Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tanul a gyerekem ha...

Miért nem tanul a gyerekem ha nem állok felette? Semmi motiváció sem hat. Az együtt tanulásnál meg arra megy hogy kiidegeljen es adjam fel haggyam békén. 4.osztály

Figyelt kérdés

1.és 2. osztályban az akkori munkám miatt nem volt napközis otthon tanultunk írtuk a házit.

Állandoan az ment hogy felpattan a székről, vissza kell könyörögni, leejti a ceruzát keresi a padlón, (pedig már oviban is töltöttünk ki játékos matricás füzeteket mindig tehát gyakoroltuk már rég azt hogy ülve karikázás kakukktojás keresés meg a többi)

Szüneteket is beiktattam pl 2 feladat aztán meghallgatunk egy zenét pihenünk aztán vissza. És ezt nyújtottuk fokozatosan hogybmár 3 feladat es aztán szünet


Ma már úgy hogy az összes matek házi- szünet- összes irodalom- szünet- nyelvtan-szünet.

Az idegennyelvre már alig maradt energia suli után, abból lemaradás lett, a tanító ki is iktatta a nyelvoktatásról hogy arra ne járjon mert sok már neki.(amugy hatalmas nyelvérzéke van nagyon gyorsan tanulja a szavakat mondatokat szinte akkcentusa sincs, csak a matek magyar mellett pluszba volt sok neki)


De úgy voltam vele belejövünk majd, bejáródnak a fogaskerekek, minden nap háziztunk gyakoroltunk felvettuk a padlóról hússzor is a leesett ceruzát, de valójában teljesen beleőszültem irtóra kínzás volt neki is nekem is.


3.osztályban már nem tudom kivenni napközibol a munka miatt, napköziben teljesen elhanyagolták, kegyetlen romlott az írásképe, házihiányok tömkelege van, aztán már kezd is lemondani önmagárol hogy ő 5-ós tanulo soha nem is lesz, személyiségben romlik az önbecsülése is. Majdnem este 5 ig van suliban (napi 10 órát), éhesen hozom ha 6 kor leülünk tanulni, az már szinte lehetetlen! A széken alig marad meg, minden mással terel, "elszökik" ugrálni az ágyon, a kiidegelésre szándékosan rátesz hogy feladjam. Igazábol munka után nem is birom már ezt, a munkám is eleve stresszes.


Aztán szabadság vagy hétvége. Motiválom pl elmegyünk kalandparja de elotte reggel házi gyakorlás en mosok főzök letudunk becsülettel minden kötelezőt aztán go:)

Vagy ha kész a házi mehetünk shoppingolni, vagy mamához, addig meg sehova.


De akkor se csinálja magától. Ha azt mondom akkor egész nap itthon leszünk, lemondom a kalanparkot (akármilyen rokoni talalkozókat gyerekpartykat)neki az is jó.


Kizárólag akkor tanul ha állok felette(akkor en nem haladok semmivel sem), és motiválom kinyittatom vele a tankönyvet, jutalmazás egy egy feladat után, esetleg egy pacsi vagy nevetős matrica emojik, már minden be van "vetve"a pozitív visszacsatolásig, olyankor haladunk is, íráskép javulgat, házik kész lesznek, de én már kiégtem teljesen. Ha leesik egy ceruza(hatezerszáadjáraaköbön is!) nekem már ez olyan hogy egy apró pöccintés is elég ahhoz hogy már kiabáljak.


Ebbe a 4 évbe totálisan kiégtem tönkrementem beleőszültem már. 4 év alatt öregedtem szerintem 14et is.


És 9-10 éves gyerektől már elvárnám azt hogy maga vegye elő a tankönyveit is, kinyissa képben legyen megcsinálja becsukja helyére tegye!


Nem akarok oda kerülni hogy 14 évesen is nekem kell majd orditozni hogy tanuljon aztán később is hogy még érettségire is szethajtsam magam, mikor neki kell érettségizni is, nem nekem! Aztán meg nekem kell nézni a pontjait is meg felvételikre is nekem tanitani.


Most ítathatom be idegennyelvre is amiért kitették persze hogy azt is úgy tanulja csak hogy szabályosan nekem is kell kezdeni a nulláról.(németes vagyok, a gyerek angolt tanul, így vele együtt kell nekem is az angolt tanulnom nulláról vele egyutt gyakorolni, mert különben pár szókincsen kívül soha az életben nem fog tudni angolul se. Meg abszolut semmit se!)


Vagy az kéne hogy magátol tanuljon

Vagy az kéne hogy én ne készüljek ki a gyerekkel való tanulasok alatt



#nulla ónállóság
jan. 5. 10:58
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Ja és amíg ezt írtam, a gyerekem lenyomott másfél oldal matekot és csak egyszer szóltam, hogy "haladjon vele, mert mindjárt lefekvés" :) Máskor meg azon taktikázik, hogyan ússza meg, minden eszközt bevetve, ami az én kiidegelésem és infantilis viselkedést is jelent nála, pl veri a fejét a könyvével, vagy azt tetteti, hogy fáj valamije nagyon. Szép lassan menni fog, csak hagyd elbukni, mint futásnál. Néha szólunk, elmagyarázzuk, de azért csak megszegik párszor s kijátszanak, és van, aki egy esésből tanul, másnak 5x kell lehorzsolnia a térdét, mire rögzül, de az is elég lehet, ha látják a negatív példát valakinél. Kezelheted úgy, mint egy kedvencet, hogy ő különb ennél, nem olyan, mint valaki más(akit nem kedvel) és akkor büszkeségből fogja megcsinálni, ha meg megy magától egy ideig, egy idő után szokássá válik:)
jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
79%

"Az iskolai büntetések pl egyes, a gyerekemet mindig csak demotiválja, önbecsülését rombolja, eddig motiválo hatása még nem volt, hogy akkor belehúz.


Hanem pont ellenkezőleg hat nála, bekategorizálja magát rossznak, csapódik a rosszabb gyerekekhez, elengedi a hitet magában valahogy."


Nézz szembe a tényekkel: a gyereked nem csapódik a rosszabb gyerekekhez, hanem ő is egy rosszabb gyerek. Tele van egyesekkel, nem tanul, nem ír házit...


Szerintem kérdezd meg tőle, hogy akar-e bukott gyerek lenni. Esetleg ha ezt is elhülyéskedi, akkor hagyd is megbukni. 4. osztályos, a későbbi életére ez nem lesz hatással, de talán összekapja magát.

jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

pontosan jol írta le a 20-21 vålaszolo.

gyereked csak a saját kárån tanul majd ,illetve neked kell rábirnod és kitartanod hogy akkor is megcsinálod a házit.


a fiam mikor lehetett volna szakmåt tanulni könnyen ės éretségit szerezni stb ép semmit nem akkart csinålni nem érdekelte a tanulås,most 1 ével késöbb

elvégzett sikeresen egy nyelvkursut az adott ország integråcios kursusåt viszont most már nehezebben talál lehetösėget hogy megszereze az éretsėgit vagy szakmåt tanuljon mert kevés hely van ahol fiatal felnötek megszerezhetik az éretsėgit tankötelezettség után is. (külföldön élünk) most érte utol fiamat a sajåt hülyesėge ,lustasága

most ėrtete meg amit magyaråztunk neki .

jan. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
52%

Azért ne csináltatok már úgy, mintha egy alsós kisgyereknek kialakult személyisége lenne, ami felnőttkorára sem fog változni!

Nagyon sok olyan ellenpéldát ismerek, amikor a gyerek nem akart az iskolában tanulni, később mégis normális felnőtt lett belőle.

Persze látatlanban nagyon könnyű ítélkezni, főleg ha a te gyereked nem ilyen. De nem nevelés kérdése, a személyisége ilyen a gyereknek, ami vagy fog változni, vagy nem. De nem írnám még le 4. osztályban a gyereket.

Több dolog van egy gyerek életében, ami nincs is a felnőttekében:

-délután 4-ig az iskolában ül, aztán még otthon plusz 2-3 órát tanuljon. Hány órát dolgozik egy felnőtt? 8-at általában. Hány órát tanul egy gyerek? 10-12-öt legalább. Ráadásul élettanilag nekik nem is ez lenne a dolguk, hanem hogy szaladgáljanak és játszanak, ehelyett a könyv felett kéne görnyedniük.

-Mindenféle dolgot kell tanulnia, olyat is, ami nem érdekli. Remélhetőleg felnőttkorában olyan munkát fog majd végezni, ami érdekli.

-Egy gyerek 8 évig ugyanabba az iskolába jár. Ugyanazokkal az osztálytársakkal. Akik időnként piszkálják, csúfolják, és vannak olyan gyerekek, akiknek ezzel szemben nincs eszközük. Iskolát váltani meg nem olyan egyszerű.

-A legtöbb tanár alkalmatlan arra, amit csinál. Tudom, hogy sok munkahelyen a főnök sem éppen azért került oda, mert ő a legrátermettebb, de azért na. Ha meg nem jön ki jól a főnökével, akkor munkahelyet vált. Ha sok ember felmond, a főnök is elgondolkodhat, vagy a főnök főnöke, hogy mi a probléma. Sok multinál van etikai vonal, ahol panaszt lehet tenni, ha a főnök méltatlanul bánik a dolgozóval. A tanárral szemben a gyereknek semmi eszköze nincs, akkor is neki van igaza, ha nincs igaza.

jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
39%

Egy 4es gyereknek 5-6 órája van, amiből minden nap van egy játékos mozgás(tesi), 20 perces udvari nagyszünet, és minden napra esnek ilyenek, hogy ének, technika, rajz, környezetismeret, etika.. Ezek játékórák vagy érdekes dolgokat készítenek, vagy érdekes dolgokról beszélgetnek, énekelnek, rajzolnak. Egy gyerek 2-3x 45 percet "dolgozik összesen egy nap, a napköziből is csak 2-3ig van tanulási idő, aminek ha gyors, egy része szabad játék, ahogy a napközi többi része is, és 45 percenként 15 perc szabad játék (szünet).


NINCSENEK túlterhelve, és mondtam én is, 12 éves korig alakul, de folyamatosan javulnia kellene, 10-11 évesen ez már ciki. Persze nem tökéletesnek kell lennie, de azért 5/3x csinálja normálisan, az meg tök infantilis, ha 4. évre nem alakul ki nála, hogy nem buli rossz jegyet kapni és aki rossz jegyet kap, azzal valami gond van. Negyedikre az ilyesmit felfogják a gyerekek, de már harmadik osztályra jellemző, sőt másodikra is, nem nagyon népszerűek a rosszabb tanulók és rossz jegyet kapók, felismmerik, hogy ők megcsinálják/meg tudják csinálni, és nem nagyon díjjazzák ebben a korban, ha más nem olyan, mint ők, pl nem csinálják/nem tudják. Ez a normális viselkedés, személyiségfejlődés része, hogy hasonlítgatják magukat ilyen szempontból(és nemek szerint is).


Tökre nem járnak 8 évig ugyanoda, de nem is lényeges, mert egy 4.esről van szó és még félév sincs, 3 éve jár ugyanazokkal suliba. Már oviban kellett olyat csinálni, amit nem akart(pl pisilni menni, ha nem érezte, hogy kell, akkor is ráültek a wcre), sőt, bölcsiben kell próbálkozniuk az öltözéssel, és elhiheted, hogy azt se mind akarta:DD Az életük tele van olyannal, amit nem akarnak, már a féléves sem aludna, hanem még játszana, mászna, aztán kidől, meg nem azt enné, amit adnak neki, mégis kell. Ez a normális, nem kellene úgy kezelni, mint valami szívást, az valami elképesztően ritka, millióból egy csinálja, amit akar, de még ők se. Ez a normális, hogy más akarata érvényesül, egy gyerek életében ez természetes(meg felnőttében is), és ez így jó. Sokkal nagyobb a mozgástere döntésileg most, mint kicsinek volt, pl kaphat zsebpénzt amit elkölthet meg néha mászkálhat egyedül, lehet a barátjánál, ott is aludhat.. Szóval nem hogy szűkült, hanem nőtt a szabadsága és korához képest még alulterheltek is ezzel a 2-3 játékos "tanulós" órával. A könyv meg nem szívás, gyerekek maguktól olvasnak, az információhoz hozzájutni pedig elképesztő, az enyémet pl lenyűgözte a halmazállapotváltozás, mert így még nem gondolt a vízre és örömmel fedezte fel, hogy két páratlan szám összege páros lesz. Ne tegyünk már úgy, mintha szívás lenne az iskola, remek! Főleg a régi dolgokhoz viszonyítva.. ja és 45 percig ülni tök normális egy 10 évesnél, de fel szoktak állni, füzetet cserélnek, kiviszik a megoldásokat a tanárnak, felállnak kutatni a táskájukban és simán mehetnek mosdóba, amikor kell.


Egy órán átlagosan 3 oldalt vesznek.

jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
75%

"délután 4-ig az iskolában ül, aztán még otthon plusz 2-3 órát tanuljon"


Nem kéne otthon tanulnia, ha megcsinálná napköziben a házit. Meg ha nem húzza az időt, akkor max. fél óra egy negyedikes gyerek házi feladata naponta.

jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
74%

Bezzeganyák megjöttetek?

Persze, elméletileg igazatok van. De azzal, ha itt leírjátok, hogy micsoda egy aljadék az a gyerek, aki nem hajlandó csinálni, ami a dolga, azzal közelebb kerültünk a megoldáshoz?

A kérdező pontosan tudja ezt, és higgyétek el, hogy el is magyarázta már a gyereknek, de ahogy írta, nem használ.

Az nem igazán jó tanács, hogy még ti is a földbe döngölitek.

Igazán szerencsések vagytok, hogy a ti gyereketek szófogadó és szabálykövető, mert nem mind az. Igazából én elég sokat ismerek, aki nem az. Attól függetlenül én továbbra sem állítom, hogy nem lesz munkahelye meg párkapcsolata annak a gyereknek, aki negyedik osztályban nem hajlandó leckét írni. Vegyetek már vissza, mert nagyon sértő és illetlen, amit műveltek.

jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Senki nem állította, hogy nem lesz munkahelye a gyereknek, ha ilyen. Volt itt tanács, hogy anyuka hagyja a gyereket, hagy tanuljon a saját kárán MOST, ne pedig majd pár év múlva, amikor számít majd az eredménye, anyuka valahogy erre nem reagált.
jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

kedves 29 válaszolo egy 4 osztályos gyerek 8-13 óråig van tanul ,utåna ebėdszünet utåna szabad jåték 15-16 uhr tanulås van.

ha nem tudja nem akkarja akkor otthonra marad .


2 ma már felnött fiam napköziben mindig kész volt házi ,itthonra nem maradt ,csak hétvėgén kellet szenvednem hogy kėsz van a házi ,miėrt nem csinåltad meg még stb.

lånyom ugyan ez mai napig hėtvėgén nehezebb kėszül el lecke mint dėlután az iskolában .

jan. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

"Volt itt tanács, hogy anyuka hagyja a gyereket, hagy tanuljon a saját kárán MOST, ne pedig majd pár év múlva, amikor számít majd az eredménye, anyuka valahogy erre nem reagált."

Én reagáltam, kipróbáltam, nem működik, akkor megbukna a gyerekem, hagyjam, hogy megbukjon?

jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!