Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovikezdés óta bepisil Kisfiam....

Ovikezdés óta bepisil Kisfiam. Mit tegyek? Lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezdte az ovit január elején, de 2 hétig beteg volt. Most újra elkezdtük, hétfő óta, és azóta éjszaka, vagy reggelre bepisil, már hónapok óta nem pelusos. Tudom, hogy megviselte az ovi, mert nem úgy kellett volna első nap reggel, hogy kikapja a dajka, majd az óvónő a kezemből, és menjek el. Rúgkapált szegény Gyermekem, ordított utánam, én meg tehetetlenül álltam, és néztem, hogy most ilyenkor mi van?! Mit tegyek, hogy Kisfiam jól érezze magát az oviban annak ellenére, hogy nyomott hagyott Neki az első nap? Ebéd után szoktam menni érte, nem alszik ott, de hamarosan majd ott kell, hogy aludjon, mert vissza kell mennem dolgozni. Tanácstalan vagyok. :( Segítsetek, adjatok tanácsot!
2012. jan. 25. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha egyértelműen az ovihoz köthető a dolog, akkor játsszátok le. Adj neki babákat, figurákat, bármit, és játszatok ovisat, hátha van valami, ami bántja... Akkor az ki fog derülni, szépen meg fog jelenni, és léphetsz esetleg valamilyen irányba.


Ezután vezessetek naplót, minden bepisilés mentes eset érjen egy állatos matricát, vagy valamilyen aranyos matricát, amilyet csak szeretne. :) Próbálkozzatok ezzel, persze ha szervi okok nincsenek mögötte, persze valószínű, hogy nincsenek. Ha folytatódik, akkor háziorvos tud segíteni a továbbiakban, vagy nagyobb városokban vannak enurézis központok, ha súlyosbodna. :)


Egy pszichológus kismama :)

2012. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg beszélgethetsz is vele az oviról, elmondhatod, anya mennyire szerette, ott van a Pisti is, milyen jó lesz majd, vagy jelöljetek ki egy társat, akivel járkál (kedvenc plüss, stb.) Sok sikert! :)
2012. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat eljátszottuk az ovis jeleneteket, mielőtt ment. Egészen addig nem volt probléma. Január 2-án kezdtük először, dec-ben volt 3 éves, de másnap este belázasodott. Ügyelet, és 2 hétig itthon volt. Apukától kapta/kaptuk el a betegséget, nem az oviban. Majd most hétfőn újra mentünk, de reggel, mint írtam is, sajnos a dajka, és óvónő megfogták, és majdhogynem beráncigálták a csoportba. :( Ezt nem kellett volna. Persze, hogy nyomot hagy a kis lelkébe. Nem engedték meg, hogy bemenjek egy kicsit, elküldtek. :( Persze eltört a mécses nálam is...

Másnap mondtam, hogy bemegyek, és 10 perc elteltével jöttem el, akkor is sírt ugyan, de miután becsuktam az ajtót, 2 perc múlva csend lett. Azóta mindig mondja, hogy: "Ugye ott maradsz velem az oviban? Értem jössz ebéd után?" Természetesen igent mondtam, és így is van. Ugye hónapok óta nem kell pelus már, de ma este tettem Rá, mert biztos bepisil. :( Ha nem, akkor dicsérem Őt, mint ezelőtt is. Annyira sajnálom, 3 évig együtt voltunk, sajnos társaságunk nemigen volt, az is nehezíti a dolgot, de erről nem tehetünk, nagyon rossz helyen lakunk. :((((((

2012. jan. 25. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!