Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek, ha állandóan...

Hogy kezelitek, ha állandóan beszél a gyerek?

Figyelt kérdés

Mindig van valami mondanivalója. A baj, hogy nem mindig van értelme, se eleje, se vége. Ha nem beszél, akkor énekel. Hol értelmesen, hogy összefüggéstelenül. Nem túlmozgásos és nem buta gyerek. De rendszeresen van észrevétele mindenről, ami eszébe jut éppen. Ha leszállt egy témáról, kezdi a másikat. Próbálok figyelni, meghallgatni, de egy idő után már nincs erre idegi keretem. Reggel felkel és estig nyomja a dumát, gyengébb napokon már estére zsong a fejem.

Olyan szülők írjanak kérem, akikkel ugyanez a helyzet és találtak megoldást.


júl. 3. 10:52
 1/7 A kérdező kommentje:
5 éves lesz, ezt elfelejtettem hozzáírni.
júl. 3. 10:55
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy nem kezelem, beszélni csak szabad...Meghallgatom, válaszolok, ha énekel hallgatom..Ennyi

Két gyerekem van

júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hadd mondja. :D

Ha meg nem beszélne akkor kétségbe lennél esve, hogy úristen, miért nem beszél még, és mindent megadnál, hogy végre csacsogjon. Mondjuk próbálj meg becsatlakozni a beszélgetésbe, és tereld olyan irányba a beszélgetést amihez hozzá is tudsz szólni.. Ha meg énekel, akkor hallgassad, vagy énekelj vele együtt.

Esetleg ha nagyon nem bírod, akkor kezdj el neki mesélni valamit (pl. egy régi gyerekkori történetet, vagy csak találj ki valamit) hátha csendben hallgatja, és csak néha kérdez bele.

júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen hallgatom, ha kérdez, válaszolok. Ha beszélek valakivel és belebeszél, mondom, hogy várjon egy kicsit, és meg fogom őt is hallgatni. De megérti, vár, így van szoktatva.
júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derjaderja ***** válasza:
49%

Én szólok érte, ha sok.

1. Gondolja át mielőtt megszólal.

2. Ne beszéljen egyszerre mással

3. Hagyja étkezédkor a szülőket beszélgetni.

4. Ha kivagyok elküldöm őket játszani.


A lányom a beszéddel öl, soha egy szabályt nem szegett meg, de ha hátterbeszéd van, az nekem idegrendszeri fájdalmat okoz.

A fiam sem sokkal jobb de ő 3 éves.


Az 5 éves már tanulja meg azt, hogy ne reprezentálja túl magát a társaságban és ne zavarjon mást.

júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Derjaderja ***** válasza:
51%

Ui. Nem vagyok kegyetlen de a gyerekeim iszonyú beszédesek, más gyerekekhez képest hangosabbak és folyton dumálnak, ha más nem, a képzeletbeli barátaival ordít a lányom.

A párom nagyfia is ilyen volt és amikor a saját családom ünnepén senki nem jutott szohoz csak ő, akkor látom hogy ez se vezet sehova.


Szép fokozatosan de az 5 éves már tanuljon illemet.

júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
Én pl nem tudnám elviselni, nem szeretem az üres fecsegést, felnőtteknél se. Gyerekeknél mèg fárasztóbb. Szerencsére nincs gyerekem, meg is őrülnék tőle valószínűleg, nekem nem való. Van,aki még imádja,mert ő is ilyen locsogós típus
júl. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!