Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 5 éves. Az oviban nem...

Kisfiam 5 éves. Az oviban nem tud kapcsolódni a többiekhez játékban, csak sodródik velük. Mi is ezt figyeltük meg ma is. 6 gyerek volt. Ő ráakaszkodott egy felnőttre, vagy elment macskát keresni. Esélyes, hogy autista?

Figyelt kérdés
Mondjuk, az sem használt, hogy végre odament egy kislányhoz, de ő pont durcizott és elküldte. Más jel nem nagyon van, de szociális têren... A társait ölelgeti, számon tartja, de igazából nincs kapcsolat. Sőt, zavarja a tömeg, olyankor frusztrált.
júl. 1. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Úristen de.. Egyből autista.
júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Esélyes, plusz lehet szenzoros is. Vannak magasan funkcionáló, jól kommunikáló autisták, akik csak ,,furák" és másfajta igényeik és képességeik vannak társas kapcsolatok terén.
júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Erre vannak ezek az intézmények, hogy szocializálódjon. Az autisták nem igen kezdeményeznek, te meg leírtad, hogy de odament egy lányhoz. Egyszerűen csak segíteni kellene neki, megtanítani barátkozni. Ennek több módja is van, például valami csapatsporttal mint a foci, többször vinni új, más közösségbe például játszóház.
júl. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta, azért nem szereti a társaságot, mert hangosak.
júl. 1. 19:33
 5/10 A kérdező kommentje:
De odamegy olykor másokhoz, csacsog velük. De főleg a felnőtteket keresi.
júl. 1. 19:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nehezebben oldódik még nem feltétlenül autista. Ehhez azért komolyabb vizsgálatok kellenek.

Annyira bírom, hogy mindenkite rahúzzák ezt a szellemi zoknit.

júl. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből nem hiszem hogy az lenne. De vannak erre szakemberek akik megállapítják.
júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar a tömeg, sőt, egyetemen utáltam a nagyelőadásokat, mert rosszul voltam attól, hogy a mikrofonba beszélt az oktató, mellettem püfölte valaki a billentyűzetet, előttem 5 srác az előző napi bulit beszélte, mögöttem két barátnő az életük mindennapjait. Fél óra után már sikítottam volna legszívesebben. Mégsem vagyok autista.


De ha aggódsz, vidd el szakemberhez, magánúton (állami helyeken éves várólisták vannak).

júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján inkább csak introvertált.. Nem kell egyből farkast kiáltani szerintem.
tegnapelőtt 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A négyéves kisfiunknál is vannak hasonló tünetek, de a szakemberek még mindig nem tudják eldönteni, hogy szenzoros túlérzékenységgel állunk szemben vagy autizmussal...


Hozzáteszem, hogy lassan már a szakemberek is kezdik összemosni az autizmust a visszahúzódó, introvertált embertípussal...

Emlékszem, régen a nagyon visszahúzódó, érzelmileg alulfejlett gyerekeket nevezték autistának, akik ütögették magukat. Ma már nagyon tágan értelmezik az autizmust meg a spektrumzavart stb.


Szerintem az óvonők is hibásak, mert nem tudják az ilyen gyerekeket integrálni a közösségbe....

tegnapelőtt 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!