Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok szülő miért hagyja, hogy...

Sok szülő miért hagyja, hogy a gyereke állandóan kiabáljon, visítson?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a gyerekek játék közben hangosak, nem is ezzel van bajom, hanem amikor a gyerek 0-24-ben üvölt, sikít, csak kiabálva képes kommunikálni minden helyzetben. Ilyenkor miért nem szól rá a szülő?

2020. szept. 14. 22:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
19: Gondolom magadból indulsz ki!
2020. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

A húgom gyerekei is hangoskodnak, de ha tesóm szól nekik mondjuk a boltban, hogy halkabban, akkor szót fogadnak.

Kezdem azt hinni egyébként az eddigi kommentek alapján, hogy kizárólag a nevelésen múlik, tud-e viselkedni a gyerek. Mert lehet csendesebb, lehet hiperaktív a gyerek, bizonyos helyzetekben akkor is tudnia kellene viselkedni, akármennyire is kicsi. Főleg 3 éves kor felett lenne illendő, ha mondjuk apa és anya megtanítanák neki, hogy van, amikor csendben kell maradni... És most nem a játszótérre meg az ovira gondolok, hanem kórházra, boltra, stb.

2020. szept. 15. 19:51
 23/23 anonim ***** válasza:
78%

Az alaptípus nem a nevelésen múlik. Én írtam, hogy a gyerekem hangos. Hangosabban beszél másoknál, ezt próbáltam elnyomni, leszoktatni, nem lehet, nem ezt a példát látja, én csendes vagyok, halkan beszélek.


Viszont ha itthon a családi házban örül, játszik, vagy olyan helyen, ahova ez való, nem fogok rászólni, hogy halkabban örüljél már, vagy ne játssz hangosan. Ez nevelés kérdése. Boltban nem kiabál, orvosnál, ügyintézésnél suttog. Ez is nevelés kérdése. Ha átjönne a szomszéd, hogy a gyerekem hangosan sikongat örömében játék közben, biztosan nem mondanám, hogy jajj elnézést, rászólok, hogy halkan játsszon a saját házunkban(kertes). Panelban hétvégente hagynám rendesen játszani, hétköznap néha rászólnék, hogy azért halkabban, de csak az extrémebb viháncolásainál.


Senki nem akarja úgy nevelni a gyerekét, hogy csendben örüljön, vagy ha igen, azzal vannak bajok!

2020. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!