Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi mesét olvastok esténkén...

Mennyi mesét olvastok esténként a gyereknek?

Figyelt kérdés

Amikor még pici volt azt hittem elolvasok neki majd egy mesét és kész. Most 4 évesen, legalább 3at el kell neki olvasni, ma konkrétan 8kor kezdtük, és csak nemrég hagytuk abba.

Tud valaki valami módszert ehelyett? Tévén nem akarom hogy nézze mert este káros, a zene meg nem érdekli.


2021. nov. 23. 22:24
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

19


Fejleszti a képzeleterőt, a kognitív képességeket, ezáltal segít megérteni a gyereknek a világot. Továbbá segíti a kötődést, bővíti a gyerek szókincsét.


Én nagyon örülök, hogy az édesanyám mindig olvasott nekem éjszaka, még ma is kellemes emlékeim vannak erről.

2021. nov. 28. 20:48
 22/22 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem meg az a korlátolt, aki egyből jelzőkkel illeti a másikat, amiért az valamit másképp mer csinálni, mint ő.. Az a korlátoltság, hogy azt képzeled a mese olvasás teljességgel elengedhetetlen egy gyerek egészséges fejlődéséhez, mintha csak így lehetne fejleszteni a gyerek képességeit. Mint azt említettem, nem érdekel és nem is köt le minden gyereket a mese! Ahogy az én lányomat se. Mi a francnak kellene erőltetni?? És nem, nincs semmilyen hátránya belőle, nem kevésbé fejlettebb, sőt lemaradva sincs azokhoz a gyerekekhez képest, akiknek olvasnak.

Nem tudom miért nem lehet elfogadni és tiszteletben tartani a másik véleményét/álláspontját. 🤷🏻‍♀️


Amúgy meg nyugodtan nyomkodjátok csak agyba-főbe a piros gombot, a gyk-s közönség úgyis csak erre képes, ha valaki nem azt írja, amit ő látni szeretne. A véleményem attól még ugyanaz.

2021. nov. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!