Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak felnőtt "barátai" (nem...

Vannak felnőtt "barátai" (nem rokonok) az óvódás/ kisiskolás gyerekednek? Meddig nézed jó szemmel?

Figyelt kérdés

Tudom, elsőre furán hangzik, mert miért lennének felnőtt barátai egy kisgyereknek? Írok néhány példát.


Az alsó tagozat és az otthon közötti 10 perces séta útvonalamon lakott egy öreg néni, aki mindig kint ült a kutyájával. Minden hazamenetelkor megsimogattam a kutyát, beszéltem kb. öt percet a nénivel.


Óvódás unokatesómnak kukás barátja volt. Imádta a kukás autót és az egyik dolgozó rendszeresen integetett neki. Imádta azt az embert, mindig várta, hogy jöjjön a kukás autó és ment az ablakba integetni.


20 évesen én lettem a felnőtt "barát" egy alkalomra. Kollégista voltam. Utáltam a szobatársaimat, ezért kijártam egy játszótérre ücsörögni a hintán. Mellém ült egy kisfiú a másik hintára és kb. kifaggatott minden hülyeségről. Már kezdtem félni, mikor jön az anyja és tépi le a fejem, hogy idegenként beszélgetek a fiával, egy játszótéren, ahol semmi keresnivalóm. (Bp-n minden játszótéren kint van hogy 14 éven aluliak számára...) Közben anyuka végig mögöttünk ült egy padon, hallott mindent amit beszéltünk és eszében nem volt kicsinálni.


Szóval, kinél mi a határ? Jöhetnek példák.



2022. jan. 31. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha te mentél volna oda hozzá, akkor lehetett volna anyukának "oka" panaszra

Így semmi gond. Aranyos.

Személy szerint,vidékiként közeli, vagy kevésbé közeli ismerőshöz is átengedném, ha ő szeretne menni és szívesen látják.

Vagy akár szomszéd néni/bácsi, persze. Ha ránézésre úgy érezném hogy nem szimpatikus valaki, én is oda mennék erről megbizonyosodni.

Városban más a helyzet, ott csakis kizárólag a jelenlétemben, közterületen vagy akárhol, számomra/is/ szimpatikus emberrel állhatna le, de rengeteg múlik a helyzeten, amitől függ hogyan reagálnék..


Miért lennék felnőtt szemmel barát egy kisgyereknek?

Mert rengeteget tanulhat tőle a lelkünk az őszinteségről a fantáziáról , az önfeledt szórakozásról.


Egy kislány az óvodából odahívott a kerítéshez(játszótéren ültem, közvetlen mellette volt), pár mondatot beszélgettünk majd az óvónő rá szólt hogy menjen oda.

(Persze meg is értem)

Kaptam tőle egy betondarabot mert beszélgettem vele és jól esett neki. Megköszönte. Még mindig őrzöm pedig azóta lehet már középiskolás

2022. jan. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt felnőtt barátom mikor kicsi voltam. Az egyik rokonom nagybátyám volt. A másik meg apám barátja aki vadász volt. Ő sokat vitt magával engem vadászni.


A fiamnak is vannak felnőtt barátai, az egyik egy tűzoltó aki az oviba menet/jövet mindig beszél vele kicsit. Mert az út felől nyitva vannak a kocsi kapuk, mindig megnézte a fiam őket :) De amúgy ott mindenki kedves velem, sokszor már úgy kell nekem elhozni kézben :D

2022. febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, mind okés, bár ez nem barátság, inkább haverság jófejség.
2022. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!