Hogy vesztek el dolgokat a gyerektől, hogy az ne durván "kitépem a kezéből" helyzet legyen?
Ha mondjuk a kezébe kerül valami "nemnem" dolog, pl kiszedi a mosogatógépből a vajazókést vagy egy villát és megindul vele a szaladgálni, akkor nem kérdés, hogy utánamegyek és egyből kiveszem a kezéből. De ezt hogy tudom összeegyeztetni azzal, hogy a játszótéren pl azt mondogatom neki, hogy nem tépünk ki játékot más kezéből? A példamutatásom sokszor nem felel meg ennek. Ha valami olyan dolog van, akkor én igenis kiszedem a kezéből, nem várom meg türelmesen és kérem szépen, hogy adja oda.
Ezt hogy csináljátok jól? :D
Kedves 6-os válaszoló!
Én írtam a cserét, és - ha hiszed, ha nem - nálunk működik. A kezdetektől így csináltuk, most 1 éves, már ő is alkalmazza más gyerekekkel a játszótéren. Én abban hiszek, hogy a befektetett "munka" megtérül idővel, szívesen áldozok erre a "tutujgatásra" nettó 10 másodpercet.
Kérdező:
Nem mondom, hogy sosincs belőle balhé, hogy nem játszhat a késsel, csak mondjuk a kanállal, de ez az élet rendje. Én sem lennék boldog, ha valaki a csokim helyett salátát adna, hogy az sokkal egészségesebb, azt egyem inkább, de végső soron mégsem éhezni hagyott, hanem kaptam valamit helyette. (csak egy példa, hogy a gyerek szemszögéből is lássuk kicsit, légyszi senki ne kapjon vérszemet, hogy "párhuzamot vonok" a késsel játszás és az éhezés közé, köszi 😁)
"Én abban hiszek, hogy a befektetett "munka" megtérül idővel, szívesen áldozok erre a "tutujgatásra" nettó 10 másodpercet."
Hát nem tudom, nem ismerek embert, aki ezt komolyan tudja csinálni. Ez olyan elmélet, amit mindenki tud, de elmélet. A gyakorlat meg az, hogy kiveszed a kezéből a kést mielőbb és mész tovább, mert dolgod van.
De mi dolgom van, ami olyan sürgős? Megyek főzni mondjuk, letartalékolni a tűzhelyet? Akkor elveszem a kést, letartalékom a tűzhelyet, majd visszamegyek a gyerekhez a késsel. Megmutatom neki, elmondom, hogy azért vettem el, mert veszélyes. Ez a konyhai fiókba való, igazi játékok pedig a dobozában vannak. Menjünk, keressünk ott valamit.
Vagy csak lerendezem annyival, hogy miközben elveszem tőle, mondom neki: "Ez veszélyes, kérem". Megyek a dolgomra, majd vissza a gyerekhez és keresünk neki játékot. Vagy adok neki tanácsot, hogy hol keressen játékot a kés helyett. Esetleg kap helyette jobbhíján egy fakanalat, műanyagtálkát/poharat, ha nagyon nem tudok elmozdulni.
Vagy a kulcsos is jó példa. "Kérlek, vigyázz rá, míg cipőt húzunk a tesóknak is. Kész is, kérem szépen."
Megtanulják előbb, mint utóbb. Csak türelmesnek kell lenni.
Viszont aki annyi időt nem tus vagy nem hajlandó a gyerekre áldozni, az ténylet gondolkodjon el a szülőségen.
Én is cserélek ha nem akut eset,felajánlok neki valami erdekesebbet ami neki való.
Ha közvetlen veszèlyben lenne,kikapnám a kezéből,nem bànnám ha utána sírás lenne.
Nàlunk is működik a csere.
2. Gyerek 16 hónapos
Jàtszón úgy megy valakihez, hogy màr adja a cserealapot.
Kés esetèben ordítok, hogy tedd le azonnal🤣
Ha utánamehyek elkezd futni, ha elkérem jön felém és félek beleesik a késbe.
NIlván valahoy megkaparintja a legnagyobb húsvágót.
( a csepegtetőről, vagY meglepetés, már felérem a pultot eset volt)
Leteszi hál égnek.
Amúgy elkérem és mas fele terelem, vagy cserélwk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!