Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek értenie kell a...

2 évesnek értenie kell a felnőtt érzelmeit ?

Figyelt kérdés
Ma nagyon kivoltam és elsírtam magam, de a fiamat nem érdekelte. Mondtam neki anya szomorú, mert ... Kértem jöjjön oda és vígasztaljon meg. Mintha észre sem vett volna. Mikor alakul ki az empátia? Szoktam neki mondani, ha pl mérges vagyok, vagy ha valami olyan van hogy boldog vagyok, de látszólag nem érti. Még nem beszél. Tudom van aki együttérző, és van aki később sem, de nálatok ez hogy alakult?
2022. dec. 10. 00:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

11!


Nekem van gyerekem. Nem az ő dolga, hogy vigasztaljon. Megteheti, de el nem várható. Pláne nem mondom azt egy két évesnek hogy jöjjön és vigasztaljon meg. Ha ő magától észreveszi, hogy valami bajom van és vigasztalni próbál, az normális. Akkor sem feltétlenül fogom elmomdani, mi a baj, mert egy ekkora nem biztos hogy érti és egyáltalán nem biztos hogy egyáltalán tudnia kell, vagy köze van hozzá. 10. Voltam

2022. dec. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell megértenie ennyi idősen. Még baba. Ha 2 évesen megértené az érzelmeket,sosem lenne hiszti,veszekedés. Kb 5-6 évesen èrti meg az érzelmeket és néha még akkor is magyarázni kell neki.
2022. dec. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%

A gyerekedtől ne kérd, hogy vigasztaljon meg. Kérd a férjedtől vagy akárki más felnőtt embertől.

Amúgy igen, 6-7 éves korra értik meg. De akkor se kérd a gyerekedtől, hogy téged vigasztaljon. Oldd meg egy felnőttel ezeket a bajaidat.

2022. dec. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
11: Ócska rizsa! Ha nincs is mindenkinek gyereke, de mindenki volt már gyerek, és ebből nagy hányad szenvedett inkompetens, szülőnek nevezett óriáscsecsemők miatt, akik olyan elvárásokat támasztottak, amit ők maguk sem képesek teljesíteni. A kérdezőnek erre a bugyuta, egocentrikus gondolkozásra az egyetlen mentsége, ha egy 14-18 év közti tinianya, aki még maga is gyerek a felelősségteljes gondolkodáshoz.
2022. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%
11, amikor a szülő a gyerekétől várja az érzelmi támogatást meg a pátyolgatást, azt parentifikációnak hivják, és nagyon súlyos mentális problémák okozója felnőtt korra. A fél magyar társadalom azért van olyan rettenetes állapotban, mert a pocsék házasságban vergődő anyjuk beléjük csimpaszkodott, nekik panaszkodott és tőlük várta, hogy a legjobb barátjuk legyen.
2022. dec. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Természetesen nem a gyerektől várom a vígaszt, csak a gyerek beteg és elkapott ez a sehogy sem tudok rajta segíteni érzés. Látta, hogy sírok és gondoltam elmagyarázom neki, hogy azért sír anya, mert szomorú, de ígérjük meg egymásnak, hogy minden rendben lesz. Remélem nem öltem meg a lelkét ezzel. Úgy nekem estetek.

Dobbants egyet. Igen! Valamit mondanom kell, mert az idegrendszere miatt olyan dühkitörései vannak, hogy lekaparja az arcom, mellkasom, és én nem bántom, csak megpróbálom elmagyarázni neki, hogy mérges vagy babám? Anyát nem szabad bántani, mert fáj, anya sem bánt téged ha mérges. Inkább dobbants egyet. Ez onnan jött, hogy szereti a macikat és láttuk egy mesében, hogy a medve mérgében dobbantott egyet.

Látjátok? Okoska milyen dilinyós, okoska dobbantana ezret csak látná, hogy jobbra fordul kicsit a beteg gyereke.

A kérdésem a következő. Ha mostantól nem vagyok dilinyós, és továbbra is elmagyarázom neki milyen érzelmek vannak és hogy reagálhatunk rá, és szeretem továbbra is ezt a gyönyörűséget, akkor mikor kellene kifejeznie, vagy viszonoznia, stb az érzelmeket? Írták, hogy még pici. Azt hittem, hogy valamennyire reagálnia kellene már azért. Az sem gond, ha pl nevet, vagy máshogy nyilvánul meg még?

Köszönöm a válaszokat! (Mindenkinek zöld ment. Félreértettetek szerintem.)

2022. dec. 10. 09:55
 17/21 anonim ***** válasza:
65%

"Vagy ha sír, mert nem sikerül neki valami, akkor mondom neki ne sírj, dobbants egyet, azzal elszáll minden. Akkor dobbant is egyet."


Tehát már 2 évesen azt sulykolod bele, hogy az érzelmeit nem kell megélnie, hanem tegyen úgy, mintha mi sem történt volna.

Te ezt a mintát adod, de elvárnád a gyerektől, hogy legyen empatikus? Ami a kora miatt eleve nonszensz, de ezzel a neveléssel soha nem is fogja tudni megélni a saját érzelmeit, és valószínűleg emiatt másokéra sem lesz fogékony.

2022. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ovis koromtól fogva, ahányszor csak mamám sírt vagy valami baja volt, erőszakkal magához ölelt, hogy vígasztaljam. Nem engedett el, hiába akartam menni. Csak ott álltam, mint a cövek, s vártam hogy elengedjen.

Ami annyira belém égett, hogy szinte bármilyen kis bántáson sírva tudok fakadni, hiába hogy nem akarok, a vígasztalási képességeim meg semmit se fejlődtek. (Hiába hogy pl akartam volna segíteni érzelmileg a barátjával frissen szakított szobatársamon. Nem tudtam.)

2022. dec. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%
17-es kérdező: szerintem több válaszban is leírták, hogy 5-6 éves kor körül reális, hogy igazán empatizàljon veled, de akkor sem elvárható, hiszen egy felnőtt gondjai általában szerencsére nem àtérezhetőek egy gyereknek (kivéve, ha arról van szó, hogy belerúgtàl az asztal lábába, és azért sírsz, mert fáj).
2022. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer. A rosszat meg elengedem, ezek szerint nem tudtam átadni az itt jelenlévő sok pszichológusnak, hogy mit szerettem volna.

Igaz! Hála a jó Istennek nem érzi amit én. Próbálom azért tartani magam, de van hogy őt nézem és látom nincs rendben, hetek óta csak a fejlesztés, mindent úgy, hogy jó legyen és van, hogy csak rosszabbnak látom, meg jönnek újak, és csak arra voltam kiváncsi, hogy egy átlagos 2 éves ebből mot fog fel, mikor érezne együtt.

Mindegy is, volt válasz.

2022. dec. 10. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!