Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy évszakra (pl. őszre) 1...

Egy évszakra (pl. őszre) 1 pár cipőt vesztek egy 1 - 1,5 év körüli gyerkőcnek v. többet is? Olcsóbbat v. drágábbat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 10:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hál Istennek nekem nem kell cipőre költenem mert ajándékba kapjuk őket:) Van a rokonságban két kisfiú is akiktől maradtak le cipők szóval nekem ilyen szempontból nagyon szerencsém van. Kapásból most 30 pár cipőnk van itthon amiből 10 teljesen új és sok közte olyan amit rá se tudok adni a gyerekre mert már vagy kinőtte vagy amikorra hordhatná (nyári szandi v. téli csizma) addigra kinövi. Úgyhogy kénytelen leszek eladni őket. Most van egy amit különösen sajnálok: Egy 20-as Adidas kiscipő, anyósom vette a gyereknek hogy majd jó lesz rá, de mire megtanult járni kinőtte :S Úgyhogy csak áll a szekrényben, tegnap próbáltam beletömni a lábát de nem ment bele:S Akinek esetleg szüksége lenne olcsón szép kiscipőkre (főleg fiúsakra) az írjon mert én tele vagyok cipővel:) 20-tól felfelé azt hiszem 26-27-ig vannak a méretek.
2010. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezért kérdeztem. Most kapott egy szép átmenetit, de ezt is sajnálom a játszótérre használni, uh. lehet, hogy kap még 1 olcsóbbat v. veszek neki használtan. Gondolom egy ekkora gyerkőc még nem nagyon tudja elnyűni.

Télre meg majd úgyis kell egy vastagabb.

Kész anyagi csőd ez a cipővásárlás...... :(

2010. szept. 3. 14:13
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem érdemes óvni a drága átmeneti cipőt, mert hamar kinövik. Az ilyen babák kb. 3 hónap alatt kinőnek egy cipőt, tavaszra úgysem tudod már ráadni. Addig, meg szerintem még a játszóra is hordjon jó minőségű cipőt, ami a legjobb a lábának. És szerintem ilyen idősen, pont a gyors kinövés miatt elég egy cipő, de az legyen jó minőségű. Télre, márcsk az évszakváltás miatt is új kell majd. A használtat meg nem ajánlják az orvosok, mert az a cipő más gyerek lábához idomult, így a te gyereked lába már nem tud benne olyan szabadon mozogni, így nem egészséges. Szóval, ha anyagilag megengedheted, vegyél 1 jót. Én ajánlom a D.D. Step márkát, kívül-belül bőr, rugalmas a talpa és még nem is a legdrágábbak közül való, szerintem jó minőgégű, 7000,-/pár.
2010. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk úgy, hogy egyet, de azért ez így nem teljesen fedi a valóságot. Pl. most őszre egy sportcipő és egy gumicsizma van használatban. Szóval CIPŐT tényleg csak egyet veszek, amit rendszeresen használ, de a gumicsizmával meg úgy vagyok, hogy az egy speciális lábbeli, ami csak ritkán kell (remélhetőleg). Ha víz van kint, akkor azt hordja, így nincs abból gond, hogy beázik az az egy sportcipője. Illetve van benti "cipője" de az inkább nem is cipő, csak egy papucs (gumiklumpa). Igaz, az én fiam nagyobbacska, már elmúlt két éves.


A minden nap hordott sportcipő se nem olcsó, se nem drága nálunk, olyan közepes. Nem kínai, mert hát ugye tényleg minden nap hordja, de nem is méregdrága, olyan 5000 forint körüli összeg szokott lenni, Humanic-ban vagy Deichman-ban vagy hasonló helyeken szoktam nézni.

2010. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Az én kisfiam 1 éves kora körül csak Siesta cipőt kapott. Nem vagyunk túlságosan eleresztve anyagilag, de annak idején az én szüleim is kigürizték nekem, gondoltam az én gyerekem is megérdemli:) Persze fontos tudni, hogy eleve 2 gyereknek vásároltam (akkor már dolgoztunk a kistesón:)) és igyekeztem körbenézni, hogy akciósan vásároljak. Sokan szeretik pl. kisfiúnak a kék, kislánynak a rózsaszín cipőt megvenni, így nekünk az első cipőink mind zöldesek, mert az maradt meg a boltban:) Viszont a színük nem ront a minőségükön, a gyereket meg nem egy nagy kaland hozzáöltöztetni:)

Én a helyedben most legfeljebb egy gumicsizmát vennék, addig amíg az átmenetit tudja hordani, télre úgyis kell legalább 2 párat venned, egy jobban (kinti játék, séta) és egy kevésbé (autós közlekedés, bevásárlóhelyen tartózkodás) béleltet. Sőt! Nagy esély van rá, hogy a hideg idő alatt nem is lesz elég egy méret...

2010. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

2 éves fiamnál eddig így alakult:

Tavaly nyáron kapott egy félig zárt, jó minőségű szandált.

Ősszel 1 félcipője volt.

Télen volt neki 2 bakancsa, 1 szép, jó minőségű, kimenős, és egy itthon játszós, mivel családi házban lakunk. Illetve volt 2 csizmája, ugyanilyen felállásban.

Tavasszal vettünk neki egy sportcipőt, azt hordja most ősszel is. És volt neki egy itthoni játszós, amit nem sajnáltam, hogy lerúgta az orrát.

Nyárra is használtuk a sportcipőt, hűvösebb időkben. Illetve van/volt neki 3 szandija, 1 kimenős, 1 játszós, 1 benti.

És mamusza is van neki mindig itt bentre.

2010. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés...

14 hónapos a lányom, tegnap vettem neki cipőt.

Meg egy mamuszt itthonra a kőre.

De éppen azon törtem a fejem, hogy esőben és sárban az udvaron mit adok majd a lábára??Azt hiszem kell majd még egy pár cipő.

2010. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az én lányom két és fél éves. Mindig kettőt veszünk. Egyet "utcára" vásárolni stb, és egyet a bölcsibe járáshoz.

De rokonoktól kaptam cipőket, így még marad egy játszós is.

2010. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!