Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek veszélyes baltát...

Szerintetek veszélyes baltát adni egy 10 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
A feleségem baltát vett a 10 éves fiunknak, és ezen “jól” összevesztünk. Szerinte a gyereknek “való a balta, csak tisztelnie kell az eszközt”. Szerintem pedig nem kisgyerek kezébe való a BTK szerint is közveszélyre különösen veszélyes eszköz. Te vennél baltát a 10 éves fiadnak? (Lakásban lakunk, nem kertesházban, ha ez számít.)

jún. 26. 12:13
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
19. Nem én írtam ki a légpuskás kérdést.
jún. 26. 15:26
 22/35 A kérdező kommentje:

13. “ Go to Btk. NIncs benne semmi ilyen.”


A pontos helyét keresnem kellett, de a Google segítségével te is megtalálod.


[link]


Esetleg egy jogászhallgató vagy, aki egy nemszakmabelivel baszakodik szőrszálhasogatós alapon?

jún. 26. 15:29
 23/35 A kérdező kommentje:
23. Minden választ felpontoztam, aki normálisan válaszolt, csak az értelmetlenül “kamu”-zós válaszokat jelentettem be, mint értelmetleneket, amelyekkel a válaszadójuk csak kötekedni akar. Mint például te is. Tényleg nem értem, hogy miért. A kérdésem 100% valós.
jún. 26. 15:32
 24/35 anonim ***** válasza:
45%

Erre az egészre leginkább a Tüskevárból tudnék idézni: “– Bicskát is kaptam, nézze. Matula megállt, és komolyan szemlélte a kést. Kinyitotta, becsattintotta, élét a körmén kipróbálta.- ez a kés nagyobb is lehetne, ámbár a vasát acélnak nézem. Majd leviszem a műhelybe, köszörülni. A bognár nagyon érti.– Én azt hittem: elég éles…– Ez? – és Matula mosolygott. – Ez? A meleg vizet se viszi el.– És ha elvágom a kezem?– Elvágja? Minek vágja el… vigyázzon, akinek esze van! Vagy kés, vagy nem kés. Akár nyúzni kell, akár halat bontani vagy faragni valamit, csakis éles bicsakkal lehet, nem valami kusztorával. “


A gyereket nem túlfélteni kell, hanem megtanítani az eszközökkel bánni. Ahogy kisebb korában megtanítottam késsel, ollóval bánni. Azt se használja talán, mert “jaj veszélyes”? Nonszensz.

Van itthon másik baltánk, ami a sajátom - azt is fogja kézbe, azzal is vágott már fát a közeli mezőn. Ugyanott megtanítottam tüzetgyújtani és életben tartani is. Ettől majd felgyújtja a lakást…? Nem.

Barkácsol - fűrészel, fúr akkus fúróval. Soha egyszer sem sértette meg magát vagy játszott jézusosat és fúrta át a tenyerét.

Gáztűzhelyünk van, amit be kell gyújtani, ő tud már főzni is.

Az életben vannak szabályok - amiket meg kell tanítani, hogy mi hogy működik és mit hogyan használunk. Ez is csak egy ilyen.

Állataink vannak itthon, 40 kilós kan németjuhász, piton - ezekkel is úgy kell bánni, ahogy. Ha úgy van: felügyelettel. De ettől még nem fogok pudlit tartani, mert egy “kan németjuhász jajdeveszélyes”. Nevelni kell. Ahogy a gyereket is.

Lovasedző vagyok, a nagylányomat, ezt a fiamat is tanítom - ott tán nincsenek szabályok? Egy 800 kilós öntörvényű állat talán nem “veszélyes”? De. De ez nem kell senkit sem visszatartson.

jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
77%

#23!Miért? Elmagyarázom, töröltesd ezt is nyugodtan. Szerinted mennyire életszerű, hogy egy ANYÁNAK kipattan a fejéből, hogy baltát kéne venni a gyereknek, mert az fontos? Miért is?🤔 Jól mutat a szobájában. Majd amikor apuka számonkéri, te asszony, miért vettél baltát a gyereknek? Ja, nem tudom, de kell az.

Maradjál már a hülyeségeddel. Feltételezzük, hogy a szülők nem értelmi fogyatékosok. Mert ha azok vagytok, akkor bocs, nem szóltam.

jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
22, ez nem btk, a balta pedig nem minősűl se szúró-, se vágóeszköznek
jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

25. “Szerinted mennyire életszerű, hogy egy ANYÁNAK kipattan a fejéből, hogy baltát kéne venni a gyereknek, mert az fontos? Miért is?🤔 Jól mutat a szobájában. ”


Amint az ábra mutatja, ez meglehetősen életszerű. Közben az édesanya is válaszolt (24-es), szóval láthatod, hogy nem kamu. 👌🏆

jún. 26. 16:35
 28/35 A kérdező kommentje:

26. “ 22, ez nem btk, a balta pedig nem minősűl se szúró-, se vágóeszköznek”


Remélem te nem vagy jogász.

jún. 26. 16:36
 29/35 A kérdező kommentje:

24. Szervusz Szerelmem! 🥰


A 45 kilós kan németjuhászom minden, csak nem veszélyes amúgy. 🐺❤️


Szóval ha megnézed a szavazás jelenlegi állását, illetve olvasod a reakciókat, akkor azért látod, hogy nem teljesen idióta az, aki félti a gyerekét a balta használattól. 🤷🏼‍♂️

jún. 26. 16:39
 30/35 anonim ***** válasza:
24%

Husband. Történetesen pont leszarom a "szavazás állását" - én ugyanis nem "mindenki más" vagyok, hanem én. És nem lekvárokat nevelek, hanem talpraesett gyerekeket.

Avagy ne végy viking feleséget, ha nem bírsz vele. :)

jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!