Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 2és fél éves. Eddig...

Kislányom 2és fél éves. Eddig minden szépen ment szolt ha pisilni kellett, de úgy 3 hónapja nem szól és minden gond nélkül bepisil és nem is érdekli simán elvan a pisis ruhában. Valaki tud tanácsot adni mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sajna nem sok hajlandóságot mutat hogy a wc-be menjen a dolog.

Nem változott semmi itthon, nem jön kis testvér és egyebek.

Nem kapott ki nem üvöltözök vele.

Csak a kakinál szol az minden gond nélkül megy.


2011. dec. 1. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem voltam/vagyok hasonló helyzetben , ezért csak azt tudom leírni, hogy mit tennék (szoktatáskor is így tettünk). Van kedvenc babája lányomnak, ezért ha baleset volt, akkor a babájának mondtam, hogy szóljál Kinga, ha pisilni kell. Majd a lányomnak, hogy látod, szivem, Kinga sem pisil be. Azóta ő pisilteti a babát, mondja neki, hogy tartsad, tartsad, nem pisilj be, szóljál, stb. Hátha nálatok is beválik!:)
2011. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem.

Három hónapja "nem csinálsz semmit" csak mosod a napi 8 garnitúra ruhát, mert nem szól?


Szerintem ott tutira történt valami, mert ez nem változik meg "csak úgy", ha már biztonságosan ment neki. No mindegy, lehet, hogy ez így visszamenőleg már nem fog kiderülni...


Szerintem beszéld meg vele. Adj rá újra pelust, mondd meg neki, hogy addig, amíg nem szól újra, megint pelusos lesz, mert Te nem tudsz ennyi ruhát mosni.

Ha tiltakozik, akkor mondd meg neki, hogy ok, de akkor szólnia kel MINDEN pisinél. Ha nm szól, pelust kap. És legyél következetes. (Természetesen, ha szól, de becsurran, mert nem ér el a WC-ig, az más, az nem számít "balesetnek").

És MINDIG legyél kedves, akkor is, ha pelust kell rá adni, ne "kapd fel a vizet". Mond, hogy semmi baj, így beszéltétek meg.


Egyébként a babás verzió is jól hangzik, ha bejön. :o)

2011. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Korán szokott még le a pelenkáról. Mire óvodába megy, ráér nappalra szobatiszta lenni.
2011. dec. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A babás modszert megprobálom!
2011. dec. 2. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!