Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanácsoljak az 5 éves...

Mit tanácsoljak az 5 éves lányomnak ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Az oviban van két aranyos barátja, majd hozzájuk csatlakozott még egy kislány. Eleinte jó barátok voltak így együtt, viszont az utóbbi időben elkezdte kifúrni az én lányomat, aki mostanában nagyon sír emiatt, hogyha ez a lány is ott van, akkor nem játszik vele senki. Ha nincs, akkor minden rendben van. Nagyon agresszív amúgy ez a lány, csúnyán beszél, minden csapkod, karmol, rúg, árulkodik, de mindig menő, mert gazdag, trendi ruhái vannak, menő játékai stb. Mondtam hogy akkor ezek a lányok nem igazi barátok, keressen mást, akivel játszhat, de már nagyon összeszokott kis klikkek vannak, legtöbbször akkor "engedik" velük játszani, ha valaki hiányzik. Durva, hogy ez már oviban elkezdődött 🙁 Óvónők nem segítenek, szerintük mindig van valaki, akivel játszani szokott, de nekem meg mindig panaszkodik és sír is.
máj. 30. 17:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
4%

Vegyél neki te is trendi ruhákat és akkor játszani fognak vele 🙊


Vagy mondd neki, hogy jöjjön össze egy gazdag kisfiúval, és akkor ő lesz a trendi.😈


Netán csinálhatnál neki egy Instát és ha több követője lenne mint a gazdag kislánynak akkor ő lenne az új trendi.


De influenszerkedni is elkezdhetne, arra is beirigyednének az ovisok🤡

máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Gusztustalan vagy. Kiélted magad? Más kérdést nem tudsz széttrollkodni?
máj. 30. 18:44
 13/23 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos ra kell jonnie hogy vannak olyan esetek amikor a baratsag megromlik. A masik ketto kislanynak az uj lany szimpibb.. nem lehet a masik ketto lanyra raeroltetni azt hogy igen akkor is a Te lanyoddal baratkozzanak. Sajnos ezen tul kell lendulnie.

De ha ovinenik azt latjak hogy van jatszotars mindig akkor lehet csupan csak feltekeny a lanyod es tulreagalja..

máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
13 as vagyok. Tanyacskant leulnek vele beszelgetni. Hogy attol hogy van meg 1 kislany lehet ugyan ugy negyen is jatszani. Csatlakozzon be es kezdemenyezzen ha szuksege vannak baratokra. De azt is mond el hogy ilyen az elet jonnek mennek az emberek. Persze ne igy de gyerek nyelven. Meg talaljon ki o jatekokat es igen is vonja be a harmadik kislanyt is :).
máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Andi80018 ***** válasza:
27%
Másik csoportba nem tudod áttetetni? Már úgy is jön a nyár, esetleg szeptembertől járhatna másik csoportba, aztán úgyis meg lassan suliba..
máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%
Ne hogy mar ezert at legyek rakva egy masik csoportba..
máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Derjaderja ***** válasza:
62%

Szerintem is látják óviban. Pláne vegyes csoportban.

Nyilván nem tud a fodros pepco meg a fodros next ruha között különbséget tenni, de ha valaki folyton új, csilivili ruhába jár, menoʻ játékokat hoz be és menő helyen tartja a bulikat, azt ebben a korban már tudják.

Emellett a szülők közötti rangsort (jóautós, menő ruhás vs csoró) is látják és nemmellesleg az óvónők is másképp beszélnek a magas rangú szülőkkel.

máj. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Derjaderja ***** válasza:
45%
Egyébként azt megteheted hogy valami menő programot/vendégseget kitalálsz nekik
máj. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
69%
Esetleg pszichológus? Segítenek a beilleszkedésben is. Lehet azt mondjátok elvetemült vagyok de biztos elmondanám az óvonőnek is amit gondolok illetve szülőin is szóba hoznám. Szerintem nem vicces, hogy van mondjuk 22 gyerek az enyémmel 1 csoportban és mindenki alkalmazkodjon 1-2 gyerekhez. Az óvonő dolga ezt megoldani és odafigyelni, hogy a gyerek konfortosan érezze magát. Arról nem is beszélve ahogy a kislány viselkedik. Nálunk a csoportban van 4-5 gyerek akiknek folyamatosan probléma van a viselkedésükkel és a kislányunk itthon panaszkodik rájuk. Szóvá tettük többször bent mert azért ez nem így működik, elhiszem, hogy szocializálódni kell de mint szülő a legjobbat akarom a kislányunknak. Azóta mindenki vigyázban áll az ott dolgozók közül. Nem biztos, hogy a legjobb politika de az sem járja, hogy más gyerek ok nélkül így viselkedjen.
máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
64%
Kedves utolso... Itt nem arrol van szo hogy 22 gyereknek kell 1 gyerekhez alkalmazkodnia hanem hogy a kerdezo lanyaval nem akarnak jatszani, senki gyerekere nem lehet raeroltetni azt hogy mar pedig lilikevel akkor is kell.jatszani
jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!