Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik úszógumi biztonságosabb?

Melyik úszógumi biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Majdnem 4 éves kislánynak venném. Átlagos testalkatú.


Ettől azért tartok, mert félek, hogy kicsúszik a karikából:

[link]


Ettől meg azért, mert a "bugyi" része nincs süllyesztve és ha oldalra dől a lányom felborulhat.

[link]



jún. 3. 03:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Az úszógumi nem biztonsági eszköz, hanem játék, úgyhogy egyik se. Sekély vízbe jó lesz bármelyik. Mélybe meg ne vidd ilyen szarral, hanem pl: úszómellénnyel.

[link]

jún. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Nem Magyarországon élek, nálunk az úszni nem tudó gyereket kizárólag karúszóval engedik a vízbe.
jún. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Van klasszikus uszómellényünk, azzal vízbe billen.

A karúszó önmagában mély vízben 0. Nem tartja fenn csak a kezét, a feje meg mehet a víz alá, szóval én ezt a külföldi álláspontot nem értem.

Utoljára egy Decathlonos karúszóval egybegombolt "hasaló szivacsot" vettünk. Ez jó úszástanuláshoz, de állandó koncentrációt igényel, hogy fenntartsa vele magát a vizen, többször vizet is nyelt emiatt. Az első linkelt úszómellényt köszönöm! Lehet kipróbáljuk, de szerintem ez is olyanoknak van, akik tanulgatják az úszást, bár már ideje nekünk is. Ezzel lehet csak úgy lebegni?

jún. 3. 07:07
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
A mi 4 évesünknek is karúszója van, simán fennmarad a vízen. Jó méretűt kell venni és rendesen felfújni. Nekem az úszógumi nem szimpatikus, csak akkor használtunk “bugyis” változatot, amikor még nagyon pici volt, azóta nem csak lebegni akar a vízben, mert az unalmas, úszógumiban “úszkálni” pedig emlékeim szerint igen nehéz, én is utáltam.
jún. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

Tele a tiktok azzal, hogy miért ne adj karúszót, így ez a "külföld" dolog erősen megdől. A decathlonos triswim típusúakat is lehúzzák. Jelenleg az első linken található mellény a legnépszerűbb.

Nekünk ennek a mobilabb valtozata van:

[link]

Tavaly 3 évesen már ezzel úszott a kisebb. Kellett negyed óra, mire ráérzett, addig nyelt a tengerből, de utána már nem is akarta vissza a swimtrainer jellegű úszógumiját. Azt 1 évesen kapta. Na annál nem kell kicsit se erőlködni, mégis jó pozícióban tartja.

[link]

jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

"Tele a tiktok azzal, hogy miért ne adj karúszót, így ez a "külföld" dolog erősen megdől"


Hát nem a tiktokra alapoznék, mint biztonsági információs forrásra. Nem, amugysem dől meg, mert ITT ahol élek, ez a szabály. Mindegy, hogy a Tiktok szerint, vagy szerinted nem biztonságos

jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

6, nem arra alapozok, hanem csak jeleztem ezzel, hogy az utca emberéhez is eljutott az információ, nyilván ezért reagálnak mar ott is videóval.

Tudományos honlapokon is megtalalod, hogy a karúszó azért nem jó, mert ellehetetleníti a karok szabad mozgását és vertikális pózba kényszerít az ideális vízszintes helyett.

jún. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Esetleg ne vidd be a gyerekedet a mély vízbe ha nem tud úszni

A sekély vízbe pedig menj be vele és figyelj rá.

jún. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
jún. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

9


1. Bármelyik uszogumi kilukadhat - tehát ez egy bugyuta kifogas

2. Ha huyle a szülő, akkor nincs oylan eszköz, amivel a gyerek biztonságban lenne.

3. A sima uszogumi és a mellény is vertikális pozícióba "kényszeriti" a gyereket.

4. Bármelyik uszo xarsaggal ugyanez lehet a helyzet.

5. Hacsak nem ertelmi fogyatékos a gyerek, nem fogja azt hinni, tud úszni- ha még igen, akkor megintcsak mindegy, mi van rajta.

6. Ahol én élek, ott ez az eloiras, tehát nálunk bizony elfogadott.

7. Nyilvánvalóan nem uszasoktatas helyett van.

jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!