Gombok védelmére van valami biztonsági eszköz? Hogy ne nyomja meg?
Sajnos olyan értelmetlen a gyerekzár a mosógépen, hogy minden állítási lehetőséget blokkol, kivéve a bekapcsoló gombot. Pedig az a legcsábítóbb egy kétévesnek. Ráadásul nemcsak full kikapcsolja vele a mosást, de ha visszakapcsolom, a gép alapbeállításra áll vissza, elfelejti az aktuálisan futó programot. Az előző gépünk ebben kicsit fejlettebb volt: annál sem hatott a gyerekzár a ki/bekapcsolásra, de legalább ugyanott folytatta, ahol abbahagyta. De ahogy olvasom, sajnos a gyerekzár értelme nem ment át a legtöbb mosógép-tervezőnél, szóval ez általános jelenség.
Jelen esetben egy kb.2 cm átmérőjű, domború gombot kell elképzelni, amit fizikailag kell megnyomni, nem érintőgomb. Ezt kellene levédeni valahogy, hogy ne tudja már egy szempillantás alatt kikapcsolni a gépet. Nézegettem, hogy pl.tűzhely gombjaira van valami tok, ilyesmi nincs más gombokra is? Mert webáruházakban egyelőre semmi ilyesmit nem találtam.
Menőcsajszi72!
Nem, nem hülyék, csupán gyerekek. Nem feltétlenül hajtja fel. A gombokat azért nyomigatják, mert látják. Ha valami eltakarja a gombot, nem latja, tehát nem kelti fel az érdeklődését
Akkor nyomja meg, amikor vele kell valamit csinálni a fürdőben, mert ha otthon vagyunk, akkor kellhet és mosni is akkor tudok.
Már attól, hogy belép a fürdőbe, visszaemlékszik minden ide kapcsolódó érdekességre és ha valamit nem talál, akkor (meg)keresi… Ha hónapokkal korábban akár egyszer is voltunk egy adott helyszínen, ahol valami foglalkoztatta, azt a helyszínre érkezve azonnal keresi! Rendszeresen ez történik.
Kérdező, első és utolsó vagyok, ilyesmit találtam, de magyar oldalon nem tudom milyen név alatt keressek rá... Esetleg ilyesmi?
"Akkor nyomja meg, amikor vele kell valamit csinálni a fürdőben, mert ha otthon vagyunk, akkor kellhet és mosni is akkor tudok.
Már attól, hogy belép a fürdőbe, visszaemlékszik minden ide kapcsolódó érdekességre és ha valamit nem talál, akkor (meg)keresi"
Akkor kozlod vele, hogy nem, Mókuska, nem nyomhatod meg a gombot. Ezt hívják nevelésnek, elvileg már két éve csinálod.
Bocs, de én se értem, mit kell olyan sokáig csinálni a fürdôben, pont a mosás idején, hogy nem tudod rajta tartani a gyereken a szemed. Ha a gyerekkel együtt csináltok ott valamit, akkor nyilván lefoglalod azzal. Ha a gyerek nélkül van ott dolgod, akkor meg kitessékeled a gyereket, és becsukod az ajtót. Ha hallod, hogy nyílik az ajtó kitessékeled és becsukod újra. Vagy kiékeled addig belülrôl ajtóékkel. Ha nem ott csináltok valamit, akkor fürdôszobaajtót becsukni, feltenni egy reteszt vagy valamit, amit nem ér el.
De úgy tûnik, mindenre van kifogás.
"Attól, hogy elmondom neki hatszázszor, hogy ne csinálja, még megcsinálja: életkori sajátosság. "
Értem. Tehát a gyerek nyugodtan felmaszhat a szekrény tetejére, hiszen életkori sajátosság. A főútra is kirohanhat, hiszen életkori sajátosság. A tévét is szétverheti a játék kalapacssal, hiszen életkori sajátosság.
"...de azt nem várhatom, hogy ettől majd rögzül és szabálykövető lesz egy kétéves"
De. Hacsak nem ertelmi fogyatékos, a két éves képes egyszerű szabalyokat követni. A ne csináld és a ne nyúlj hozzá épp ilyen.
"Nem is akarok találgatni, milyen - csecsemőkortól alkalmazott - módszerrel ér(t)ed el a saját gyerekednél ezt…"
Ne is találgass, mert nem vagy hozzá elég értelmes, így inkább elarulom: NEVELTEM. Elmondtam neki, hogy nem szabad. Amíg kicsi volt, addig csak és kizárólag kategorikusan nem, aztán amikor már elég idős volt ahhoz, hogy értse az okokat, akkor meg is indokoltam. Érdemes kiprobalni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!