Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Körömlakk 4 éves kislányra?

Körömlakk 4 éves kislányra?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek? Kilakkoznátok neki, ha kérné?

Az én lánykám 4 éves, nagyon öntudatos kislány, szeret öltözködni. Megkért rá, hogy neki is lakkozzam ki a körmét, amikor a sajátomat is csináltam (nem piros :-) )

Én szoktam magam sminkelni, körmöt lakkozni, stb. szóval ő ezt látja.

Van világosrózsaszín meg átlátszó és szolidan csillámos lakkom, szerintetek nem nagy gáz, ha valamelyikre hagyom magam elcsábítani? Vagy hülyének nézik ilyennel szülőt és gyereket? Mi a tapasztalatok, véleményetek?


2010. aug. 10. 18:06
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kilakkozta anyukám a körmömet kislánykoromban. Persze csak kis babarózsaszínre, világoskékre, átlátszóra meg hasonló színekre. Szerintem nincs abban semmi, ha néha-néha kifested a körmét. Csak oviba, később iskolába ne vidd úgy. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy okos kiscsaj. Meg fogja érteni, hogy az oviban miért nem szabad.
2010. aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 20 L voltam.
2010. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:
18.14-es-es miért érzek rosszallást a válaszodban? :-D (Szerinted én 14 évesen szexeltem, azért, mert 30X évesen lakkozom a körmöm, és meghatódom azon, hogy a kislányomnak mennyire tetszik???)
2010. aug. 10. 18:17
 14/55 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kisfiam van,de ha lányom lenne,és főleg,ha kérné,tutira kilakkoznám,ha acetonmentes körömlakk lemosóval mosod le,akkor meg pláne nem lesz baja.Amúgy van egy unokaöcsém, még ovis volt,mikor együtt laktunk velük,addíg visított,amíg ki nem lakkoztam a körmét,kiválasztott egy neon zöld színűt,és másnap osztottak a szüleinek, hogy talán nem kéne e kisfiú körmét lakkozni,anyuka!!! :)
2010. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
100%

Mi szoktunk lakkozni. Amilyen szint valaszt. Kaptunk a Mamatol arcpirositot, szemhejpudert...o nem szereti de annal jobban szeret engem pingalni. Lemoshato, hat jatszunk es hagyom. Ez csak jatek ebben a korban es a gyerekek utanozzak a felnotteket. Nekik miert is nem lehet ha nekunk igen? Ezt mar egy 7 evessel beszeltem meg, hogy ez nem franko...mennyi dohanyzo gyereknek jatsza a gyereke azt, hogy dohanyzik? Szinte mindnek!!!!!!

Hanyan probaltunk mumelleket csinalni magunknak zoknibol, vattabol (kinek mi jutott eszebe) stb.

Szerintem semmi gond nincs azzal, hiszen nem allando az, hogy lakkozzuk a kicsi lanyunk kormeit. Ahogy csoki, edes udito vagy chips sincs minden nap! Sot, akar minden heten!

2010. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim válasza:
93%

Nem, nem ebből lesznek a plázacicák.... Lakkozd ki nyugodtan ;)

Bevallom, én még néha az oviba is sminkben jártam, mert akkor úgy tetszett, de később iskolába már soha. Most egyetemre járok, de közel sem vagyok a plázacicákhoz. Szépen öltözködöm, figyelek magamra, de semmi mű nincs rajtam, sminkelni is csak bulikba szoktam. Tehát nem azzal teszel jót a gyerekednek, ha megtiltod az ilyen apróságokat.

2010. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat dohanyzo szuloket akartam irni csak 1000 fele figyelek...
2010. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%

Hát látom kétfelé szakadtak a válaszolók.

Semmi baj nem lesz abból, ha otthon kilakkozod. Én csak alkalmakra sminkeltem magam, hétköznapokon nem, de azért volt itthon minden kellék. Az én lányaim is kérték, főleg a körömlakkot. Volt, hogy hét végén (főleg a nagyobbik) teljes sminket kért. Játéknak vettük az egészet, kisminkeltem, és utána órákig nevettünk, főleg a lányom a tükör előtt állva. Rengeteg bohóckodós fényképet készítettünk, a kisebbik lányom direkt túlzott sminket kért, valódi bohócosat. Mégsem ártott sem az egyéniségüknek, sem az erkölcsüknek. A nagyobbik most a 21. évében van, max. színtelen, körömerősítőt használ, a első barátjával 18 éves kora után járt, szakítottak, most 1,5 éves kapcsolata van a 2. fiújával. Érettségi uán a 2. szakmát tanulja. A kisebbik 16 éves, komoly, koránál érettebben viselkedő gimis, gondolom a nővére hatására, egyáltalán semmi sminket nem használ, még lakkot sem. Egyik sem plázacica, háziasak itthon, de kicsi koruk óta mindent együtt csináltunk. Még a sminkelést is. Ezzel együtt mindkettő komplett ebédet tud készíteni, ha szükséges, a szobájukat nekik kell rendben tartani. Legtöbbször a sajátjuk után a többi közösen használt helyiséget is végigtakarítják. Nevelés kérdése, és nem egy ártatlan lakkozásé. Én kiskoromban rúzst kértem a számra otthon. De lenyaltam és nem ízlett.

2010. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Hány kisfiú áll/állt be az apja mellé, kér borotvahabot, aztán eljátsza, hogy borotválkozik? Nagyon sok. És mégis normális, tisztességes férfiak lesznek/lettek.
2010. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
96%
Jaj, hát még pici lány! Miért baj,ha az anyukájára akar hasonlítani? Ez teljesen természetes. Ettől még nem lesz rib*nc felnőttként, vagy nem lesz rossz tinilány! Ez csak az azonosulás jele az azonos nemű szülővel, teljesen természetes reakció- jár a ruhádban, magas sarkú cipőben, és természetes, hogy tetszik neki a körömlakk. SEmmi baja nem lesz tőle! Csináld csak meg neki nyugodtan, és közben bezélgess vele, milyen egy szép nő - még az ízlését is alakíthatod! :))) Nőcis program! :)
2010. aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!