Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől ilyenek a mostani...

Mitől ilyenek a mostani gyerekek? Csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki elkezdené nem, nem vagyok "a bezzeg az én időmben" címletű 50 éves öregasszony, a 20-as éveimet taposom. A munkámból adódóan rengeteg gyerekkel találkozom, de néhány kivétellel szerintem nem éppen az érettségüknek megfelelően viselkednek. Sokan 7-8 évesen még nem tudnak szépen beszélni, nem ismernek szavakat amiket már ismerniük kéne, ha nem az van amit ők akarnak iszonyat agresszívak, szülők beszámolói alapján nem lehet őket egy percre sem figyelmen kívül hagyni, mert ön és közveszélyesek, nem mérik fel a dolgok súlyát, egy csepp félelemérzetük sincs. Nem egyszer szem és fültanúja voltam annak is, hogy a gyerekek úgy beszélnek a felnőttekkel, sokszor a saját szüleikkel is, mintha a popójukból rángatták volna ki őket, és a környezetem szerint ez rendben van, mert hát haladni kell a korral, már más felfogás van nincs "vasszigor". Már én sem és a környezetem sem vasszigorban nőttünk fel, sosem kaptunk pofont, ha egyest vittünk haza, vagy 2 perccel később értünk haza, mint a megbeszélt és még sorolhatnám, és most nem akarom a saját gyerekkoromat magasztalni, de mi azért ennyi idősen már tudtuk, hogy kivel szemben hogy illik beszélni, tudtunk kultúráltan vitát folytatni felnőttekkel, akár a tanárainkkal akár a szüleinkkel, nem nyírtuk ki magunkat, nem gyújtottuk fel a házat, ha pár percre nem volt ránk odafigyelve, sőt ennyi idősen akár órákra is egyedül hagytak minket, ha nem volt más választás.. Én nem tudom a mostani szülők mit csinálnak, és azt is értem én, hogy haladni kell a korral, de szerintem ez már a ló másik oldala.. Míg a face-n tömérdek mennyiségben olvasom, hogy arról számolnak be szülők cikkek alatt, hogy mennyi mindent tudnak a mostani gyerekek a régiekhez képest a mostani nevelésnek és az internetnek köszönhetően és pont az ellenkezőjét tapasztalom. Csak én reagálom túl ezt, vagy tényleg nem jó irányba haladnak a dolgok?

júl. 2. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan már.


Te így emlékszel magadra, aztán ha megkérdeznél egy akkori felnőttet, ugyanezt mondta volna el a te gyerekkorodban.


Már az ókori görögök is erről panaszkodtak 2000 éve, hogy milyen tiszteletlenek, lusták, buták a fiatalok, bezzeg mikor ők voltak azok..

júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Te reagálod túl.


Tessék, itt egy cikk irodalmi szemelvényekkel arról, hogy az elmúlt többezer év alatt mindenki pont ugyanezt mondta a fiatalabb generációkról. Rólad is.


[link]

júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Pedig az én férjem begyújtott a szobájában 25 éve, mikor kicsit egyedül hagyták, én meg bizony végigordítoztam anyámmal a kamasz korom.


Nyilván te tökéletes voltál, mi csak ilyen földi halandók.

júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

A szakemberek azt figyelték meg, hogy a napi szintű "kütyüzés" megterheli a gyerekek fejlődő idegrendszerét.

Mikor a kisgyerek úgy nő fel, hogy a nappaliban háttérzaj gyanánt megy a TV, mikor a 2-3 éves gyerek kezébe telefont adnak, hogy legyen nyugi amíg a szülő pihen, takarít, ebédet csinál.

Ezek megterhelik a kicsik idegrendszerét és idősebb korban is kiütközik ez.

Nyugodtan lepontozhattok, de ezt több szakember is elmondta.

júl. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!


1-es és 2-es, azért annyit hozzáakarok tenni, hogy először én is azt gondoltam, hogy ez így van, de amikor a környékbeli felnőtteket megkérdeztem erről azt mondták, hogy: "ti is rosszak voltatok, de ég és föld" meg amit a 3-as kommentelőnek is kifejtettem lejjebb is kicsit átforgatta nálam a fogaskereket.

3-as, nem, nem voltam tökéletes, de a saját testvérem vélekedett úgy a saját lányáról, hogy amikor rám meg a barátnőimre vigyázott, mikor kicsik voltunk sokkal könnyebb dolga volt, mert velünk nem kötött ki az ügyeleten, ha 2 percre nem figyelt oda, a lánya viszont egy két lábon járó katasztrófa lett mióta iskolába jár, és hogy szerinte a többi gyerek van rá rossz hatással. A kamaszkor meg egy másik téma, én kisgyerekekről beszéltem.


És félreértés ne essék, nem vitatkozni szeretnék, csak elmondtam, hogy mi a kiváltó oka amiért elkezdtem úgy gondolkodni, ahogy. Tiszteletben tartom mindenki véleményét.

júl. 2. 11:31
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
De akkor szerinted hogy lehet, hogy évezredek óta mindemki ezt gondolja a fiatalokról, ha régen nem volt ez?
júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os, szerintem itt valami félrement, nem mondtam, hogy ez nem egy létező jelenség, és azt sem, hogy régen ne lett volna ez. Csak elmondtam, hogy saját tapasztalataim alapján miért gondolom, hogy szerintem ez már túl megy ezen a jelenségen. De nem csak a szülők lehetnek a felelősek, a világ is elég sokat változott már pl. ahhoz képest is, hogy mi volt 20 évvel ezelőtt, nemhogy az előző évezredekhez képest. Régen is voltak újítások akár technológia, akár társadalmi felfogás terén, de sokkal lassabban következtek be az egész világra kiterjedő szinten. Szerintem ez a rohamos mértékű változás felnőtteknek sem feltétlen tesz jót, nem még egy gyereknek.. Legalábbis én ezt gondolom.
júl. 2. 11:59
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Az én gyerekeim nem ilyenek pl.

Nem a mostani gyerekek ilyenek, hanem a neveletlen gyerekek

Neveletlen gyerekek pedig régen is voltak, csak nem volt Facebook, meg gyakori kerdesek és nem tudtak róla mások....

júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Még örülj, hogy éppen csak az iskolát kezdőket kapod el, nem pedig az ovis korúakat. Agresszívebbek és tulajdonképp problémásabbak, mint a tinik. Még szerencs, hogy fizikai erejük nemigazán van.
júl. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


8-as nem azt írtam, hogy minden gyerek ilyen, igen általánosítottam a saját tapasztalataim alapján, amit pedig nem az interneten szereztem, hanem, mint írtam a munkahelyemen, de írtam azt is, hogy van kivétel. És igen régen is voltak neveletlen gyerekek, de én úgy érzem, hogy arányaiban változott a dolog, és súlyosságában is.


9-es, igen azt tudom, de az óvodások még nagyon kicsik, náluk még az, hogy nem tudják magukat máshogy kifejezni nálam még "belefér", de mondjuk 7-8 évesen már más a történet, azért ragadtam ki kifejezetten azt a korosztályt..

júl. 2. 13:22
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!