Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leszoktatod/szoktattad gyermek...

Leszoktatod/szoktattad gyermeked a cumiról ovikezdés előtt?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 17:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A lányom májusban volt 2,5 éves. Szeptembertől megy oviba, és kizárt dolog, hogy leszokjon róla addigra. Próbálkoztam már sokszor, sok mindennel, de nem és nem. Egyébként anno nyílt napon rákérdeztem erre, és azt mondták, hogy semmi gond, hamar le szoknak róla a gyerekek ott az oviban.
2012. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Sosem cumizott, de ha így tett volna, biztosan megpróbáltam volna. Mondjuk elképzelésem sincs róla, hogyan
2012. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%

Ahova én írattam a fiamat, felhívták a figyelmünket, hogy nem engedik a cumit, alváshoz sem.

Szerencsére soha nem cumizott, de ott sok szülőt ez a kijelentése az óvodavezetőnek kiverte a biztosítékot.

Mondjuk nekem nagyon fura egy 3+ gyerek cumival az utcán. De kinek a pap, kinek a papné.

2012. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Egyszer próbálkoztunk, de nem sikerült, akkor úgy éreztem reménytelen a közeljövőben újra próbálkozni, annyira ragaszkodik hozzá.

Az oviban nálunk nem szabad majd cumit bevinni, ennek nagyon örültem, úgyhogy reménykedem, hogy az óvoda hoz majd valami változást.

2012. jún. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Ja és azt már tudja, hogy az óvodába nem viheti a cumit, el is fogadta, majd hogy élesbe hogy lesz, arra kíváncsi leszek. Voltunk fél napos családi napon az óvodában, akkor mondtam neki: tudod, megyünk az oviba, nem hozhatod a cumit. Simán otthon hagyta, nem is hiányzott neki. Úgyhogy ez már jó jel.
2012. jún. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nálunk azt mondták a szülőin, alvóállatka és cumi lehet, de szigorúan csak alváshoz. Azt mondták, kiscsoport végére ált. mindenki elhagyja a cumit.
2012. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
igen, 15 hónaposan :)
2012. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
igen,le és nem igaz amit valaki ir hogy szeptemberig kizárt hogy leszokjon róla,dehogynem,ha csak úgy hagyjuk,persze hogy nem fog,de tenni kell érte,én nem vagyok a vegyük el kész,dolog híve,mégis letette 4 hónappal az ovi elött a fiam a cumit,de sokat tettünk érte.rengeteg beszültünk róla,hogy bizony oviba már nem lehet cumizni,el van már szakadva és ha tovább szakad már nem tudunk másikat venni,meg nagyon büdös már,nézd milyen szép az arcod ha nincs a cumi a szádba,és ezeket napi szinten,de jó sokáig mondogattuk,kap érte ajándékot stb.annyira szerette a cumit,hogy még azt se kért.aztán tényleg tovább szakadt az a cumi,már épp hogy lógott igy ő nézegette és elhatározta,hogy tényleg elszakadt és ki kell dobni,ki is dobta,mondtam,hogy úgy dobja ki,hgy elviszi a kukás bácsi végleg,de nem érdekelte,persze a déli alvásnál ment a kukázás,sírt úgy kereste,de nem adhattam vissza neki,mert akkor soha többé nem veszi komolyan ha kidobja,lefeküdtem vele az ágyba és addig fogtam és simogattam és dicsérgettem még fél óra sírás után elaludt,este már csak 10 percet nyöszörgött.másnap már csak emlegette,de nem sírt.igy cumi nélkül kezdtük az ovit,pedig nálunk megengedik,de én úgy éreztem,egy 3 éves már elég érett ahhoz hogy ezt e tegye. persze délután mikor felébredt,csokik és ajándékok várták az ajtó elött,amit a kukásbácsi küldött neki:)volt öröm:)
2012. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, nem. Ha oviban nem is cumizik, este itthon megengedném neki. Az oka az, hogy azt veszem észre az utóbbi időben, h esténként ha fáradt, betéved a keze a szájába és nem szeretném ha a cumit az ujjával váltaná ki. Pont ezért döntöttünk a cumi mellett, mert arról idővel könnyebb leszokni. Ő amúgy tényleg csak alváshoz kapja meg, az ágyból ki sem hozhatja.
2012. jún. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. Beszéltem egy óvónővel,aki ott dolgozik, ahová a lányom járni fog,és azt mondta, hogy semmiképpen ne vegyük el ovi előtt a cumit,ha ragaszkodik hozzá, elég nagy változás, törés egy gyereknél az oviba való beszokás, állítólag sok kiscsoportos gyerek cumizik még alváskor, nem gond. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy nem kínzom, talán majd ha beszokik az óvodába, lassacskán leszoktatjuk róla.

2012. jún. 26. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!