Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi mesét olvastok esténkén...

Mennyi mesét olvastok esténként a gyereknek?

Figyelt kérdés

Amikor még pici volt azt hittem elolvasok neki majd egy mesét és kész. Most 4 évesen, legalább 3at el kell neki olvasni, ma konkrétan 8kor kezdtük, és csak nemrég hagytuk abba.

Tud valaki valami módszert ehelyett? Tévén nem akarom hogy nézze mert este káros, a zene meg nem érdekli.


2021. nov. 23. 22:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Soha nem olvastam neki 2,5 órán keresztül esti mesét. Az enyém már az első után bealudt.
2021. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
1 mese és annyi.De,ha rossz volt,akkor egyet sem.Ezzel tudom zsarolni is,mert nagyon szereti a meséket.
2021. nov. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
1 mese, elköszönés és ennyi. Ez a módszer. Nemet mondani.
2021. nov. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Miért kell elaludnia, mire kijössz? 4 évesen meg tudja csinálni, hogy fekszik és elaltatja magát. Csak határozott szülőnek kell lenni és tenni a dolgod. Aludhat arra is, hogy hallja, hogy zuhanyozol, vagy az apjával beszélgettek kint a másik szobában. Szerintem a legtöbb gyerek így alszik.
2021. nov. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A fiam nem alszik el rajta soha, 3 mese van, 2,5 éves nem hosszúak Bogyó, Maszat, Boribon
2021. nov. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%
1 mese, éneklés és kimegyek, megszokta már, nagyon ritkán kér még mesét, jobb napjaimon ilyenkor olvasok is neki még ameddig gondolja. Vannak könyvek a párnája alatt egyébként, sokszor látom a kamerán, hogy ő még mesél magának miután kimentem a szobából. Egyébként 3 éves, egyedül alszik el 7 hónapos kora óta, nem kell őriznem.
2021. nov. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

3-4

Mesél az erdő című könyvekből egyet, 1 Boribon, 1 Bogyó és Babóca, 1 Kufli.

Általában.

5.5 éves.


Ezeket a meséket már kívülről tudja.

2021. nov. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
1-2 mese, attól függ, milyen hosszúnak.
2021. nov. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
2-3 rövidebb, vagy 1 hosszabb 1 rövidebb. 3 éves, de nekem nem alszik el rajta. Mese után kell még egy kis idő neki. Általában még ki kell magából beszélnie 1-2 dolgot, ami benne maradt a nap folyamán, és csak utána alszik el, úgyhogy én mese után őt hallgatom.
2021. nov. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A mi fiunk 3 éves. Pár hete még a Boribon volt a kedvenc, akkor négy könyvet kellett olvasni belőle, de azok ugye nem hosszúak. Pár nap után kívülről tudta őket, ő olvasta helyettünk is. Mostanában Bogyó és Babóca van, abból kettő vagy négy mesét olvasunk, attól függ, mennyire húzódott el a fürdés.

Hasonlóan az előző válaszolóhoz, a mi fiunk is mese után még kibeszéli magából a napi történéseket. Valamelyikünk mellé fekszik kicsit, ott a sötétben még mondunk neki pár verset, aztán kijövünk, ő meg elalszik magától.

Néha meg kell fenyegetni, ha nem pakol össze, akkor nem lesz mese, és ez szokott működni, mert imádja a könyveket.

2021. nov. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!