Mi az a pont, ami után már furcsa ha a kisfiú nagyon lányos dolgokat szeret?
A négy éves fiam alapvetően fiús, játékban és viselkedésben is. Viszont egy fél éve nagyon elkezdett lányos dolgok iránt érdeklődni. Ha övé lenne a választás, akkor barbis mesét nézne, rózsaszín unikornisos ruhákba járna, körömlakkot hordana, meg ilyenek.
Tudom, hogy vannak ilyen korszakok, nem is piszkáljuk emiatt, nem akarjuk lebeszélni a dolgokról - nyilván nem lakkozzuk a körmét.. 😄 De felmerült bennem, hogy tudja esetleg valaki, hogy mi az a pont, ami után érdemes lenne jobban odafigyelni erre?
És nem, nem amiatt kérdezem, mert ki akarom nevelni belőle ezt, így aki azt válaszolná, hogy azonnal “térítsem át a fiús dolgokra”, ne is írjon.
Csupán kiváncsi vagyok, hogy pszichológiailag ez most mit jelenthet.
A kérdésedre nem tudok válaszolni viszont én egy nagyon fiús lány voltam.
Oviban is csak fiú ruhákba mentem csak fiús játékaim voltam. Suliban sem változott a dolog.
Aztán úgy 7.osztalyban kB én lettem a legnagyobb díva 🤔😁 azóta sem megyek el smink nélkül sehova, imádom a nőies ruhákat és rózsaszín mániám lett.
Ezt csak azért írtam hogy van ilyen is.
Köszönöm mindenkinek! Hasonlóan gondolom, hogy ez időszak lehet.
Kiváncsi vagyok mi lesz ebből, mert nyilván szokatlan, mert még nem volt ilyenben tapasztalatom.
Én a mai napig nem érzem magam “nőies nőnek”, nem is boldogulok túl jól a lányos társaságokban..
Igen, láttam a babakocsis kérdést, de nem olvastam el. :) Inkább csak eszembe jutatta, hogy én is feltehetném az én egyéni kérdésem.
Szerintem kár ezen rágódni.
Gondolom akármilyen is lesz igyis úgyis szeretni fogod :)
Minden változhat. Minden korszak más és más.
Ha ő most ezekkel szeret játszani, hát tegye. Az a lényeg h boldog legyen és azt tehessen ami boldoggá teszi :)
Kisgyermekekkel kapcsolatos a végzettségem. Megnyugtatlak én is: kb hat / hét éves korig életkori sajátosság az uniszex jellege a játéknak, játéfolyamatoknak, játékszerek használatának.
Ennek ellenére természetesen érzékeli az óvodás, hogy vannak tevékenységek, melyek inkább apukájára, más tevékenységek anyukájéra jellemzőek, és azt is, hogy lányok, illetve fiúk többnyire mivel szoktak játszani, épp ezért a legtöbb gyermek a saját nemére jellemző módon játszik - többnyire.
Azonban kb hat éves korig szívesen kipróbálnak sokféle játékot, oly módon, hogy kevébé érzik hangsúlyosnak a játékválasztás során a nemi jelleget mint tipikust (ha a szülői, és/vagy társadalmi nyomás nem túl erőteljes pl a kinézetben, viselkedés vonatkozásában, akkor e téren sem ismernek erős hatásokat az ovisok, ami szintén természetes, pl a 6 éves fiú ha festi a körmét, az neki inkább csak játék és tapasztalatszerzés).
(Nem beszélve arról, hogy természetesen léteznek uniszexjátékok és érdeklődések is.)
A nemi identitás és nemi orientáció 6-7 éves korban rögzül egyébként. Tehát nem is annyira az a lényeges, hogy milyen pontig mehet el a játéka nemi értelemben -inkább más vonatkozásban számít, értelemszerűen addig mehet el a játéka, amíg önmagára és másokra nem veszélyes-, hanem hogy hány éves korig nincs jelentősége.
A fentiekből következően kb 6-7 éves korig nicns jelentősége, onnantól viszont utalhat arra, hogy a fiúnak született gyermek lánynak érzi magát, illetve a lány: fiúnak.
Hét éves korban érdemes elgondolkodnia a szülőknek a kérdésen. De attól még, hogy EGY KISSÉ (HA csak egy kicsit) a másik nemre jellemző vonásokhoz IS kötődik egy hét éves, vagy idősebb, ÖNMAGÁBAN MÉG NEM feltétlen utal sem transzgender jellegre, sem feltétlenül homoszexualitásra / biszexualitásra.
Nyilván alapvetően más kérdéskör a felnőttek részértől az erőltetés, ami pl jelenleg Kanadában sajnos igencsak előrehaladott (LMBT-mánia, a transzgender jelleget sajnos erőltetik Kanadában kb 20 év óta -téves pszichológiai alapokra hivatkozva-, veszélyes szinten, pl szülői beleegyezés nélkül hormonkezeltethetik magukat a gyerekek Kanadában, pedagógusok, pszichológusok nyomására, kiskamasz korban pedig szülő tudta nélkül máűr átvarrathatják a saját nemiszerveiket a gyerekek, az orvos nem köteles a szülőt tájékoztatni erről. Kanadai magyarok számoltak be erről, könyv is jelent meg. Remélem, nem jön át ide Magyaro-ra ez a téveszmés és káros kanadai rendszer...)
A HATÁR szót elírtam "hatás"-ra,
most korrigálom:
"(ha a szülői, és/vagy társadalmi nyomás nem túl erőteljes pl a kinézetben, viselkedés vonatkozásában, akkor e téren sem ismernek erős HATÁROKAT az ovisok, ami szintén természetes, pl a 6 éves fiú ha festi a körmét, az neki inkább csak játék és tapasztalatszerzés)"
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!