Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek értenie kell a...

2 évesnek értenie kell a felnőtt érzelmeit ?

Figyelt kérdés
Ma nagyon kivoltam és elsírtam magam, de a fiamat nem érdekelte. Mondtam neki anya szomorú, mert ... Kértem jöjjön oda és vígasztaljon meg. Mintha észre sem vett volna. Mikor alakul ki az empátia? Szoktam neki mondani, ha pl mérges vagyok, vagy ha valami olyan van hogy boldog vagyok, de látszólag nem érti. Még nem beszél. Tudom van aki együttérző, és van aki később sem, de nálatok ez hogy alakult?
2022. dec. 10. 00:16
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem én is mikor sír, mondom neki gyere megvígasztallak. Fáj? Szomorú vagy? Tehát próbálom rávezetni.

Vagy ha sír, mert nem sikerül neki valami, akkor mondom neki ne sírt, dobbants egyet, azzal elszáll minden. Akkor dobbant is egyet.

2022. dec. 10. 00:20
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem kérdezni kell tőle, mit érez, hanem megmondani neki. Te tanítod meg neki az érzelmek azonosítását, azok nevét, kifejezésének módját és hogy hogyan kell rá reagálni. Amikor kiabál, mondd, hogy "most mérges vagy", és beszéljük meg (ez a megoldása), és lélegezz mélyeket (ez a megoldása). Amikor sír mondd, hogy "most nagyon szomorú vagy, ezért sírsz" és öleld meg, simogasd meg (ez a megoldása). Ha eleget találkozik ezekkel, és aztán amikor látja, hogy sírsz és mondod, hogy most anya nagyon szomorú, akkor ő is megölel és megsimogat. Te tanítod, nem vele születik.
2022. dec. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Másrészt nem a kétéves gyerek dolga a te lelkedet ápolgatni, hanem fordítva. Saját magadért csakis te felesz, felnőtt ember vagy.
2022. dec. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, már ne is haragudj, de ezt iszonyú rosszul csinálod.

1. Nem a kétévesed dolga téged vigasztalni. Az ilyen kisgyerekeknél a szülő kb mindenható, mindent is tud. Ha te arra kéred hogy ő vigasztaljon téged, esendőnek mutatod magad, hát össze is törted ezt a képet magadról.

2. "ne sírt, dobbants egyet, azzal elszáll minden" Na ezen kiégett a szemem. Őszintén ebből mit fog megtanulni? Semmit. Ha sír, akkor le kell vele ülni beszélni, kibeszélni a saját szintjén, hogy mi a baja. Nem baj ha ő még nem tud válaszolni. "Sírsz, mert szomorú vagy / Nem sikerül valami. Semmi baj. Anya is szomorú néha" Megöleled, megsimogatod, vigasztalgatod és rövid időn belül megnyugszik. Az amit te csinálsz, hát azt nem is tudom, minek nevezzem.

2022. dec. 10. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbb felnőtt sem érti a felnőttek érzelmeit. Anyaként rányomni ezeket egy 2 éves gyerekre pláne nem szabad. A te érzelmeidet te dolgozd fel. Amúgy pedig igen, az övéivel segítened kell neki, mert ez a dolgod anyaként.
2022. dec. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Azzal nincs baj, hogy elfáradtál, sírtál. De ne fakd ezt a terhet egy 2 évesre, hogy neki kelljen megvigasztalnia.
2022. dec. 10. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Na, és te miért nem dobbantottál egyet, amikor szomorú voltál, okoska? -.- Hiszen azzal elszáll minden!


Nevetséges ez az egész, egy kétéves gyerek, aki még az ÉN fogalmát és a többi ember, tárgy és az ÉN közti különbséget is csak kezdi kapiskálni, dolgozza fel pikk-pakk a saját negatív érzéseit és konstruktívan oldja fel a te negatív érzéseidet is. De téged, felnőtt emberként meg kell vigasztalnia ennek a gyereknek, mert nem tudod kezelni az érzéseidet egyedül. Kicsit kilóg a kettős mérce az elvárások terén. Nem te vagy a gyerek, hanem ő!

2022. dec. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Én másképpen közelítem meg a kérdező által felvázoltakat, mert nekem is van gyerekem. A kérdező nem arra gondolt, hogy a gyerek vigasztalja meg. Nekem is van kisfiam és pl, amikor sírt vagy elesett vagy megütötte magát, akkor megvigasztaltuk, mondtuk, hogy katona dolog és nem lesz semmi baj. Na ez az utóbbi ragadt meg a kisfiamban, hogyha sír valaki megsimogatja és azt mondja nem lesz semmi baj, vagy ha beteg meggyógyulsz. :)

Ő most már 4 éves elmúlt, de 2 évesen 100% nem beszélt és ezt ki sem fejezte. Nagyjából 3 éves kora körül, picivel után kezdett ez ráragadni, hogy ő is mondja, hiszen ezt a példát látja tőlünk.

2022. dec. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

6-7 éves korra elvárt az, hogy mások helyébe tudják magukat képzelni.

Nem, nem elírás.

Persze előtte is lehet, hogy már odamegy, megölel, "megvígasztal", de ezt kisebb életkorban még "csak" tanult viselkedésként teszik, nem érzik.

Gyermeklélektan

2022. dec. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

"Mondtam neki anya szomorú, mert ... Kértem jöjjön oda és vígasztaljon meg. "


Nem egy 2 éves gyerek dolga az anyja vigasztalása. Sőt, alapvetően soha nem a gyerek dolga.

2022. dec. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!