Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam ha nem...

2,5 éves kisfiam ha nem tetszik neki valami vagy nem az van amit akar csapkod, csip épp ami eszébe jut.. Aki volt ilyen helyzetben mi lett a megoldás?

Figyelt kérdés

néha ok nélkül is odacsap unokatesonak valamint mindig az kell ami nála van és ha nem kapja meg akkor is, vagy ha ő meg akarja fogni kezèt de unokateso nem akkor is, vagy épp játszani nem akar menni vele és unokateso nem akkor az a baj.


Semmi nem használ. Se a szép szó, se a kiabálás, se a vissza csapás.. megfogom kezét mondom nem, elviszem onnan semmi nem jött be..


Sőt néha provokál is azzal hogy direkt rosszat csinál és még szól is hogy nézzem.. ezt most nem ebben a verekedős szituációban, hanem amúgy ha valamiért raszolok és másnap direkt csinálja (pl ne dobálja a játékot vagy a pelenkat).


jún. 18. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Dackorszak. Ez ilyen
jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
1# azért ez durva eset szerintem, komoly indulatkezelesi problémák. :/ nem itelkezek, kérdező, félre ne érts, inkább sajnálom a nehéz helyzetet. Bölcsiben voltam kisgyermeknevelo, elég sok ilyen korú gyerekkel dolgoztam, és azért ez a direktbe csapkodas, sokszor random, nem annyira általános..okosat nem tudok viszont mondani, hogy hogyan kellene ezt kezelni, nem vagyok "profi", mert pályakezdőként keveset dolgoztam a szakmában, és akik a mentoraim voltak, sok kiégett banyatol nem sok jó példát láttam, nagyon nem is tanultam. Ők se igazán tudták kezelni ezeket a helyzeteket.
jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Lehet van valami oka csak nekem tűnik ok nélkül. Még nem tudja úgy elmondani sajna.. lehet ez is fusztralja, vagy féltékeny mert ilyenkor a papa meg mama sokat foglalkozik unokatesoval mert mi ugye náluk lakunk így ilyenkor az enyém háttérbe szorul azért. Facebookon is beléptem csoportokba ott is sok ilyet olvasok de igazából választ nem kaptam mi lenne megoldás..
jún. 18. 21:40
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

#2. Ennyi szakmai kompetenciával hála az égnek, hogy csak voltál kisgyermeknevelő...


Igen kérdező, ez bőven a dackorszak, és igen, a kommunikációs akadályok okoznak frusztráció, amit így is levezethet. Meg kell mutatnod neki, hogy hogyan fejezze ki az érzéseit más módon.

jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Én pont most ordítottam egyet, amikor már megint elkezdték a gyerekeim gyepálni egymást a játékok miatt. Persze csak akkor kell nekik bármi, amikor a másiknak is eszébe jutott. Megmondtam, hogy ha nem tudnak normálisan megosztozni a játékokon, akkor kidobok, minden játékot, MINDENT! És akkor nem lesz min veszekedni. Na arra elkerekedett a szemük, egyelőre azóta nem hallottam veszekedést.
jún. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez olyan 3 évesen kezdődött, amikor veszélyeztetett terhes lettem a kistesójával és sokkal kevesebbet tudtam mozogni. Nem tudtunk úgy elmászkálni, mint azelőtt. Amikor a 30. hét után már jobban tudtam mozogni és megint mentünk mindenfelé hármasban is, akkor jobb lett. Ahogy a kistesó megszületett és nem kapott annyi figyelmet, megint elkezdődött a csapkodás, karmolás. Most már megint jobb a helyzet, mert a kistesóval is könnyebb mozdulni, igyekszünk hármasban is kimozdulni, vagy akár csak mi kettesben. Nálunk ezt szerintem az anyahiány és figyelemhiány hozta ki.
jún. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Bocsánat én nem pontoztam le senkit.. nem tudom ki játszik ezzel.


Igen nem tudom miért nézte ki magának mert a másik 6 unokatesoval ennyire nem ilyen még.. akivel ezt csinálja vele pedig többet találkozik úgyhogy igazából megszokhatta volna pedig… oké ha megyünk hozzájuk is az kell ami nála van, de általában ott elfogadja hogy játszon mással.. itthon ő jatekaival nem😥

jún. 19. 07:16
 8/8 A kérdező kommentje:
#4 és tudnál mondani valamit hogy hogy fejezze ki más módon? Csapkodja az ajtót ne a gyereket? Vagy adjak neki stressz labdát? 😄
jún. 19. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!