Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovikezdés! Hogyan éled meg, a...

Ovikezdés! Hogyan éled meg, a gyerekedtől való elválást?

Figyelt kérdés

Jövőhéten kezdjük az ovit,de megmondom őszintén nagyon félek tőle.Lányom nagyon anyás...

Ti hogyan elitek/éltétek ezt meg???

Köszi előre is a válaszokat!



2012. aug. 27. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

ha rettegsz,ős is rettegni fog. ilyen "egyszerű" :) én így csináltam: már hónapokkal előtte felkészítettem őt-fú,tök jó lesz,mert már nagyfiú vagy,csomó játék lesz,meg gyerekek,gyere menjünk arra,nézd micsoda udvar,fú,mennyi mászóka,azta!!!!! teljesen belelkesedett,beszoktatás sme kellett. persze a rákészülésnél mindent elmondtam neki: h néz ki belülről egy ovi,mit kell ott csinálni,mit fognak tőle kérni,udvariassági szabályokat is tisztáztuk,igyekeztem minél önállóbbra szoktatni mire megy stb


ha eddig ezeket nem kezdted el,akkor kezdj neki hamar,h könnyebb legyen beilleszkednie!

2012. aug. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Természetesen én is felkészítettem már jóval előbb ezekre a dolgokra.Voltunk is bent már párszor az oviba.Én is mindig mondom,hogy mennyi játék meg mi minden lesz ott....

Mondja is,hogy jó lesz...csak hát mégis más ha ott hagyom.

Persze előtte nem mutatom a szorongásomat!


Köszi a válaszodat,remélem még írtok!!

2012. aug. 27. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne aggodalmaskodj, mert azzal megnehezíted a lányod dolgát! Retteg majd ottmaradni, ahelyett, hogy élvezné az új kalandot - csak azért mert érzi, hogy te is rettegsz! Te is állítsd át az agyadat arra, hogy ez teljesen jó dolog, hiszen vele egykorú gyerekekkel lesz egész nap, beilleszkedik egy közösségbe, szocializálódik, és rengeteget játszik, ügyesedik! Ha te így állsz hozzá, ő is így áll majd! Ha azt érzi, hogy anya boldog, hogy óvodás nagylánya van, akkor ő büszkén megy majd oviba. Kitartás, rossz az elválás de neked rosszabb, mint neki, hidd el!
2012. aug. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

akkor jól haladtok,nyugi! a lényeg itt is a következetesség. ne hurcibáld haza alvás előtt,max 1-2 nap. aztán közlöd vele-nem megkérdezed-h holnaptól már bent alszol,anya majd jön alvás,uzsi,meg játék után. hidd el semmi gáz nem lesz. ha hagyod h hisztizzen pl,akkor később sokkal nehezebb lesz. ha nagyon anyás,vigye apaha tudja. ha énviszem,legörbül a szája,h apa,akkor repül befelé. valszeg mert anya babusgatósabb,apa karakánabb.

hajrá! :)

2012. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ma kezdtem a munkát, lányom jövőhéten megy bölcsibe 23 hónaposan.

A munkától nem féltem, a bölcsitől sem félek.

De mégis nehéz.

Az agyamat próbálom most átkapcsolni anyából munkaerőbe. :)

Miközben persze aggódok is lányomért, de próbálok teljesen pozitívan hozzáállni, hogy ő azt érezze anya sem fél.

Az elválás nem egyszerű, de mit lehet csinálni? Nem lehet mindig ott mellettünk, és nem lehet megóvni mindentől (és nem is kell).

Éld meg úgy, hogy jó lesz. S akkor reméljük tényleg az lesz. A gyerekek sokszor rugalmasabbak, mint mi. Úgyhogy most én is megpróbálok az lenni.

Sok sikert!

2012. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat!!!!

Aranyosak vagytok,és teljesen megnyugodtam,jót tettek a biztatások!Köszönöm.

Majd jövőhéten megírom a fejleményeket,ha érdekel benneteket!

Szép estét!:))

2012. aug. 27. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Hiányozni fog nagyon,sose leszünk ennyit együtt,fáj nekem.
2012. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Az én kislányom is most kezdi az ovit.Én rettegek,nem akarom beadni,úgyhogy nem alszik ott.Anyás nagyon,egy óra volt a leghosszabb idő amit távol volt tőlem.Ja és még cicizik.
2012. aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!