Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnál, ha a gyerekedtő...

Mit csinálnál, ha a gyerekedtől egy pedofil "ruhanélküli" képet kérne, és a gyereked küldene is neki?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm így járt. Nem foglalkozott vele, hogy a gyereke mit csinál, kikkel beszélget az interneten. Amikor ez kiderült, tettek egy feljelentést (ez 3 hónapja volt), azóta semmi fejlemény nincs az ügyben. Úgy tudom facebookon történt, kamu profillal. Lesz ebből valami?

Azt tartom még érdekesnek, hogy a gyereknek nem kellett még pszichológushoz se mennie, és a szülei se vitték el, hanem ők beszélgettek vele. Azóta a szülők állítólag jobban odafigyelnek a gyerekükre...

Véleményem szerint egy pszichológus jót tett volna, javasoltam is nekik, de csak nem vitték el.


Hogy tudnék nekik segíteni?

Szerintem engem jobban meghatott ez, mint a gyerek szüleit...



2020. júl. 22. 20:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Mennyi idős a gyerek?
2020. júl. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Hát ha csak képet küldött, és fizikailag nem bántotta senki, és nem is érintette rosszul, akkor szerintem sem indokolt a pszichológus.
2020. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

9 éves.

Nem tudom, hogy milyen beszélgetés előzte meg a képküldést. Mondhatott neki olyanokat, ami kihatással lehet a későbbi életére. Ezért gondoltam, hogy ha a szüleinek nem is beszél erről, legalább valakivel akit köt a titoktartás.

(Most nem feltétlenül írásos beszélgetésre gondolok, fel is hívhatta messengeren, azt nem lehet visszaolvasni)

2020. júl. 22. 21:04
 4/12 A kérdező kommentje:
Elírtam, ősszel lesz 9
2020. júl. 22. 21:06
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Rendőrségi feljelentéssel kezdeném.
2020. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez megtörtént, de 3 hónapja semmi. (Ezt írtam a leírásban is)
2020. júl. 22. 21:55
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
12 év alatt nem is lehetne Facebook-ja. Itt titeket is elővesznek, ha beindul az ügy.
2020. júl. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Miért kellene ide pszichológus? A szüleivel van a legtöbb bizalma.


A szülei elmondhatják a gyereknek, hogy senkinek se küldjön magáról pucér képet. Egy 9 éves már megérti.

2020. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
75%
Az iskolákban ingyen van pszichológus, akik beszélgetnek a gyerekkel. Senki nem fog tudni róla, se a tanárok, se a diákok. Sőt, a hely sem kötött, szóval vesztenivalójuk nincs. ( talán a szülők is szégyellik ezt az ügyet, ez egy másik téma, ezzel nekik is meg kell küzdeni, te mint kívülálló ezt a belső vívódást nem látod, nem érzed)
2020. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
4%
Mi a gyermeked teljes neve? megismerném! :) hmmm
2020. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!