Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyerek nem akar enni....

3 éves gyerek nem akar enni. Hogyan vegyem rá, hogy legalább kóstoljon?

Figyelt kérdés

Mostanában csak péksüteményt hajlandó enni, rántott húst, üres tésztát, néha gyümölcsöt, paprikát.

Ami nagyon zavar mostmár, hogy semmit nem hajlandó megkóstolni. Pedig játék közben mindig rá kell szólni, hogy ne vegyen mindent a szájába. Fürdés közben is eszi a fürdőhabot. De ha élelmiszerről van szó, meg se nyalja.


Olyan válaszokat nem kérek, hogy rendben van ez így, meg hagyjam rá. Sajnos már hiány betegségek vannak nála kialakulóban, kivizsgálás jelenleg folyamatban van.

Nálatok mi vált be, hogy szélesedjen végre a repertoár, és legalább próbálkozzon a kóstolással?



júl. 3. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Óvodában és anyukamnál/máshol mindent megeszik az enyém, otthon csokin és vajaskenyéren meg halrudacskán kívül semmit. Így hát eljarunk vendégségbe, és most is addig jár oviba, amíg csak lehet.
júl. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Adj neki sok gyümölcsöt, paprikát, a többit meg kevesebbet. Nekem elég furcsa, ha egy gyereknek csak a rántott hús ehetö, nálunk évente egyszer ha van, nem tudott volna rászokni.

De az is lehet, hogy rossz módszerrel eteted, szabad kézzel ennie? Kiválaszthatja az asztalon lévök közül, amit kér?


Ha semmi nem müködik, egyetlen megoldás, hogy orvoshoz fordulsz vele.

júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ne haragudj, hülyeség a koemmented.


Az én fiam 3 éves koráig nagyon jól evett és mindent, a brokkolitól kezdve a spenóton át a cukkinifasírtig, neki mindegy volt, mi az ebéd, jókat evett belőle.


Aztán elkezdett válogatni egyre jobban, most 3,5 éves és semmiféle zöldséget nem eszik meg, se nyersen, se főve. Pedig mindig elérakom, mi is azt esszük és nincs neki folyton külön főzve.


Ja, és feleannyit eszik meg adagokban is, mint 1 évesen.

júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút életkori sajátosság. Ilyenkor kezdenek válogatósak lenni és kevesebbet enni.

Amit tehetsz, hogy mindig kínálod mindennel, nem erőltetsz rá semmit. Ha látja hogy azon remegsz, hogy egyen dackorszak lévén azért sem fog. Viszont abba a hibába ne ess bele, hogy mindig csak ugyanazt kap, hisz abból lesz a hianybetegség. Amit ti esztek, abból választhat , nincs B opció. Ha kitartó vagy és nem stresszelsz rá, vissza fog találni. Éhen halni pedig terített asztal mellett nem fog. De ha tudja hogy úgyis kap péksütit, akkor naná hogy azt eszi inkább.

júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, a 4-es amúgy jót ír. Alapvetöően én sem adok neki semmit ebéd helyett.


Tegnap pl. tejszínes--csirkés-zöldséges tészta volt, nem akarta enni, mondtam, hogy sajnos csak ez van, ha nem eszik, így járt. Nem evett, oké, én ott hagytam a tésztát az asztalon, 10 perc múlva csak ment oda csipegetni belőle, míg én rendberaktam a konyhát. Nem sokat, de mivel látta, hogy ez a kaja, úgysincs más, csak evett.

júl. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Vannak válogatósabb időszakok. Olyasmi segìthet, ha együtt esztek, és làtja, hogy ti màst is megesztek. Ha szűk csalàdon kívül màs is ott van, az àltalàban mèg jobb ösztönző.

Tulajdonkèppen nem is kevès fèle, amit a gyereked megeszik. Ha pèksütiből csak ritkàn kap, a ràntotthùst olaj nèlkül sütöd, èd mindig kap gyümölcsöt ès paprikát, akkor ez egy működő étrend.

júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Összekevert ételt egyáltalán nem eszik. Tehát nála a sajtos tészta az úgy van, hogy előbb kér tésztát, aztán külön reszelt sajtot. Egyszerre nem is rakhatom ki. Tejfölt nem eszik hozzá.

Próbáltam azt a módszert többször is, hogy elé rakok több mindent. Pl. rizs, husi, paprika. Ilyenkor csak a paprikát eszi. Meg mindenből kiválaszt egyfélét, és akkor csak azt.

Eszünk előtte, meg vele együtt is. Sosem volt még a 3 év alatt, hogy mondjuk valamit megkívánjon tőlünk. Bezzeg mindenféle tárgyat állandóan a szájába vesz.

júl. 3. 11:54
 8/14 A kérdező kommentje:
Péksütit minden nap eszik. Sajtos stangli, pogácsa, spenótos tekercs. Ezeket variáljuk. Meg gyümölcsöt is minden nap kap, de abból meg egyre kevesebb félét eszik. Tavasszal még folyton vadászni kellett neki málnát, epret, barackot. Mostmár ezekből csak hosszas könyörgés után 1-1 falat megy, inkább banánt enne.
júl. 3. 12:02
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk 3 évesen járjon óvodába. Ott nem peksutemeny lesz minden nap (mint amikor a raeros anyukanak az a napi program hogy megyünk a pékségbe, mert még van szokva=te szoktattad rá). Az óvónők majd megtanitjak a gyerekednek hogy nem körülötte forog a világ, az ebéd az ebéd.
júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es, mondjuk hogy járjon óvodába ha nem óvodaköteles még? Ez nem úgy megy, hogy akkor adod be, mikor akarod.
júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!