyáltalán) Karfiol, karalábétól, káposztafélék szintén nem. Gyümölcsből is pl szilvát, grapefruitot, mangót nem eszi meg. Főtt ételt már nem is mondom.

Pedig bőven van jó példa előtte. Én vegán vagyok, úgyhogy mindig van sok zöldség, gyümölcs, magvak, egészséges főtt étel itthon. De ő a rántott húst enné krumplival csak(rizst sem szereti csak jó sok kukoricával, ilyet hogy bulgur, quinoa esélyem sincs megetetni vele. Teljesen el vagyok keseredve.

júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
25%
23. - 21-es vagyok. Látod, ezért keserít el engem is. Igaz nem vagyok vegán, mert a halat és a tejtermékeket meg tojást megeszem, de főleg főzelékeken és olajos magvakon élek, az unokám meg jóformán csak krumplit meg húst eszik.
júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
45%

Ezt a nem eszik egy csomó minden dolgot nem tudom értelmezni.


Nem eszi meg tízóraira. OK. Nem eszi meg ebédre. Ok. Még délután sem eszi meg, sőt vacsoránál sem.


OK, akkor majd megeszi másnap. Ha éhes, megeszi. Éhen nem fog halni.


Ja persze, hisztizni fog. "Utálom-utálóóóóm, ki fogom hányni!" Talán még ki is hányja. És akkor a szülők megtörnek, na jó, tessék csinálok neked ezt-azt (rántotthús-sültkrumpli)... Soha nem lesz vége.


Kisgyerek azt eszi, amit a szülő ad neki (ha ad mást is, akkor a kedvencét, naná). Lehet ezen finomítnai, hogy akkor répafőzeléket, vagy a borsófőzeléket választod (kicsit nagyobb gyereknél), és nem a kedvenc kajával jutalmazni, hogy ha egy kanállal leerőletet belőle. Lehet egészséges főtt kaját készíteni három napon keresztül, az nem számít gyermekbántalmazásnak...


Kicsit nagyobb , 10 év körüli gyerekkel már el lehet beszélgetni egészséges ételekről, étrendről, tudatos táplálkozásról, be lehet iktatni kóstolós napokat, sőt, akár elkezdheti ezeket maga megfőzni. Lányoknak lehet a hiúságára apellálni, fiúknál is lehet utalni az izomépítésre, vagy épp a pattanások és a táplálkozás összefüggéseire rávilágítani. Ja, és lehet, hogy cserébe akkor apucinak-anyucinak is meg kell kóstolnia a hawaii pizzát, vagy valamelyik gejl energiaitalt, vagy valami édességet, amit meg a gyerekek szeretnek, ez így korrekt.


Persze mindez akkor lesz hiteles, ha a szülők táplálkozása is rendben van, és ők sem feltétlen zárkóznak el bizonyos ételektől, hanem ők is nyitottak a változtatásra.

júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
83%

Sokféle módon lehet kínálni. Én pl a spenótot nem szeretem főzelékként, de eperrel turmixolva nagyon szeretem. Vagy a párom a kukoricát ami egészben van azt nem eszi meg, pizza megeszi. Ha már pizza van túró alapú tészta is belőle.

A krumplit lehet keverni répával krumplipüréként. A karfiol rántva hát hogy is mondjam, nem a kedvenc, de savanyúnak megcsinálva isteni. Akkor ott vannak a krémlevesek, smootik. Sok féle képpen meglehet csinálni és más az íze. Illetve többször kell kínálni . Nem pedig elkönyvelni hogy nem szereti akkor nem is adom többet. Pl rántott hús krumpli mellé mindig rakni savanyút vagy valamilyen zöldséget. Amit fentebb írtam próbálgatni máshogy elkészíteni..

Én pl csokival, gumicukival nem tartom célszerűnek jutalmazni.

júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
29%
A sok szénhidrátot kell kerülni meg a cukrot. A nasit egészségedre cserélni (pl a szárított gyümölcsnek rengeteg finom változata van (pl nálunk a barack, alma, banán kedvenc). Több fehérje kevesebb szénhidrát. A tészta elhagyása, a tésztaételek önmagában nagyon hízlalnak, meg, amit észrevettem az a péksütemény és a kenyér, zsömle, kifli (és társai), ha ilyet adsz akkor teljeskiörlésűt válassz inkább, de az sem baj ha elhagyája. És ne kapjon feldolgozott ételeket (pl sonka, szalámi, konzervek, fagyasztott szarok), ha lehet csakis hentesnél vásárolj (pl: kolbászt, rendes igazi füstölt sonkát) vagy húsokat. A fagyit meg otthon is meg lehet csinálni.
júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
33%

Nem semmi. Az en lanyom 10,5 eves most 29 kg, talan eri oszre a 30 kgot es a combja feneke tiszta husis. Nem sovany...

Szenhidratot fogjatok vissza. Este abonett, puff.rizs legyen a szenyo,salata,zoldseg hussal..nasi helyett gyumi kolesgolyo. Lehet erdemes lenne elmenni diabetologiara.

júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
36%

23# vagyok, szívem szerint kiiktatnám az egészségtelen ételeket itthonról, úgy könnyebb lenne, hogy nincs itthon egészségtelen alternatíva hanem az van, ami van.

De van egy 110 kilós férjem, aki szénhidrát faló és szatyorszámra hordja haza az édességet, együtt bűnöznek, így sajnos nehéz példát mutatni. Cseszhetem a zöldségeimet mikor az apja 2 lángossal állít haza munkából és hasonlók:(

júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
74%
Sok mindent leirtak már en még annyit tennek hozza, hogyha van pénzetek dietetikus! Mivel fejlődő szervezet nem szabad tőle mindent megvonni, de ezt a hízást minél előbb meg kell állítani. Egyrészt nem egészséges, másrészt a csúfolás melegágya az iskolákban... én azt javaslom ne csak a nasit korlátozzd kezdésnek, hanem már most ha lehet nagyon komolyan avatkozz be abba, hogy az egészséges életmód felé tereld ezt a folyamatot, ha lehet szakemberrel, mert fiatal. A gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni az iskolában, és nem kéne hogy ezt átélje. És szép vagy nem szép ez a ti hibátok lesz, ha engedékeny vagy. Illetve több sport heti sok mozgásos 3-4 foglalkozás. Ne várj lépj minél előbb!
júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!