Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanácsoljak az 5 éves...

Mit tanácsoljak az 5 éves lányomnak ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Az oviban van két aranyos barátja, majd hozzájuk csatlakozott még egy kislány. Eleinte jó barátok voltak így együtt, viszont az utóbbi időben elkezdte kifúrni az én lányomat, aki mostanában nagyon sír emiatt, hogyha ez a lány is ott van, akkor nem játszik vele senki. Ha nincs, akkor minden rendben van. Nagyon agresszív amúgy ez a lány, csúnyán beszél, minden csapkod, karmol, rúg, árulkodik, de mindig menő, mert gazdag, trendi ruhái vannak, menő játékai stb. Mondtam hogy akkor ezek a lányok nem igazi barátok, keressen mást, akivel játszhat, de már nagyon összeszokott kis klikkek vannak, legtöbbször akkor "engedik" velük játszani, ha valaki hiányzik. Durva, hogy ez már oviban elkezdődött 🙁 Óvónők nem segítenek, szerintük mindig van valaki, akivel játszani szokott, de nekem meg mindig panaszkodik és sír is.
máj. 30. 17:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem azt írtam, hogy erőltessék rá de a szóban forgó kislány viselkedése és megnyilvánulásai nem helyesek. Egy gyerek még annyira befolyásolható, hogy egymást húzzák magukkal, illetve az agresszió is felmerült mint probléma. Egy agresszív gyereknek segítségre van szüksége, mert vagy figyelmet akar vagy pedig ezt látja otthon. Ha pedig ez hónapokig megy egy közösségben akkor igenis a 22 gyerek hozzá kell szokjon ahhoz, hogy a kis maris ilyen. Ami egyébként mint viselkedési forma nem normális. Tehát egy gyereknek nem kell azt hinnie (már pedig ezt fogja), hogy normális az agresszió mert bár rászólnak de változás nem történik. Ilyen esetben pedig igenis az óvonők dolga jelezni a szülő felé, hogy muszáj szakemberhez fordulniuk.
jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolnám a lányomnak hogy keressen más barátokat és ha a "trendi" kislány nincs oviba akkor se játszon a régi barátaival.

És igen igaza van a kérdezőnek mert nagyon is látszik a gyerekeken hogy kik a tehetösebb szülők gyerekei.Illetve a gyerekek is látják nyilván náluk az a menő ha pl jégvarázsos szoknyába van vagy hasonló csilli villi ruha kiegészítők. Nálunk a trendi nem feltétlenül azt jelenti hogy látják hogy az egy pl adidas cipő hanem hogy villog esetleg stb.

Az én lányoméknál 90%ban minden lány szoknyába járt óvodába volt olyan hogy vitték nadrágban majd ott öltöztették átt szoknyára🤦🏻‍♀️ az én lányom is elkezdte mondani hogy ő is így szeretne menni néha meg engedtem neki de én nem vagyok hajlandó reggel újra átt öltöztetni a gyereket azért mert a többin szoknya van illetve szerintem nem is lehet kényelmes szoknyában egész nap az oviban ha meg ki mennek újra öltözni🙄 Ezzel csak azt akartam elmondani hogy már oviban is számit sajnos hogy ki milyen ruhában van. Sőt a hajpántok de még a fésű is kb verseng egymással.

jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ez most szemétül fog hangzani, de ha így van, akkor legalább iskolás korára már tapasztaltabb lesz ezen a téren, ergo meg tud birkózni az ilyesfajta helyzetekkel szemben a többiekkel, akik csak a suliban tapasztalják meg az ilyen élményeket, mert a gyerekek elég inzultálók tudnak lenni egymással, ő viszont már tudja kezelni ezeket a szituációkat. Ha olyan suliba kerül, ahol vannak klikkek, akár még méh királynő is lehet :D
jún. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!