Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermekes anyukák, nektek...

Kisgyermekes anyukák, nektek mi válik be, ha úgy érzitek, szétrobbantok a stressztől?

Figyelt kérdés

Olyan helyzetekre gondolok, mikor dackorszakos kisgyerek ordít, toporzékol, vagy nem akar aludni, századszorra is azt tenné, amit nem szabad, és már úgy érzitek, nincs türelmetek.

Hogy léptek ki ebből az állapotból, amibe kerültök? Milyen dühkezelési módszer vált be, ami akkor is kivitelezhető, ha csak ti vagytok a gyerekkel/gyerekekkel?

Kérem, hogy elsősorban olyanok válaszoljanak, akik lobbanékony típusúak alapjáraton.



jún. 27. 22:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én kb 4 évig tudtam elfojtani(kilépek, magamban mondom, nagy levegőt veszek), de milliószor jobb kiadni, én is kiabálok. A káromkodást kerülöm, de nem gondolom, hogy rossz lenne elmondanom ordítva miért és mennyire haragszom rá azért, amit tett, és hogy miért nem csinálta máshogy, mert így hülyeség, és mennyire utálom ezt a helyzetet, mert így ez meg ez történt/történhetett volna.


Szerintem ki kell mondani. A gyereknek is jót tesz(nyilván nem bizonyos szempontból, csak már nem retten meg, ha kiabálok, és tisztába is került azzal, hogy bizonyos tettek kicsit rosszak, bizonyos tettek meg nagyon rosszak. Visszagondolva a leguggolós szemébenézős röviden magyarázós vigasztalós nyugodt hangon egy 4 év alattinak marhaság volt, nem volt azon a szinten és minden jelét elnyomtam a dühnek(ami normális érzelem), miért tanulta volna meg felismerni, mikor a dühös reakcióm kb hétköznapi volt, mert magamban tartottam és monoton hangon mondtam, hogy “most nagyon merges vagyok, mert megütöttel, ez fájt, nem szabad ilyet”..


Marhaság az egész. Szerintem ha nincs benne kva, gci, meg ilyenek, nyugodtan jöjjön ki emelt hangerőn, csak ne üsd meg. Én az a fajta vagyok, aki szerint sporttal nem lehet stresszt levezetni, sosem a testemben érzem, hanem az arcomban a dühöt.

jún. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11# A leguggolok és elmondom "marhaságnak" egyáltalán nem az a lényege, hogy nyomd el a dühödet, ne legyél mérges és ne is mondd ki, hogy mi volt a probléma a viselkedésével. Ezt nagyon sokan félreértelmezik. Az a lényege, hogy ne üvöltsd pofán a gyerekedet egynap 126-szor minden apróságért, ne rángasd meg és ne csak xanaxszal tudd karban tartani az idegrendszered. Nekünk bevált. Ha úgy érzem, hogy üvöltenem kell, akkor üvöltök a párnába, nem a gyerekem arcába és ha úgy érzem a 190-es pulzusom 140-ig csökkent ettől, akkor igenis leguggolok hozzájuk és átbeszéljük. Tudják, látják, ha mérges vagyok, azt is elmondom miért, de mégsem "megfélemlítéssel" tartom kordában őket.

Felőlem mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, csak ne mondjuk valamire, hogy marhaság, ami nagyon nagyon sokaknál beválik.

jún. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
19%
Én ott voltam ilyenkor a gyerekemnek, mert 27 éves voltam, nem 2,mint ő. Nem toporzekoltam, hisztiztem, mint ő, hanem felnőttként, empátiaval turelemmel segítséggel (érdemi) fordultam felé. Amióta megszületett, anyává váltam. Mérhetetlen türelmem lett, mert olyan szeretet lett bennem ami mindent máshogyan világit meg az esetében. Fél fogom, hogy neki ilyenkor nehéz, elveszett érzés, nem tudja kontrollálni magát. Ki segítsen neki kezelni ezt, ha nem én? Plusz a gyakori és kielégítő szexuális élet is sokat segít. Én még szerelmes, kielégült nőt nem láttam idegbetegnek lenni. Főleg nem kisgyerekkel. Főleg nem a sajátjával.
jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ezek szerint a legjobb megoldás kilépni a helyzetből.

Én is ezt szoktam tenni, csak a sírást hallgatva gyakran nem tudom lehiggadni.

Van min dolgoznom, de kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

jún. 28. 12:17
 15/18 A kérdező kommentje:

#13


Elismerésem, hogy te mindig jól helytállsz. De szerintem te is érzed, hogy nem azokat az anyákat kérdezem, akik a kisujjukból kirázzák az egészet, mert mindig higgadtak és mosolygósak tudnak maradni.

Hanem azokat, akik hozzák magukkal a rossz stressz- és dühkezelési mintákat, amik úgy is előjönnek, ha megfogadták, hogy ők nem lesznek olyanok.

jún. 28. 12:35
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ritkán emelem fel a hangom, így a gyerek tudja, hogy akkor nagy gáz van, szóval elhallgat.
jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

Délutáni alvásuk alatt megnézek egy filmet, eszek egy jégkrémet hozzá.

2 óra énidő megint feltölt kb.

Egyszóval lelazítom az idegeim. Iyenkor hagyom a fenébe a házimunkát stb. az megvár. Az idegeimnek pihennie kell. Többnyire este még beveszek egy magnéziumot.

jún. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

17-es valaszomhoz. Akkor ott azon a ponton, mikor nem akar aludni elengedem az egészet. 2-3 hetente egyszer előfordul, hogy a kétéves nem akar aludni. Ok. Lehet, hogy mindenhol azt olvasom káros, de ha nem akar elaludni nem tudom megerőszakolni. Akkor csinalunk együtt vmit alvásidőben.

Hamar meg kellett tanulnom átállítani az agyam, hogy ne üljek fel a stresszvonatra, mert pánikbeteg vagyok.

jún. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!