Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanácsoljak az 5 éves...

Mit tanácsoljak az 5 éves lányomnak ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Az oviban van két aranyos barátja, majd hozzájuk csatlakozott még egy kislány. Eleinte jó barátok voltak így együtt, viszont az utóbbi időben elkezdte kifúrni az én lányomat, aki mostanában nagyon sír emiatt, hogyha ez a lány is ott van, akkor nem játszik vele senki. Ha nincs, akkor minden rendben van. Nagyon agresszív amúgy ez a lány, csúnyán beszél, minden csapkod, karmol, rúg, árulkodik, de mindig menő, mert gazdag, trendi ruhái vannak, menő játékai stb. Mondtam hogy akkor ezek a lányok nem igazi barátok, keressen mást, akivel játszhat, de már nagyon összeszokott kis klikkek vannak, legtöbbször akkor "engedik" velük játszani, ha valaki hiányzik. Durva, hogy ez már oviban elkezdődött 🙁 Óvónők nem segítenek, szerintük mindig van valaki, akivel játszani szokott, de nekem meg mindig panaszkodik és sír is.
máj. 30. 17:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%
Ovisok felismerik a gazdagot, meg számít nekik a trendi ruha. Jah, mesélj még.
máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

5 éves gyereknek nem szólnék bele az ovis barátkozásaiba. És az óvónőt sem piszkálnám ezzel.

Ezzel is szocializálódik.

máj. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%
5 éves kisgyereknek fogalma sincs arról mit jelent a trendi.. mesélj még.
máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De képzeld tudják és látjak. Nem mese. Normális, segítő választ szeretnék, ha nem tudsz mit írni, akkor ne írj. Köszönöm.
máj. 30. 17:43
 5/23 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudják mit jelent, de ha tudják sem érdekli őket.

5 éves gyerekemnek több tízezer forintos játéka is vannak, de az pl.az élethű, szétszedhető, tölthető,lézerirányzékkal meg minden szír💩ral felszerelt játékpuskája helyett hamarabb lövöldözik egy darab bottal, amit a szomszédgyerektől kapott, a medence helyett meg hamarabb fürdik a homokozóban.

A lányom meg bármilyen ruhában leáll homokozni, kutyát simogatni, még az ünneplőben is, hiába mondom hogy vigyázzon a szép ruhájára. A ruha márkákat nem ismerik, vagyis hallomásból nyílván tudják mi az Nike, Adidas, Puma,de abszolút nincs rájuk hatással, nem "státusz szimbólum".


Az ilyen korú gyerekeket hid3gen hagyja a ruha, minél kényelmesebb legyen a játékhoz, ennyi a lényeg.


Szóval mesélj még.

máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ennek aztán nagyon sok köze van a kérdésemhez🤦🏻‍♀️
máj. 30. 18:02
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Higgyétek el, hogy igenis feltűnik nekik, ha valaki kitűnik. Oviban dolgoztam, láttam példát arra, amit a kérdező leír.


Hasonló kaliberű gazdag csemete évekig fúrta a csoportot.

S ahogy nőttek, úgy kezdett egyre dicsekvősebb lenni.

6 évesen olyanokat mondott a többieknek, hogy azt hittem falnak megyek.

"A te szüleid szegények, hogy csak ilyen cipőd van? Az enyém eredeti xy."


"Nincs pénzetek elmenni külfödre? Miért megint a nagymamádhoz mentek?"


"Képzeld én az igazi Disney Landben voltam, nem a párizsiban. Anyukám azt mondta, hogy a párizsi Disney Landbe csak a csóringerek mennek."


"Ez a az étel szar, mi ennél finomabbat ettünk az xy hotelben."


"Nektek miért nincs xy játékotok? Nagyon drága ugysem tudjátok megvenni."


Most csak ennyi jutott eszembe. S ezek a mondatok egy 6 éves gyerek száját hagyták el. Nyilván a szülei is nyakig benne voltak ebben a személyiségben, de akkor is borzasztó volt látni, hogy ezekkel a mondatokkal, hogyan építi le a többi gyerek önbizalmát.


Mi próbáltunk "tüzet oltani" a többiek szüleinél, beszélni a kislány szüleivel, de nem jártunk sikerrel.


Azóta 14 éves a lány, igazi öntelt kis p*csa lett belőle.

máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kérlek ugorjátok át a trendi szót, a lényeg hogy ez a lány nem engedi az én lányom "barátainak", hogy vele játszanak, emiatt nagyon szomorú a gyerekem.

máj. 30. 18:21
 9/23 anonim ***** válasza:
14%
Ha tudnád miért nem barátkoznak vele könnyebb lenne segíteni. Mert azért biztos nem, mert trendi ruhái vannak meg gazdag a másik gyerek. Azt se tudják mi az. Hiába irtál magadnak egy választ másik profilról.
máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló. Nem én írtam másik profilról. Nem azt írtam, hogy nem barátkoznak vele, hanem hogy ez a lány nem engedi másnak, hogy vele játszanak. Ha ő nincs oviban, akkor játszanak vele. Érted már????? Meddig lovagolsz azon a trendin még?
máj. 30. 18:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!