Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az anyja miért bünteti a...

Az anyja miért bünteti a gyereket nálunk a tanulással?

Figyelt kérdés

A párom első házasságából van egy kislány. Minden pénteken jön és vasárnap estére visszük vissza.

A gyerek 2. osztályos. Sosem dolgoznak pl matekból a munkafüzetbe de napi 10 feladatot kijelöl az anyja h oldjuk meg, "szorgalmi" szerinte de a tanár le se sz.rja. Matekból is, írásból, nyelvtanból és olvasásból is ad feladatot. Kitűnő tanuló nem kihívás neki, csak rutin.


Már a gyerek is mondja h minek csinálja ezt az anyja. Ebben a tanévben kezdte ezt el, de úgy döntöttünk, hogy maximum vasárnap mielőtt hazamegy, amit arra a napra jelölt ki, azt fogjuk megoldani. A kislány nem a szeret tanulni. Hétközben nem kell neki iskola után, csak ha dolgozatot írnak. Egyértelműen élvezi, hogy nálunk ezt kell csinálni, pedig a kislány tudja, hogy az anyja jelöli ki és tényleg felesleges. (Pl múlt héten az elsős munkafüzetben is dolgozni kellett.) Már az első hullám alatt is ez volt az online tanulással. A nehéz feladatokat mindig velünk kellett csinálni. Olyan undorító ez...


2021. jan. 27. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Ennek semmi értelme, csak jól megutáltatja vele az adott tudományterületet, még akkor is, ha alapjáraton mondjuk érdekli a gyereket.
2021. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekek nem szeretik azt csinálni ami kötelező.. Jobban tenné anyuci ha inkább érdekességeket mutatna a gyereknek olvasásból/természetből stb.. Ha valami érdekelni fogja akkor magától (szívesen) fogja csinálni később jobban utána nézni/olvasni.. Esetleg megalapozhatja a későbbi érdeklődést, mert ezzel a “módszerrel” tényleg csak megutálja a gyerek.

Én pl.: 2.os koromban rengeteget foglalkoztam infóval (apukám miatt) később is ebben helyezkedtem el.

2021. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

“Az anyja miért bünteti a gyereket nálunk a tanulással?”


Honnan tudjuk, talán beszéljétek meg vele? Még egy semmire se jó "szapuljuk együtt az exet a neten" kérdés.

2021. jan. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Istenem..


Nem bünteti, hanem gyakoroltatja, szerintem ehhez a rutinhoz jó, ha hozzászokik, egyébként miből gondolod, hogy nem pont ezért kitűnő??

2021. jan. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Fura a lànyom 4 osztályos és kitünö tanuló de direkt soha nem gyakoroltam minden hétvégén ,így is ment neki minden.néha unalom élén ki nyomtatók neki ha szeretné matek gyakorlott azt megcsinálja azt kész.
2021. jan. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Én nem csinálnék belőle problémát. A gyereknek megmondanám, hogy annyit csináljon belőle, amennyit jólesik. Az anyjának meg azt, hogy a láthatás ideje alatt játék és közös programok vannak. Egy másodikas gyerek hét közben simán meg kell, hogy tanulja a leckét. AZ ANYJÁNÁL.

Amúgy nyilván lennék én rugalmasabb is, meg megértem, hogy tanulni is kell, de ha a másik szórakozik velem, én is behúzom a kéziféket és megmondom, hogy övé a felügyeleti jog, vagyis az ő felelőssége, hogy a gyerek tanuljon, nem az enyém. És azért, mert nem tanulok vele, úgysem vehetik el a láthatási jogomat. Aminek természetesen minden percéhez ragaszkodom.

2021. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Úristen utolsó, te valami borzalmas szülő lehetsz..


A láthatás nem játékról és pihenésről szól, hanem arról, hogy a másik szülő is részt vehessen egy aprócska részben a gyerek életéből. Majd biztos napi 5-6 óra suli, 2 óra különóra, 1 óra házi után fog anyuka munka után gyakorolni a gyerekkel.. dehogy, kaját csinál, házit ellenőriz és a gyerekével beszélget, játszik, személyes kapcsolatot ápol. Hét végén pedig az egésznapos “szabadidőből” 30 percet kell rászánni a gyakorlásra, hogy a készülés rutin legyen, különben felsőben a gyerek majd koppan és csak lesnek, miért zuhant a tanulmányi eredménye. A szorgalom a legfontosabb, amit az iskolában el kell tudni sajátítani, leginkább alsóban, különben tehernek fogja megélni később.


Egyébként 10 alsós feladat kb 30 perc egy kitűnő, okos gyereknek.


Nagyon tetű dolog annak a nevelési módszerét keresztülhúzni lustaságból(nem akarsz 30 percet a gyerek mellett ülni és dicsérni, bátorítani) és belebeszélni, hogy ez büntetés. Normális szülő jót akar a gyerekének, pláne aki tisztában van a mai iskolarendszerrel, a szorgalomnál nincs fontosabb.

2021. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Kompromisszum: Legyen egy pihenő napja. A másik nap meg rendben, gyakoroljon, de értelmes feladatok legyenek, ha lehet játékosnak, pl rejtvény, labirintus, meseolvasás. Egyébként a társasjáték is nagyon fejleszt. A brain box nevű pl észrevétlenül tanít és a memóriát is fejleszti.
2021. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Velem is ezt csinálták gyerekkoromban. Mindig plusz feladatok, volt hogy anyám még “dolgozatot” is iratott velem itthon, osztályozta is. Kitűnő tanuló voltam, azonban ennek az elmebeteg módszernek köszönhetően 19-20 éves koromra teljesen kiégtem és az egyetemen már a minimumot is épphogy csak sikerült elvégeznem, 10 perc türelmem sem volt a tanuláshoz. Egy életre meggyűlöltem. Ehhez vezet az anyuka módszere, de ő erre sosem fog rájönni, ha mondjátok neki, akkor sem. Majd a gyerek talán fellázad egyszer.
2021. jan. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem anyukádat kellene okolnod, a normális szülő kikérdezi a gyerekétől az anyagot, hogy az tudja e(mondjuk ezt osztályozni..)


És gyakoroltatja pár percet, mert írásban és mellé kimondva(hangosan mondd, amit írsz) egyszerűen könnyebben beépül a tudás a megszokott mozdulatsorral(szavak leírása). Erre épít sok gyerekeket fejlesztő torna is, mondókázás a megszokott mozdulatsorra.


Egyébként ha egyetemen, pláne nehéz szakon a minimumot elvégzi a gyerekem, már túlszárnyalja az elvárásaimat és roppant büszke leszek. Persze akkor is, ha csak szakmát szerez 2essel:)


Felnőttként 20 körül a legtöbb egyetemistának nincs türelme a tanuláshoz, mert ott a felnőtt élet, az egyedülélés, párkapcsolatok, kiterjedt baráti kör, esetleg munka, szabadság, még csak most szakadt rájuk, hozzá kell szokni mindhez, ilyenkor ha valakinek nincs rutinja, nem tud teljesíteni(pl nekem hiányzott a rutin, azért ment rohadt nehezen, pedig ami rutin volt és utáltam, ráhajtani a takarót az ágyra, azt mindig megcsináltam)

2021. jan. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!