Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek veszélyes baltát...

Szerintetek veszélyes baltát adni egy 10 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
A feleségem baltát vett a 10 éves fiunknak, és ezen “jól” összevesztünk. Szerinte a gyereknek “való a balta, csak tisztelnie kell az eszközt”. Szerintem pedig nem kisgyerek kezébe való a BTK szerint is közveszélyre különösen veszélyes eszköz. Te vennél baltát a 10 éves fiadnak? (Lakásban lakunk, nem kertesházban, ha ez számít.)

jún. 26. 12:13
A kérdező szavazást indított:
Biztos, hogy nem vennék, nem való gyerek kezébe a balta
Vennék, de szigorúan felügyelném a használatát
Persze, hogy vennék, egy 10 éves gyerek már felelősséggel tudja használni
Feleslegesen hisztizel, nincs ebben semmi
38 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon uncsi a nyáriszünet, igaz?
jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%

Van baltank es fejszenk is

Mindegyik gyerek hasznalta mar 7-8eves kortol igaz mi tenyleg fat vagunk vele tehat nem jatekszer es ezt tudjak is.

jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Némelyik felnőtt kezébe se való, nemhogy gyerekébe. Lakásba meg főleg nem.
jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fenét csinál a baltával ha kert sincsen?
jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%

közveszélyre különösen veszélyes eszköz


vezyélyes a veszélyre? :D Tanulmányozd még a btk-t kicsit :D

jún. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
5. Megérkeztek a nyelvtannácik. :) Közbiztonságot akartam írni, amint az a 70-esnél nagyobb IQ-júak számára nyilvánvaló.
jún. 26. 12:55
 7/33 anonim ***** válasza:
92%
Lakásba, ahol nincs szükség rá, nem vennék. Értelmetlen. Falun, ahol gyerekként laktam, teljesen megszokott volt, hogy az ilyen korú gyerekek már ismerkedtek vele vagy használták is. Nekünk is volt baltánk és fejszénk is. Én pl nő létemre gyakran hasogattam kisebb kugli fát, meg csináltam gyújtóst is.
jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%

#4


Pontosan ebből egyértelmű, hogy kamu. Lakásba ki venne a gyerek részére baltát? Amúgy sem venne normális ember direkt a gyerek részére baltát, de kertes háznál legalább mehetne azon a diskurzus, ki hagyna ennyi időst dolgozni a baltával a ház körül, ki nem. De lakásban?

jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%
Kertes házban, felügyelet mellett már 4 évesen kipròbálta a gyerekem. Most 9 éves és eszrbe sem jutna a kezèbe venni :D
jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze, még láncfűrészt is, de csak gyerek méretűt. Tanulja meg időben használni, csak így lesz belőle igazi férfi!
jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!