Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos nem tud még pohárbó...

16 hónapos nem tud még pohárból inni, de 3 hónap múlva bölcsibe megy. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 hónapos a kislányom és még nem tud egyedül pohárból inni. Tudom az én hibám, hogy későn kezdtük el gyakorolni, de nem is megy neki jól sajnos.

A probléma az, hogy nagyon szeret vizet inni, igényli napközben rendszeresen, viszont a bölcsiben csak kizárólag pohárból ihatnak majd és félek,hogy nem fog tudni így annyit inni, amennyi a szükséglete.

Szerintetek változhat ez még?

Evőeszköz használat sem igazán megy neki, nagyon próbálkozik, de mivel nem hagyja,hogy segítsek neki, nem igazán megy jól a technika, meg ugye 2 éves korig nem is olyan a csuklómozgásuk. És itt jön a másik probléma, hogy etetni csak nekem lehet, és le is kell foglalnom valamivel, különben kanalasat nem enne soha, viszont egyedül még nem megy neki.

Akkor kb éhezni fog a bölcsiben vagy mi lesz így vele?

Nagyon aggódom, pedig mindenki azt mondja, hogy ne tegyem.


2023. okt. 13. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak 2 évesek, sokkal kisebbek is járnak bölcsibe, mégsem halnak éhen vagy szomjan.

Elmondod ott, mi megy neki, mi nem, aztán majd segítenek neki. Meg közösségben úgyis ráragad a többiek ügyessége, és hamar egyedül is fogja tudni csinálni.

2023. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Mivel te nem leszel ott, más fog neki segíteni a kanalazásban. 3 hónap alatt pedig bőven megtanul még ügyesen inni pohárból. Ha nem ,akkor pedig elmondod es valószínű vihetsz be neki csőrös poharat. 1 évesen sem halnak éhen, szomjan a bölcsiben. Valóban feleslegesen aggódsz ezen. Azt pedig meg kell értened, azzal hogy bölcsibe adod lemondasz az egyszemélyes gondoskodásról , hisz ott egy gondozónőre 6-8 gyerek is juthat, tehát nem csak a te gyerekeddel foglalkoznak.
2023. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk van csörös pohár bent, abból isznak. Aki akar, az vihet be kalácsot, szívószálas üveget, akármit.

A fiam egész ügyesen eszik egyedül, de amikor megunja, adja a kanalat a kisgyermeknevelőnek, hogy ő etesse. És nyilván segítenek is neki.

Mint írták előttem is, vannak kisebbek is, nekik is segítenek mindenben. Aztán nagyon gyorsan belejönnek ám.

2023. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Az evőeszköz és pohár hasznalat óvodai kovetelmeny, nem bölcsődei
2023. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem igaz,utolso, nekunk mar 10 eve poharbol ivas feltetele volt a bolcsis felvetelnek. Enyem se nagyon tudta. 21 honaposan adtam be, konkretan szopo reflexe volt,nyujtogatta a nyelvet a poharba csak. Nyugi, megtanitjak bent, ha mar van hatarozat,h felvettek, ezert nem loknek ki.
2023. okt. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

"Nem igaz,utolso, nekunk mar 10 eve poharbol ivas feltetele volt a bolcsis felvetelnek."


Hulyeseget beszélsz. A bölcsibe 20 hetes kortól felveszik a gyereket. Az átlag 20 hetes nem iszik pohárból.

2023. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igyekszem megtanítani neki a pohárból ivást. Az a helyzet,hogy mindenféle poharat vettem már neki, csőrös, 360as csöpögésmentes, stb, de kb csak cumisüvegből issza meg a vizet. Egyébként a pohárból is egyre ügyesebb, ha én fogom neki.

Amúgy nekünk azt mondták, hogy csak kizárólag pohárból ihatnak, mást nem vihetek be neki.

2023. okt. 13. 15:42
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

"Amúgy nekünk azt mondták, hogy csak kizárólag pohárból ihatnak, mást nem vihetek be neki."


Biztosan ezt mondták? Kizartnak tartom. Inkább azt mondhatták, nem vehetsz be neki innivalót cumisüvegben. Az ugyanis tilos, mármint bármiféle étel vagy ital bevitele.

2023. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tényleg ezt mondták a szülői értekezleten. És amikor körbevezettek minket, akkor is mutatták, hogy ott a sok kis pohár. És mindezt úgy, hogy külön minden csoportnak tartottak szülőit, és a lányom a legkisebbek között lesz, és rájuk is ez a szabály vonatkozik.

Ez az egy, ami nem tetszik. Másban mindenben szuper helynek tűnik.

2023. okt. 13. 17:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Először is 3 hónap nagyon sok idő, azidő alatt simán megtanul pohárból inni. De tényleg ne izgulj, bölcsiben egymástól pikk-pakk megtanulnak mindent.

Az én fiam akkoriban nagyon ragaszkodott a kézzel evéshez. Itthon nem akarta megfogni az evőeszközt. Bölcsiben egy hét alatt megtanult olyan szepen enni velük, hogy csak lestem :)

2023. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!