Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tanul a gyerekem ha...

Miért nem tanul a gyerekem ha nem állok felette? Semmi motiváció sem hat. Az együtt tanulásnál meg arra megy hogy kiidegeljen es adjam fel haggyam békén. 4.osztály

Figyelt kérdés

1.és 2. osztályban az akkori munkám miatt nem volt napközis otthon tanultunk írtuk a házit.

Állandoan az ment hogy felpattan a székről, vissza kell könyörögni, leejti a ceruzát keresi a padlón, (pedig már oviban is töltöttünk ki játékos matricás füzeteket mindig tehát gyakoroltuk már rég azt hogy ülve karikázás kakukktojás keresés meg a többi)

Szüneteket is beiktattam pl 2 feladat aztán meghallgatunk egy zenét pihenünk aztán vissza. És ezt nyújtottuk fokozatosan hogybmár 3 feladat es aztán szünet


Ma már úgy hogy az összes matek házi- szünet- összes irodalom- szünet- nyelvtan-szünet.

Az idegennyelvre már alig maradt energia suli után, abból lemaradás lett, a tanító ki is iktatta a nyelvoktatásról hogy arra ne járjon mert sok már neki.(amugy hatalmas nyelvérzéke van nagyon gyorsan tanulja a szavakat mondatokat szinte akkcentusa sincs, csak a matek magyar mellett pluszba volt sok neki)


De úgy voltam vele belejövünk majd, bejáródnak a fogaskerekek, minden nap háziztunk gyakoroltunk felvettuk a padlóról hússzor is a leesett ceruzát, de valójában teljesen beleőszültem irtóra kínzás volt neki is nekem is.


3.osztályban már nem tudom kivenni napközibol a munka miatt, napköziben teljesen elhanyagolták, kegyetlen romlott az írásképe, házihiányok tömkelege van, aztán már kezd is lemondani önmagárol hogy ő 5-ós tanulo soha nem is lesz, személyiségben romlik az önbecsülése is. Majdnem este 5 ig van suliban (napi 10 órát), éhesen hozom ha 6 kor leülünk tanulni, az már szinte lehetetlen! A széken alig marad meg, minden mással terel, "elszökik" ugrálni az ágyon, a kiidegelésre szándékosan rátesz hogy feladjam. Igazábol munka után nem is birom már ezt, a munkám is eleve stresszes.


Aztán szabadság vagy hétvége. Motiválom pl elmegyünk kalandparja de elotte reggel házi gyakorlás en mosok főzök letudunk becsülettel minden kötelezőt aztán go:)

Vagy ha kész a házi mehetünk shoppingolni, vagy mamához, addig meg sehova.


De akkor se csinálja magától. Ha azt mondom akkor egész nap itthon leszünk, lemondom a kalanparkot (akármilyen rokoni talalkozókat gyerekpartykat)neki az is jó.


Kizárólag akkor tanul ha állok felette(akkor en nem haladok semmivel sem), és motiválom kinyittatom vele a tankönyvet, jutalmazás egy egy feladat után, esetleg egy pacsi vagy nevetős matrica emojik, már minden be van "vetve"a pozitív visszacsatolásig, olyankor haladunk is, íráskép javulgat, házik kész lesznek, de én már kiégtem teljesen. Ha leesik egy ceruza(hatezerszáadjáraaköbön is!) nekem már ez olyan hogy egy apró pöccintés is elég ahhoz hogy már kiabáljak.


Ebbe a 4 évbe totálisan kiégtem tönkrementem beleőszültem már. 4 év alatt öregedtem szerintem 14et is.


És 9-10 éves gyerektől már elvárnám azt hogy maga vegye elő a tankönyveit is, kinyissa képben legyen megcsinálja becsukja helyére tegye!


Nem akarok oda kerülni hogy 14 évesen is nekem kell majd orditozni hogy tanuljon aztán később is hogy még érettségire is szethajtsam magam, mikor neki kell érettségizni is, nem nekem! Aztán meg nekem kell nézni a pontjait is meg felvételikre is nekem tanitani.


Most ítathatom be idegennyelvre is amiért kitették persze hogy azt is úgy tanulja csak hogy szabályosan nekem is kell kezdeni a nulláról.(németes vagyok, a gyerek angolt tanul, így vele együtt kell nekem is az angolt tanulnom nulláról vele egyutt gyakorolni, mert különben pár szókincsen kívül soha az életben nem fog tudni angolul se. Meg abszolut semmit se!)


Vagy az kéne hogy magátol tanuljon

Vagy az kéne hogy én ne készüljek ki a gyerekkel való tanulasok alatt



#nulla ónállóság
jan. 5. 10:58
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Hagyod pótvizsgázni, aztán az eredménytől függetlenül átviszed másik iskolába, hogy ott aránylag tiszta lappal indulhasson.
jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Akik ezt kitalálták, azok nem tudják elképzelni, hogy hogy működik egy ilyen gyerek, mert magukból indulnak ki.

Tudom, Vekerdy is ezt mondja, hagyjuk megbukni, aztán majd tanul a saját hibájából, és legközelebb jobban igyekszik. De ha ezt logikusan végiggondoljátok, ugye senki nem gondolja, hogy ez így van. Ha a gyerek így gondolkodna, akkor el sem jutna odáig, hogy megbukjon. Sajnos van, akinek fogni kell a kezét.

Nekem adhd-s a gyerekem, és van ebben tapasztalatom, sok fórumon is tag vagyok, és mindenki ezt mondja, hogy sajnos kell ezekkel a gyerekekkel tanulni. Nem lehet őket úgy nevelni, mint a neurotipikus gyerekeket.

Van egy másik gyerekem is, vele nem tanulok, mégis gimibe jár, és 4,5 felett van az átlaga. Higgyétek el, hogy nem a szülőn múlik.

Kedves kérdező!

Segíts neki, de törekedjetek a miniumumra. Nem kell szorgalmit írni, csak a kötelezőket írja meg. Próbáld azért önállóságra buzdítani, de ha nem megy, akkor segíts neki. Valószínűleg nem lesz kitűnő tanuló, de ez van. Majd tanul egy szakmát.

Sajnos ez egy ilyen időszak, túl kell élni. Pozitív motiváció kell a gyereknek, csak sajnos tudom, hogy az iskola ellenünk dolgozik. Nem is értem, minden nap kész a lecke, az alap, az természetes, egyszer nem írja meg 1. Akkor az egész eddigi teljesítménye megy a levesbe. A mostani modern gyermekpszichológiai irányzatok nem ezt mondják, de valahogy a pedagógusokhoz ez nem jut el. Vagy legalábbis nagyon kevéshez.

Tanároknál érdemes bevágódni, vállalj iskolai feladatokat, legyél SZM tag.

jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
De hogy (és minek) fogja a gyerek kezét a szülő, amikor órán csak poénból azt mondja rendszeresen, hogy nincs felszerelése?
jan. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

"De hogy (és minek) fogja a gyerek kezét a szülő, amikor órán csak poénból azt mondja rendszeresen, hogy nincs felszerelése?"

A hogyan az érdekes kérdés, a minek kérdést ugye te sem gondolod komolyan.

Azért, mert a gyermek tanköteles, azért kéne neki segíteni, ha magától nincs annyi esze, hogy önállóan csinálja.

Hogy valóban poénból mondja-e, arra befizetnék, ott voltál, hogy tudd?

Mondjuk együtt bepakolni. Alsóban még nem olyan ördögtől való, ha a gyerek nem neurotipikus. Vegye kezébe az órarendet, és minden nap pipálja, hogy mi van meg és mi nincs. Ha a gyerek valóban figyelemzavaros, akkor az sem biztos, hogy direkt csinálja. Vannak módszerek, táblázatok arra, hogy a napi feladatokat le tudja ellenőrizni, hogy megcsinálta-e.

Az én fiam sokszor elfelejti, és nem azért, mert nem akarja megcsinálni. Amióta van gyerekKréta a telefonján, azóta jobb egy kicsit a helyzet, megnézni minden nap, hogy mi a lecke. Mert ő sem írja fel mindig.

Azt kell megérteni, hogy az ilyen gyerekek nem azért nem csinálják ezeket a dolgokat, mert nem akarják, hanem mert ők másképp működnek. Ha ráhagyod, "jól van hülyegyerek, majd megbuksz, aztán az is a te bajod lesz" az ebben a helyzetben nem fog segíteni.

Ha valamit jól csinál, akkor meg meg kell dicsérni, a pozitív motiváció nálunk nagyon jól működik. Ha leszidod, akkor azért sem fogja csinálni máskor sem, ha megdicséred, akkor máskor is megcsinálja.

jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
@34, olvasd már el, mit írt a kérdező. A gyerek felszerelése benne van a táskában, de azt mondja a tanárnak, hogy otthon hagyja.
jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

35-ös, ilyet az én gyerekem is csinált. Atlasz miatt kapott felszerelés hiányt, pedig bent volt a táskában, de nem tudta, hogy a térkép és az atlasz ugyanaz. Jött haza a suliból felháborodva, hogy neki nincs is atlasza, és emiatt beírást kapott.

Jó, ha valóban azt hazudja, hogy nincs ott a felszerelés, hogy beírást kapjon, akkor tényleg el kell vele beszélgetni.

jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!